Test realme GT NEO 3 – gdy zapominasz naładować baterię telefonu

I na koniec standardowo aparat.

Seria NEO nie jest skierowana do mobilnych fotografów, ale mimo wszystko też nie wypada jakoś źle. Znajdziemy w nim następujący zestaw obiektywów:

  • Na przodzie: 16MP, Samsung S5K3P9, 82.3°,  f/2.45
  • Na tyle:
    • Główny – 50MP, Sony IMX766, 23.6mm, FOV: 84.4, f/1.88, 6P,1/1.56‘’, OIS
    • Szeroki kąt – 8MP, 15.4mm, 119.7°, f/2.25, 5P
    • 4 cm Macro Camera – 2MP, 21.8 mm, 88.8°, f/2.4, 3P

Obiektyw macro pozwolę sobie pominąć, bo musiałabym się kolejny raz powtórzyć jak bardzo te 2 Mpx jest niepotrzebne. Zatem pozostaje główny obiektyw i szeroki, bo tele tutaj też nie znajdziemy. Do dyspozycji mamy tylko przybliżenie cyfrowe do x20. Przy x2 jest jeszcze OK, ale powyżej tego to raczej nie będziemy używać, gdyż widać już szumy cyfrowe.

Wracając jednak do obiektywu głównego, to miło, że zyskał on optyczną stabilizację obrazu. Szczególnie zauważymy to przy zdjęciach nocnych czy szarówce. Poza tym otrzymane kadry są dosyć szczegółowe, ale o trochę podbitych kolorach. Czasami mam wrażenie zbyt mocno też przejaskrawione – szczególnie ostra zieleń czy żółty. Momentami też zdarzają się przepalenia, ale za to całkiem ładnie łapie światło w nocy. Momentami widać też podbity kontrast. Szczegółowość spada, gdy przełączymy się na szeroki kąt. Tutaj też widać wyraźną zmianę w balansie bieli i jasności względem obiektywu głównego. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to tylko 8 Mpx. Tutaj oczekiwałabym już z minimum 12 Mpx.

realme nie zapomniało też o kilku kreatywnych trybach. Mamy o dyspozycji między innymi tryb Ulica, efekt makiety czy w portrecie filtr z dynamicznym tłem czy inteligentny bokeh oraz portret bokeh. Dla bardziej zaawansowanych osób jest też tryb pro. To teraz czas na przykładowa zdjęcia:

Filmy możemy nagrać maksymalnie w 4K@30/60fps, ale zapewne najczęściej używany będzie 1080p@30/60fps. Miło, że producent nie zablokował filmowania powyżej 1080p@30 jak to ma ostatnio miejsce w niektórych modelach na rynku. Jak wypadają nagrania? Są OK chociaż czasami widać przepalenia kolorów. Do codziennego użytku wystarczy całkowicie. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: