Poznaj najnowszy iPhone 14!

Poznaj najnowszy iPhone 14!

Wrzesień to już standardowo miesiąc, w którym na rynku pojawiają się nowe urządzenia od Apple’a. To właśnie w tym okresie odbywa się konferencja, na której prezentowane są nowe modele telefonów iPhone. Nie inaczej było w tym roku, gdy zaprezentowane zostały najnowsze modele serii 14. Na urządzenia czekało wielu klientów z całego świata i z pewnością nie mogą być zawiedzeni. Nowe modele to wiele udoskonaleń, które wpływają na komfort korzystania ze sprzętu. W artykule postaramy się przybliżyć poszczególne wersje iPhone 14 i przedstawić najważniejsze informacje na ich temat. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie wybrać iPhone’a, który spełni oczekiwania i będzie komfortowy w użytkowaniu. Zapraszamy do poznania najnowszej serii urządzeń.

Apple iPhone 14

Jakie wersje iPhone 14 są dostępne?

Apple iPhone 14 to telefon dostępny w różnych wariantach. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą wielkością, wcięciem notch, ilością aparatów oraz rozmiarem ekranu. Produkty dostępne w różnych wersjach to gwarancja tego, że dopasowanie najlepszego sprzętu nie będzie stanowiło dużego wyzwania. iPhone z pewnością spełni oczekiwania, a odpowiednio wybrany będzie w stanie posłużyć przez długi czas. Przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji o poszczególnych modelach, które w sieci pojawiły się już jakiś czas temu. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z poszczególnymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

iPhone 14

Pierwszą i zarazem podstawową wersją nowego telefonu od Apple jest model oznaczony po prostu jako 14. Urządzenie dysponuje ekranem o przekątnej 6,1″ i nowym procesorem oznaczonym jako A15. Sprzęt posiada również dwa aparaty, które gwarantują dobrą jakość zdjęć. Sama obudowa pozostała taka sama jak w poprzednim modelu 13. Zmianie uległa także bateria, która teraz ma pozwalać na cały dzień intensywnego korzystania z telefonu bez potrzeby szukania zasilania. Najlepsze oferty na Apple iPhone 14 znajdziesz na Allegro..

iPhone 14 Plus

Jako drugi model Apple proponuje telefon z dopiskiem Plus. Jedyna różnica względem podstawowego wariantu to większy ekran, który w tym przypadku ma aż 6,7″. Większa przekątna ekranu to gwarancja większego komfortu korzystania ze sprzętu. W sieci pojawiło się już porównanie wielkości obu modeli, które jasno pokazuje jak znaczące są różnice.

iPhone 14 Pro

Modele z dopiskiem Pro to urządzenia, w których doszło do największych zmian. Apple iPhone 14 Pro to przede wszystkim zupełnie nowy model, który posiada inaczej skonstruowany notch. Teraz stanowi on wysepkę, która posiada wiele różnorodnych funkcji. Może między innymi wyświetlać różne powiadomienia czy działać jako pole search for. Aktywna wyspa u góry ekranu to zupełna nowość w Apple ale także funkcja niespotykana w telefonach z systemem androida. Ta zmiana w bardzo dużym stopniu wpływa na możliwości telefonu i zwiększa komfort korzystania. Standardowo w nowym modelu znalazł się również wydajniejszy procesor czy lepszy aparat. Jeżeli chodzi o sam ekran to jest to matryca o przekątnej 6,1″, która gwarantuje najwyższą jakość wyświetlanego obrazu.

iPhone 14 Pro Max

Ostatni tegoroczny model to Apple iPhone 14 Pro Max. Jest to obecnie najdroższy model w ofercie producenta. od modelu iPhone 14 Pro różni się jedynie wielkością ekranu, która w tym przypadku wynosi 6,7″. Wszystkie pozostałe nowości są bliźniacze z wyżej opisanym modelem. Model pod względem samej obudowy wygląda tak samo jak Apple iPhone 13 Pro Max.

Zdjęcia wykonane modelem iPhone 14 Pro Max

W Internecie bardzo łatwo znaleźć zdjęcia wykonane telefonem Apple iPhone 14 Pro Max. W ten sposób można z łatwością zapoznać się prawdopodobnie najlepszą obecnie jakością zdjęć. Nowe aparaty zastosowane w iPhone 14 Pro Max to prawdopodobnie najlepszy telefon do robienia fotografii. Oferuje znakomitą jakość w przypadku fotografii robionych w dzień, a w stosunku do poprzednika poprawiono również tryb nocny. Usprawniono także działanie kamery, która obecnie w iPhone może rejestrować obraz w rozdzielczości 8K. Gwarantuje to niespotykaną wcześniej jakość obrazu. Potwierdzała to zresztą wcześniejsza ilość przecieków, która sugerowała, że Apple położony w nowych modelach iPhone nacisk na tę właśnie kwestię.

Brak w ofercie modelu mini

W przypadku zeszłorocznych modeli dostępna była wersja mini. W przypadku najnowszej generacji telefonów iPhone’a ta wersja nie jest już dostępna. Głównym powodem wycofania najmniejszej są wyniki sprzedaży, które osiągął ten właśnie model. Smartfony w najmniejszej wersji, mimo że były poręczne to nie cieszyły się dużym zainteresowaniem użytkowników. Brak najmniejszego wariantu może być również związany z planami pojawienia się na rynku nowego modelu SE. Podsumowanie przecieków dotyczących budżetowej wersji iPhone’a może sugerować, że wreszcie zostanie wyposażony w notch, który w droższych wersjach jest obecny już od pewnego czasu. Wszystko to jednak nadal są tylko przecieki i wciąż nie jest znany finalny wygląd najnowszego wariantu SE, który zadebiutuje prawdopodobnie na początku roku 2023.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl