Recenzja Sennheiser HD 560S – dla entuzjastów dźwięku

Na obudowie słuchawek nie znajdziemy żadnych przycisków, ani innych dodatków (np. mikrofonu). To przede wszystkim są słuchawki przewodowe. Zatem osoby, które szukają czegoś bezprzewodowego z podłączeniem do telefonu, to raczej nie ten kierunek. Tutaj musimy mieć minimum wyjście mini Jack 3,5 mm lub inny adapter z 6,3 mm.

Poza wrażeniem taniego plastiku, to wszystko w nich dobrze do siebie pasuje, nie ma żadnych ostrych krawędzi czy niedoróbek.

W dopasowaniu słuchawek do naszej głowy na pewno pomagają rozszerzalne elementy na pałąku, które pozwalają rozsunąć muszle o kolejne kilka cm z każdej strony. Mechanizm działa oczywiście jak najbardziej poprawnie. Blokuje się w miejscu, w którym chcemy, aby się zablokował i nic się nie luzuje. Szkoda tylko, że nie można sterować muszlami w poziomie. Oznacza to, że nie każdemu może udać się idealnie dopasować pady do swojej głowy. U mnie nie było z tym problemu, ale mam wrażenie, że nacisk w nich jest bardziej od strony twarzy aniżeli tylnej części głowy.

Sennheiser HD 560S
Sennheiser HD 560S

Wewnętrzna część pałąka została wyłożona miękką pianką, a całość pokryta delikatnym materiałem – czarny welur.

Muszle w Sennheiser HD 560S otrzymały kształt spłaszczonego koła (elipsa) i są średniej wielkości, a co najważniejsze mają konstrukcję otwartą (siateczka na zewnętrznej stronie). Nie mniej moje uszy w całości weszły do środka i wszystko w miarę dobrze przylegało również wokół nich (o nacisku pisałam już wcześniej). Wewnętrzna część muszli została wyłożona delikatnym materiałem, a wokół nich znajdziemy miękką piankę obłożoną również delikatnym i bardzo miłym w dotyku welurem. Nie zdarzyło mi się, aby uszy mi się w nich spociły nawet w cieplejszy dzień (upałów jeszcze nie było).

Test Sennheiser CX True Wireless – gdy dźwięk na pierwszym miejscu

Co więcej nakładki wewnętrzne są wyjmowane. Zatem bez problemu możemy wymienić je na nowe, gdy się zużyją (Poduszki wymienne – 103,50 PLN). Są też bardzo wygodne i przyjemne w noszeniu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: