Test Mio MiVue C440 – widzi i rejestruje

Kamerka Mio MiVue C440 zrobiona jest czysto subiektywnie bardzo ładnie i estetycznie. Całość wykonana z tworzywa sztucznego dobrej jakości, nie ugina się pod naciskiem naszego palca. Zarówno obudowa, jak i ekran wideorejestratora, został wykonany z matowego materiału, który nie odbija światła, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy. Akcesoria również są wykonane z dobrego materiału, a kable wystarczająco długie i giętkie by swobodnie można było umiejscowić nawigację na przedniej szybie i podłączyć pod zasilanie.

Górna część to dobrze pomyślana szyna montażowa, w którą wsuwa się uchwyt mocujący kamerę do szyby. Uchwyt mocno i stabilnie trzyma się szyby. Po założeniu całości nie ma absolutnie żadnych drgań i luzów. Nie ma tutaj obawy o to, że odpadnie nam od szyby, gdy będziemy poruszać się po drogach gruntowych.

Zastosowany przegub kulowy pozwala na ustawienie kamery pod odpowiednim kątem niemal w każdym miejscu szyby samochodowej. Nie ma oczywiście problemu z wypinaniem sprzętu. Jej niewielkie wymiary nie zabierają widoczności przez przednią szybę, a brak błyszczących elementów sprawia, że można ją spokojnie zostawić w aucie bez zwracania niepotrzebnej uwagi.

Uruchamianie urządzenia i planowanie tras przebiega bardzo szybko. Kamera zaczyna działać tuż po uruchomieniu silnika. Standardowo mamy w zestawie kabel, który pozwala zasilać urządzenie z gniazdka samochodowego.

Mio MiVue C440
Mio MiVue C440

Na uwagę zasługuje także rozmiar wyświetlacza. Pomimo przekątnej liczącej 3’’, nie traci na swojej czytelności i pozwala na komfortową nawigację po urządzeniu. Prezentowany na wyświetlaczu obraz jest czytelny, ale brakuje mu ostrości.

Przyciski wideorejestratora są dotykowe. Pozwala to na bardzo intuicyjne sterowanie, co dla wielu kierowców jest kluczowe.

Projektanci nie zapomnieli o niskim osadzeniu obiektywu kamery, dzięki czemu urządzenie można zamontować w sposób niemalże niewidoczny dla osób postronnych, na przykład złodziei.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: