Smartwatche Galaxy z nową funkcją śledzenia cyklu

Od 19 kwietnia użytkowniczki Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro w 32 krajach mogą korzystać z nowej funkcji śledzenia cyklu poprzez pomiar temperatury ciała podczas snu.

smartwatche Galaxy

Samsung ogłosił, że funkcja śledzenia cyklu w oparciu o kalendarz[1] zostanie uzupełniona o dodatkowy pomiar temperatury skóry. Dzięki temu użytkowniczki Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro będą mogły uzyskać jeszcze dokładniejsze informacje, dzięki którym zarządzanie cyklem menstruacyjnym i ogólnym stanem zdrowia stanie się dużo wygodniejsze. Funkcja ta będzie stopniowo wprowadzana w postaci aktualizacji aplikacji Samsung Health[2] w Korei, Stanach Zjednoczonych i 30 europejskich krajach[3]. 

– Kompleksowe podejście firmy Samsung do tematu zdrowia zostało poszerzone dzięki naszym innowacjom w zakresie czujników, które dostarczając więcej informacji dot. stanu zdrowia zapewniają użytkownikom większe wsparcie – powiedział Hon Pak, Wiceprezes i Dyrektor Zespołu ds. cyfrowego zdrowia, w Samsung Electronics. Nowy czujnik temperatury na podczerwień w Galaxy Watch5 jeszcze bardziej rozszerza naszą ofertę zdrowotną, zapewniając wygodniejsze sposoby monitorowania stanu zdrowia.

Podstawowa temperatura ciała (PTC) zmienia się w zależności od faz menstruacyjnych dlatego jej systematyczne monitorowanie może być pomocne w przewidywaniu następnej miesiączki. PTC powinna być mierzona od razu po przebudzeniu, przed aktywnością fizyczną i wyjściem z domu. Aby skutecznie monitorować cykl – pomiar PTC powinien być pierwszą czynnością wykonywaną każdego dnia.

Dla wielu kobiet proces ten może być jednak kłopotliwy, a czasem nawet pomijany dlatego nowa funkcja oferowana przez Samsung automatyzuje go, dzięki czemu jest on prostszy i wygodniejszy.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Samsung Galaxy Z Fold4 i Galaxy Watch 5 Pro – po dłuższym użytkowaniu

Dzięki integracji zaawansowanego algorytmu firmy Natural Cycles opartego na najnowszej technologii czujników Samsung użytkownicy Galaxy mogą śledzić zmiany temperatury skóry podczas snu prosto z nadgarstka. Czujnik temperatury w serii Galaxy Watch5 wykorzystuje technologię promieniowania podczerwonego, dzięki czemu przekazuje dokładniejsze pomiary, nawet jeśli warunki otoczenia ulegną zmianie. W połączeniu z istniejącą metodą opartą na kalendarzu, zaawansowana funkcja śledzenia cyklu pomoże użytkowniczkom lepiej przewidywać, kiedy rozpocznie się kolejny okres.

Aby aktywować usługę, wystarczy wybrać opcję – śledzenie cyklu w aplikacji Samsung Health, dodać informacje o ostatnim cyklu do kalendarza, a następnie włączyć opcję Przewiduj okres na podstawie temperatury skóry w ustawieniach. Odczyty zebrane formie wykresu pomogą przewidzieć użytkowniczkom następną przewidywaną miesiączkę, owulację oraz dni płodne. Wszystkie gromadzone dane są szyfrowane i przechowywane w bezpieczny sposób na urządzeniu, umożliwiając większą kontrolę nad swoimi danymi.

Test Samsung Galaxy Z Flip4, Watch5 40 mm i Galaxy Buds 2 pro – zgrany zespół

Funkcja Cycle Tracking ocenia także wprowadzone do dziennika objawy, a następnie w oparciu o nie przekazuje istotne informacje i porady. Mogą to być m.in. odpowiednio dopasowane ćwiczenia, które mogą pomóc w pozbyciu się bólu przedmiesiączkowego w okolicy miednicy lub sugestia dotycząca wyboru dnia, który należy poświęcić na odpoczynek. Dodatkowo aplikacja Samsung Health[4] sugeruje także przydatne treści, które mogą pomóc lepiej zarządzać zdrowiem podczas cyklu, na przykład ćwiczenia rozciągające lub medytację, co dodatkowo pomoże obniżyć poziom stresu i zapewnić lepszą jakość snu, która jest kluczem do lepszego samopoczucia.

Dodatkowe informacje o zegarkach Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro są dostępne na stronach:

[1] Ze względu na ograniczenia krajowe w uzyskaniu zatwierdzenia/rejestracji jako urządzenie medyczne, funkcja działa tylko w telefonach i zegarkach zakupionych w krajach, w których usługa jest obecnie dostępna. Funkcja umożliwiająca śledzenie cyklu w aplikacji Samsung Health nie jest przeznaczona do użytku jako forma antykoncepcji. Jeśli użytkownik przyjmuje hormonalne tabletki antykoncepcyjne lub przechodzi leczenie hormonalne, które hamuje owulację, usługa ta nie przyda się przy śledzeniu owulacji. Przewidywania mogą się różnić w zależności od właściwego użytkowania zegarka, danych wejściowych, warunków otoczenia itp. Przeznaczone dla użytkowników w wieku 18 lat i więcej. Użytkownicy nie powinni interpretować ani podejmować działań klinicznych w oparciu o dokonane prognozy bez konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

[2] Wymaga aktualizacji aplikacji zarówno na Galaxy Watch5, jak i na sparowanym smartphonie. Dostępność zależy od rynku, dystrybutora i modelu.

[3]Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Niderlandy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Zjednoczone Królestwo.

[4] Dostępność jest zależna od rynku i urządzenia.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl