Xiaomi 12 Lite – średniak

Xiaomi 12 Lite – średniak o cechach flagowca

 Xiaomi wprowadza do Polski nowy smartfon: Xiaomi 12 Lite. To wszechstronne urządzenie o cechach flagowca, tak ważnych dla aspirujących, młodych ludzi

Xiaomi 12 Lite
Xiaomi 12 Lite

Nowy smartfon Xiaomi 12 Lite jest bardzo wygodny do trzymania w dłoni dzięki smukłej i lekkiej konstrukcji o grubości 7,29 mm i wadze zaledwie 173 g.

 Tylna obudowa telefonu jest matowa, a jej odcień zmienia się w zależności od tego, jak pada światło. Taki sam kolor jak na tylnym panelu znajdziemy również na płaskich bocznych krawędziach, co daje efekt prostej, ale wyrafinowanej estetyki. Metalowe ramki przy obiektywach trzech tylnych aparatów nadają urządzeniu wygląd klasy premium.

 Test Xiaomi 12X – potrafi pokazać pazurki

Xiaomi 12 Lite jest dostępny w trzech kolorach – zielonym (Lite Green), różowym (Lite Pink) i czarnym (Black).

Xiaomi 12 Lite
Xiaomi 12 Lite

Główny aparat 108 MP plus przedni 32 MP

Xiaomi 12 Lite ma trzy główne aparaty: jeden o rozdzielczości 108 MP wyposażony w duży sensor HM2, ultraszerokokątny aparat o rozdzielczości 8 MP oraz aparat makro o rozdzielczości 2 MP. W połączeniu z funkcją Eye Tracking Focus i trybem Motion Capture, taka konfiguracja aparatów zapewnia wyrazistość i wysoką jakość zdjęć.

 Test Xiaomi 12 Pro – pokazuje flagowego pazura…ale

Przedni aparat o rozdzielczości aż 32 MP jest wyposażony w sensor GD2 i autofokus, umożliwiając robienie wyraźnych, bogatych w kolory portretów. Tryb Selfie z automatycznym HDR jest wspierany opracowanym przez Xiaomi specjalnym algorytmem, który wykorzystuje szacowanie głębi obrazu, aby symulować efekt bokeh, czyli rozmycie tła na drugim planie. Przedni aparat jest uzupełniony o dwie doświetlające diody LED Xiaomi Selfie Glow, co pozwala uchwycić wszystkie detale z wyjątkową szczegółowością.

Edycja zdjęć i filmów wprost w smartfonie

Dodatkowo, Xiaomi 12 Lite jest wyposażony w szereg imponujących funkcji fotograficznych, które wzbogacą posty i filmy w mediach społecznościowych. Wystarczy wymienić Magic Cutout – profesjonalny edytor zdjęć, który automatycznie identyfikuje i wycina ludzi, koty i psy podczas edycji obrazu, tryb Vlog z 19 szablonami do błyskawicznego tworzenia nagrań wideo w różnych stylach oraz inne funkcje, takie jak One-click AI Cinema i szereg łatwych w użyciu filtrów, symulujących różne efekty filmowe.

 

Xiaomi 12 Lite
Xiaomi 12 Lite

 

Wydajność, obsługa sieci 5G i turbo ładowanie 67 W

Xiaomi 12 Lite jest wyposażony w chipset Snapdragon 778G, aby zapewnić flagową wydajność w sieciach 5G. Zbudowany w procesie technologicznym 6 nm, ośmiordzeniowy procesor maksymalizuje przepustowość transmisji 5G¹ przy zachowaniu równowagi między wysoką wydajnością a niskim zużyciem energii. Wielowarstwowy system chłodzenia zapewnia efektywne odprowadzanie ciepła. Bateria o pojemności 4300 mAh w Xiaomi 12 Lite z łatwością wytrzymuje cały dzień, a dołączona ładowarka 67 W pozwala na osiągnięcie 100% stanu baterii w zaledwie 41 minut². Inteligentny algorytm ładowania Xiaomi AdaptiveCharge uczy się naszych nawyków korzystania z telefonu, aby zoptymalizować działanie w nocy i uruchomić automatycznie pełne naładowanie urządzenia tuż przed obudzeniem się użytkownika.

 Niesamowite wrażenia wizualne i dźwiękowe na co dzień

Xiaomi 12 Lite jest wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED ze wsparciem systemów HDR10+ i Dolby Vision®, które zapewniają najlepsze wrażenia wizualne. Matryca TrueColor, zdolna do wyświetlania 68 miliardów barw, zapewnia bogatą paletę i precyzyjne odwzorowanie odcieni, na przykład podczas przeglądania zdjęć.

Częstotliwość odświeżania ekranu to maksymalnie 120 Hz, a częstotliwość próbkowania dotyku wynosi 240 Hz, co zapewnia płynną pracę wyświetlacza. Dzięki Sunlight mode 3.0, czyli trybowi zwiększania jasności ekranu w świetle dziennym, trybowi czytania 3.0 i funkcji True Display, Xiaomi 12 Lite zapewnia komfort oglądania i minimalizuje zmęczenie oczu.

Xiaomi 12 Lite ma również parę głośników stereo i korzysta z technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos®, która zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe.

 Dostępność i ceny:

Cena smartfonu Xiaomi 12 Lite z pamięcią 6 GB + 128 GB wynosi 2199 złotych.

Na start oczywiście rusza promocja – każdy, kto zakupi ten model w okresie 24.10 – 03.11, oszczędzi 200 złotych, czyli zapłaci za urządzenie tylko 1999 złotych.

Promocja będzie obowiązywać jedynie w sklepach Xiaomi (stacjonarnych i online: www.mi-home.pl, www.mi-store.pl, www.mimarkt.pl). Liczba urządzeń w promocji ograniczona.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: