Test Ezviz LC3 – lampa, która zabezpieczy nasze mieszkanie

Obejrzeliśmy Ezviz LC3 , to możemy przejść do montażu. I tutaj mamy 2 możliwości. Postawić kamerę na stojąco lub powiesić na ścianie. Wszystkie potrzebne elementy do montażu znajdują się w opakowaniu.

Ja oczywiście z racji, że kamera była u mnie tylko przez dwa tygodnie wybrałem wersję stojącą. Musimy też liczyć się z tym, że urządzenie musi mieć dostęp do gniazdka z prądem. Kabel zasilający podłączamy do podstawy montażowej od kamery.

Po zamontowaniu elementów i przywróceniu zasilania kamera jest gotowa do konfiguracji, gdy światło jest włączone, a wskaźnik z przodu kamery miga na niebiesko.

To czas uruchomić Ezviz LC3. Zanim jednak będziemy mogli korzystać z kamery, to musimy dodać ją do aplikacji i skonfigurować pod własne potrzeby. Aplikację „Ezviz app” możemy pobrać ze sklepu w App Store lub Google Play.

Uruchamiamy ją, a następnie wyszukujemy kamerę i postępujemy zgodnie z instrukcją na ekranie naszego smartfona. Samo połączenie następuje bardzo szybko i bez mniejszych problemów. Należy tylko pamiętać, aby nasza sieć domowa była ustawiona na Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz (5 GHz nie jest obsługiwane).

Korzystając z aplikacji EZVIZ, można nagrywać ważne zdarzenia, zapisywać je, zabezpieczać i udostępniać:

Zatem mamy całkiem spore możliwości konfiguracyjne, które będą miały wpływ na częstotliwość nagrywania, jakość nagrywania, czułość oraz harmonogramy.

A jak Ezviz LC3 sprawowała się na co dzień?

Bardzo dobrze. Kamera monitorowała moje mieszkanie przez około 2 tygodnie. Miałem ustawiony harmonogram oraz obszar, w których ma wykrywać ruch i mnie o nich powiadamiać. Włączałem i wyłączałem alarmy oraz opcje wykrywania dźwięków, sylwetek ludzi itp. Gdy miałem taką potrzebę to uruchamiałem maskę prywatności czy całkowicie wyłączałem wykrywanie ruchu.  W każdym przypadku testowane urządzenie spisało się wzorowo.

Monitoring zewnętrzny ma wyjątkowo ważne, ale też trudne zadanie w ochronie domu. To dzięki niemu możemy obserwować np. podejrzane zachowania przechodniów. Nagrywanie w ciągu dnia nie jest tak dużym wyzwaniem jak rejestrowanie obrazu w nocy.

Na szczęście na rynku znajdziemy wiele urządzeń oferujących genialną jakość wideo w ciemności. Jednym z nich jest testowana inteligentna naścienna kamera Ezviz LC3, pełniąc dodatkowo funkcję eleganckiej lampy ściennej

Zaimplementowana w niej technologia pozwala na nagrywanie wideo w nocy w kolorze. Samo nagranie jest czytelne, wyraźne i z całkiem dobrymi kolorami. Równie dobrze radziła sobie w świetle czy w nocy – wyłapuje najdrobniejsze szczegóły, takie jak ludzkie twarze czy rejestracje przejeżdżających samochodów.

Również wykonane zdjęcia są poprawne. Fajną opcją jest też zdalne podejrzenie i przybliżenie. Jest to zoom cyfrowy, ale i tak całkiem nieźle sobie radzi i pokazuje szczegóły.

Zresztą zobaczcie kilka próbek:

Dzięki rozwiązaniom smart-home możemy przez Ezviz LC3 nie tylko obserwować mieszkanie na żywo w aplikacji w telefonie, ale także połączyć się z domownikami przez rozmowę wideo. Dzięki temu możemy trzymać rękę na pulsie i kontrolować sytuację w domu.

Nie zauważyłem też, aby kamera traciła zasięg, czy się wieszała. Pod tym kątem wszystko działało poprawnie, a ja mogłem bez problemu podglądać, co dzieje się w mieszkaniu podczas mojej nieobecności.

W momencie jak nie było mnie w domu (zgodnie z harmonogramem), to otrzymywałem również notyfikacje, gdy coś poruszyło się w mieszkaniu, lub w zasięgu kamery, gdy była testowo montowana na zewnątrz.

I tutaj warto włączyć funkcję, w której będzie wykrywany tylko człowiek, aby nie dostawać zbyt dużej ilości powiadomień. Szczególnie jak mamy jakieś zwierzęta w domu.

11 komentarzy do “Test Ezviz LC3 – lampa, która zabezpieczy nasze mieszkanie

 • 29 listopada 2022 o 23:11
  Bezpośredni odnośnik

  Znaczy melanżowa lampka co zmienia kolory, nie jest energooszczędna, ale w założeniach nie ma taka być, plus nie wiem czy energooszczędne nie zżerały by więcej energii przy takiej funkcji. Reszta ich produktów działa na ledach więc tak jest energooszczędna!

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2022 o 16:25
  Bezpośredni odnośnik

  Dużo pozytywnego właśnie o tym oświetleniu słyszałem i tak się zastanawiam, chyba po nowym roku zmienimy na takie 😀

  Odpowiedz
 • 15 listopada 2022 o 14:31
  Bezpośredni odnośnik

  Yeelight jest dobry bo energooszczędny + łatwe sterowanie i ustawienie preferencji intensywności oświetlenia

  Odpowiedz
 • 22 października 2022 o 13:43
  Bezpośredni odnośnik

  My ostatnio założyliśmy z yeelight, ekstra rozwiązanie, żałuję, że tak późno się zdecydowaliśmy 🙂

  Odpowiedz
 • 20 października 2022 o 21:33
  Bezpośredni odnośnik

  Ja również korzystam z Yeelight, mają spory wybór produktów i to nas głównie skusiło + cena, nie jest to drogie oświetlenie, a działa z wieloma systemami i jest wydajne, a przy tym oszczędne.

  Odpowiedz
 • 20 października 2022 o 20:23
  Bezpośredni odnośnik

  Inteligentne oświetlenie to extra sprawa, my mamy yeelight i u nas się świetnie sprawdza

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: