Recenzja Oclean X Pro Elite – zaawansowana szczoteczka soniczna z aplikacją

Test Oclean X Pro Elite

Recenzja Oclean X Pro Elite – zaawansowana szczoteczka soniczna z aplikacją

Test (2 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie. Test zawiera link afiliacyjny oraz dodatkowy kod zniżkowy.

Oclean X Pro Elite to soniczna szczoteczka, która oferuje bardzo różnorodne tryby czyszczenia (13 programów wbudowanych i możliwość dokładania własnych) i może parować się z urządzeniami mobilnymi (po BT), dzięki czemu mamy stały wgląd w bardziej zaawansowaną analizę i historię szczotkowania.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Urządzenie posiada również wyświetlacz OLED, który pozwala na precyzyjną kontrolę funkcji oraz wyświetla ocenę jakości szczotkowania. Szczoteczka każdorazowo dokładnie przeanalizuje nasz sposób mycia zębów i wskaże na ekranie obszary dokładnie umyte oraz te pominięte.

Co więcej X Pro Elite wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dzięki którym nie tylko czyści skuteczniej, lecz także odpowiednio chroni dziąsła i szkliwo nawet w takcie korzystania z zaawansowanych programów czyszczenia.

Produkt można zakupić pod linkiem: s.zbanx.com. Dodatkowy kod na zniżkę NYT2DP na 3$. Kod ważny do 30 kwietnia. Wysyłka z Polski.

Oclean X Pro Elite
Oclean X Pro Elite

A jak wypada w użytkowaniu? Zapraszam do lektury recenzji.

Jej najważniejsze cechy:

 • Kolorowy wyświetlacz
 • Błyskawiczna ocena graficzna po szczotkowaniu
 • Analiza efektów mycia na wyświetlaczu – nie pominiesz już żadnego miejsca
 • 84 000 ruchów na minutę – dogłębne czyszczenie trudno dostępnych miejsc
 • Wytrzymała bateria – 35 dni szczotkowania i szybkie ładowanie indukcyjne
 • 4 programy i 32 poziomy intensywności mycia dostosowane do Twoich potrzeb
 • Klasa Wodoodporności IPX7
 • Waga 110g
 • Rozmiar 24mm x 24mm x 248mm
 • Połączenie z aplikacją Oclean po BT

W opakowaniu znajdziemy:

 • Oclean X Pro Elite z założoną główką szczoteczki
 • instrukcja obsługi
 • kabel ładujący z podstawką indukcyjną
 • uchwyt ścienny

Budowa i użytkowanie

Zanim przejdziemy do naszego modelu, to przypomnę krótko historię elektronicznych szczoteczek (o tradycyjnych modelach raczej nie ma się co rozpisywać 😊), które już od dawna uznawane są przez dentystów za szczególnie skuteczne i ceniona za dokładne mycie zębów.

Jako pierwsze na rynku pojawiły się szczoteczki rotacyjne zakończone okrągłą główką. Praca szczoteczki elektrycznej polega na wykonywaniu ruchów obrotowych, oscylacyjnych i pulsacyjnych o dużej prędkości. Dzięki temu czyści zęby i przestrzenie między nimi dużo skuteczniej, niż szczoteczka ręczna.

Oclean X Pro Elite
Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna jest rozpoznawalna dzięki podłużnej końcówce. Składa się z grubej rączki, w której znajduje się akumulator, i główki, której włosie wykonuje ruchy czyszczące. Różnią się sposobem działania i kształtem końcówki.

Oclean X Pro Elite to soniczna szczoteczka stworzona dla osób, które szukają bardziej zaawansowanego urządzenia, które skutecznie wyczyści zęby i posłuży na lata. Ten model łączy się również z aplikacją (Oclean Care) po BT dzięki, której możemy dokładnie prześledzić nasze szczotkowania oraz całą ich historię. Możemy również sterować programami jak również dodawać swoje własne.

Zdjęcie producenta

Po szczotkowaniu na ekranie pojawi się również ocena oraz informacja o pominiętych obszarach. Oczywiście to samo możemy prześledzić we wspomnianej aplikacji – jest to dużo bardziej czytelne i bardziej dokładne. Nie mniej na sam ekran na rękojeści też nie można narzekać.

Zdjęcie producenta

Przy zakupie szczoteczki warto również zadbać o dodatkowe końcówki Oclean  – główki szczoteczki sonicznych różnią się w zależności od modelu i warto wybrać odpowiednią dla swoich zębów. Tym bardziej, że w opakowaniu znajdziemy tylko jedną sztukę, która jest od razu przymocowana do rękojeści.

Lekarze i producent zalecają, przy normalnym użyciu, wymianę końcówek szczoteczek sonicznych średnio co 3 miesiące.

Producent podkreśla, że główka otrzymała diamentowe włosie DuPoint, które ma zapewnić 115% większa moc czyszczącą. Co więcej na tyle główki znajduje się powierzchnia, która służy również do czyszczenia języka.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl