Xiaomi MIX Fold 2 – gigantyczny skok technologiczny naszym okiem

Xiaomi MIX Fold 2 – gigantyczny skok technologiczny naszym okiem

Xiaomi MIX Fold 2 – zaawansowany składany flagowy smartfon zaprezentowany w Polsce. Naszym okiem gigantyczny skok technologiczny w ultracienkiej, składanej przestrzeni smartfona.

Xiaomi MIX Fold 2
Xiaomi MIX Fold 2

Mierzący zaledwie 5,4 mm¹ po rozłożeniu, Xiaomi MIX Fold 2 zapewnia spójne wrażenia wizualne zarówno na wewnętrznym, jak i zewnętrznym wyświetlaczu. Ponadto zapewnia autentyczne wrażenia z obrazów Leica i wyjątkową wydajność energetyczną dzięki najnowszej platformie mobilnej Snapdragon® 8+ Gen 1.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Xiaomi 12X – potrafi pokazać pazurki

Xiaomi MIX Fold 2 może pochwalić się rewolucyjnym designem. Jest to jeden z najcieńszych składanych smartfonów na rynku, którego złożona obudowa ma grubość zaledwie 11,2 mm¹ — jest znacznie cieńsza niż wiele innych składanych urządzeń. Obie krawędzie po rozłożeniu mierzą zaledwie 5,4 mm¹, zapewniając przyjemne wrażenia z dłoni.

Aby osiągnąć te przełomy pod względem formy, Xiaomi skupiło się na dopracowaniu zawiasu – podstawowego komponentu składanego smartfona. Xiaomi MIX Fold 2 jest wyposażony w samodzielnie opracowany zawias Micro Waterdrop, który ma mniejszy promień gięcia, cieńsze moduły ekranu, dostosowany mini zawias obrotowy i wykorzystuje zintegrowany, precyzyjny proces bez lutowania, aby stworzyć dwuskrzydłowy panel z włókna węglowego. Łącznie te wysoce zintegrowane komponenty zmniejszyły liczbę części do zaledwie 87, umożliwiając lżejszą i cieńszą konstrukcję zawiasów niż kiedykolwiek wcześniej.

Test Xiaomi 12 Pro – pokazuje flagowego pazura…ale

Ponadto obie strony zawiasu wykorzystują technologię układania w stosy i wykorzystują duże ukryte przestrzenie po obu stronach zawiasu dla miękkich płyt, osiągając 20% wzrost wykorzystania przestrzeni, a tym samym oferując płaską konstrukcję o grubości 5,4 mm ze zrównoważonym rozkładem ciężaru.

Dwa wyświetlacze, jeden wyjątkowy obraz

Xiaomi MIX Fold 2 ma wewnętrzną składaną konstrukcję, z dwoma flagowymi ekranami AMOLED o dwóch różnych rozmiarach po dwóch stronach. Zewnętrzny wyświetlacz przyjmuje klasyczną konstrukcję o proporcjach 21:9, co zapewnia doskonałą kompatybilność z większością aplikacji i uwzględnia wrażenia użytkownika podczas obsługi. Wyświetlacz o przekątnej 6,56 cala jest wykonany z materiału Samsung E5, ma rozdzielczość 2520 x 1080 i obsługuje wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz gamę kolorów P3, o jasności do 1000 nitów, co daje mu przewagę nad innymi popularnymi wyświetlaczami dzięki wyjątkowemu komfortowi użytkowania.

Wewnątrz Xiaomi MIX Fold 2 obnosi się z 8,02-calowym wyświetlaczem Samsung Eco² OLED. Wykorzystuje technologię POL-LESS, zastępuje tradycyjny polaryzator ultracienkim filtrem kolorów i wykorzystuje czarny materiał matrycy, aby zredukować odbicia na ekranie. tradycyjne wyświetlacze, przepuszczalność światła została zwiększona o 33%, a zużycie energii zmniejszone o 25%.Ten ekran ma rozdzielczość 2160×1914, obsługuje gamę kolorów P3 i LTPO 2.0 1-120Hz AdaptiveSync Pro.Ultra-niska folia anty-AR pozwala wyświetlacz w celu zmniejszenia współczynnika odbicia do mniej niż 2%, co zapewnia bardziej szczegółowe wrażenia wizualne i przyjemną estetykę.

Oba wyświetlacze zapewniają wyjątkowo spójne wrażenia użytkownika, oba obsługują częstotliwość odświeżania 120 Hz, profesjonalną kalibrację ekranu dla kolorów podstawowych, jasność 1000 nitów i Dolby Vision. Niezależnie od używanego ekranu urządzenie obsługuje podwójne wykrywanie światła otoczenia z przodu i z tyłu, zapewniając naturalną i płynną automatyczną regulację jasności.

Xiaomi MIX Fold 2 działa na najnowszym systemie operacyjnym MIUI Fold 13. Opracowany jako permutacja klasycznego interfejsu MIUI, jest doskonale przystosowany do składanego formatu, z optymalizacjami interakcji na ekranie, oferującymi postęp w obsłudze użytkownika.

Konstrukcja pulpitu z inteligentnym ekranem dostosowuje się do składanego wyświetlacza i podwaja obszar wyświetlania smartfona. Oprócz zachowania spójności wizualnej, pozwala na używanie setek dostępnych widżetów MIUI bez deformacji, zwiększając zarówno estetykę, jak i użyteczność.

Aplikacje systemowe Xiaomi MIX Fold 2 są dostosowane do dużego ekranu, a wiele interfejsów aplikacji zostało przeprojektowanych, aby zapewnić lepsze wrażenia na ekranie. Kalendarz, zarządzanie plikami, dyktafon, notatki i inne aplikacje stosują nowy układ kolumn, aby w pełni wykorzystać duży ekran. Adaptacja aplikacji innych firm zostanie przeprowadzona zgodnie z rozwiązaniami dostępnymi w systemie Android 12L, zapewniając bardziej natywne możliwości obsługi aplikacji innych firm.

Dodatkowe innowacje Xiaomi MIX Fold 2 obejmują aktualizacje interakcji z inteligentnym ekranem. Użytkownicy mogą teraz przesuwać trzema palcami, aby podzielić ekran. Do ruchomych okien można szybko uzyskać dostęp za pomocą paska bocznego, którego można również użyć do wyjścia z trybu podzielonego ekranu. Dostosowano również wygląd pływających okien i powiadomień, a wielozadaniowość na smartfonie jeszcze nigdy nie była tak wydajna.

Autentyczne obrazy Leica, podejście podwójnej jakości

Xiaomi wyznaczyło nowy standard obrazowania dla fotografii smartfonowej, łącząc doświadczenie Leiki z obrazami z bogatym doświadczeniem Xiaomi w dziedzinie fotografii obliczeniowej.

Aby zapewnić doskonałość optyczną, Xiaomi MIX Fold 2 jest wyposażony w 50-megapikselowy aparat główny IMX766 z obiektywami 7P, wszystkie z powłoką ALD o niskim współczynniku odbicia. Prezentowane są również ultraszerokokątny aparat 13 MP i teleobiektyw 8 MP z 2-krotnym zoomem optycznym i możliwością wykonywania zdjęć portretowych.

Oprócz obiektywu Summicron z certyfikatem Leica, Xiaomi MIX Fold 2 oferuje dostęp do dwóch stylów fotograficznych: „Leica Authentic Look” i „Leica Vibrant Look”, które zapewniają fotografowi większą swobodę twórczą.

Dzięki obsłudze Xiaomi ProFocus, Xiaomi MIX Fold 2 oferuje szybkie uruchamianie aparatu, szybkie przechwytywanie i obsługę zdjęć seryjnych do 30 klatek na sekundę.

Jeśli chodzi o wideo, Xiaomi MIX Fold 2 obsługuje nagrywanie Dolby Vision HDR, a także Dolby Vision i Dolby Atmos do oglądania wideo. Filmy nagrane na Xiaomi MIX Fold 2 będą wyglądać niesamowicie, szczególnie na platformach UGC, które obsługują Dolby Vision, umożliwiając użytkownikom udostępnianie wyjątkowych efektów wizualnych online.

Snapdragon 8+ Gen 1 i flagowa wydajność w ultracienkim korpusie

Oprócz rewolucyjnej cienkiej i lekkiej, składanej konstrukcji ekranu, Xiaomi MIX Fold 2 wykorzystuje najnowszą platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, zapewniając błyskawiczną wydajność. Proces produkcyjny 4 nm firmy TSMC umożliwia znaczny wzrost wydajności energetycznej, integrując dziesiątki miliardów tranzystorów na obszarze wielkości paznokcia. Zaawansowany proces pozwala zarówno CPU, jak i GPU uzyskać 10% wzrost wydajności, jednocześnie zmniejszając zużycie energii przez CPU i GPU o 30%. Ta ulepszona konstrukcja umożliwia ultracienkiemu smartfonowi jednoczesne utrzymanie wyższych prędkości i wydajności.

Doskonała wydajność energetyczna pozwala na długotrwałą pracę baterii, która jest możliwa przez cały dzień użytkowania, nawet przy częstym korzystaniu z wewnętrznego ekranu, a także podczas dłuższego użytkowania, gdy używany jest przede wszystkim wyświetlacz zewnętrzny.

Xiaomi MIX Fold 2 pakuje też system chłodzenia wyposażony w wielkopowierzchniowy VC, rzadko spotykany w składanych smartfonach. Wysokiej jakości VC oferuje powierzchnię do 2520 mm², umożliwiając 50% poprawę przewodności cieplnej w porównaniu z typowymi VC. Wewnętrzna warstwa akumulatora pokryta jest warstwą rozpraszającą ciepło z azotku boru drugiej generacji o powierzchni do 3715 mm². Wreszcie, wielowarstwowy arkusz grafitowy o dużej gęstości tworzy solidną podstawę dla doskonałej, trwałej wydajności Xiaomi MIX Fold 2.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl