ASUS ze strategią ESG i nowymi rozwiązaniami dla firm i edukacji

ASUS zaprezentował swoją strategię biznesową oraz nowe rozwiązania dla firm i edukacji podczas EMEA ASUS Business Summit ’23 w Hiszpanii

Partnerzy biznesowi z ponad 35 krajów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki spotkali się podczas drugiej edycji EMEA ASUS Business Summit. To wyjątkowa okazja do poznania najnowszych technologii i rozwiązań dedykowanych dla sektora biznesowego i edukacyjnego. Wydarzenie skupiało się w szczególności na hybrydowej produktywności pracy, nowoczesnych rozwiązaniach dla klas oraz celach i zobowiązaniach firmy ASUS związanych ze zrównoważonym rozwojem.

ASUS zorganizował drugą edycję ASUS Business Summit, premierowego wydarzenia dedykowanego swoim partnerom handlowym z regionu EMEA. Jednodniowy szczyt odbył się 3 maja w Maladze w Hiszpanii.
Na Business Summit 2023 firma ASUS zaprezentowała m.in.:

ASUS Expertbook B9 – pierwszy na świecie neutralny węglowo laptop biznesowy o wadze 880 gramów

ExpertBook B9_B9400CBA_Product photo_1A_Star Black_08_NumberPad on.jpeg
ASUS ExpertBook B9400 to flagowy produkt marki, będący pierwszym na świecie laptopem biznesowym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla – przewyższającym standardy ENERGY STAR® w zakresie wydajności energetycznej o 66%. Proces jego produkcji pozwala na zmniejszenie ilości odpadów materiałowych m.in. dzięki zastosowaniu metali PIR (Post-Industrial Recycled) i wykorzystaniu przyjaznego dla środowiska papieru z certyfikatem FSC Mix. Oprócz ultralekkiej wagi – 880 gramów – ExpertBook B9400 to także zalewdie 15 mm grubości, do 16 godzin pracy na baterii oraz bezpieczeństwo klasy korporacyjnej.

ASUS Expertbook B5 – przenośna moc dla biznesu w podróży

ASUS ExpertBook B5_B5602C_16 inch lightweitght laptop.png
Ważący zaledwie 1,4 kg, 16-calowy, konwertowalny laptop biznesowy ASUS ExpertBook B5 OLED to sprzęt zbudowany z myślą o sukcesie biznesowym w dobrym stylu. Model ten oferuje precyzyjnie wykonaną obudową, która przekracza granice lekkości oraz niezwykłe panele OLED zapewniające najwyższą elastyczność i ochronę wzroku podczas długiej pracy. ExpertBook B5 jest przygotowany na najbardziej wyczerpujące wyjazdy – wszystko to dzięki całodziennej pracy na baterii i najnowszym technologiom zwiększającym wydajność pracy w podróży.

ASUS BR1402 – niezawodny i elastyczny sojusznik

ASUS_BR1402F_Product photo_1A_Mineral Grey_Telfon_08.png
Zaprojektowany z myślą o edukacji, ASUS BR1402 wyposażony jest w wytrzymałą i odporną na uderzenia i ślizganie obudowę. Jego modułowa konstrukcja pozwala technikom na łatwą konserwację i modernizację kluczowych komponentów.

Zrównoważony rozwój w sercu ASUS Business Summit

ASUS zaangażowany jest w tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które spełniają cele i zobowiązania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Jako lider w branży technologicznej jesteśmy podekscytowani, że możemy gościć drugą edycję ASUS Business Summit i zapewnić naszym partnerom komercyjnym wydarzenie, na którym mogli się spotkać, wymienić doświadczeniami i poznać nasze rozwiązania. Jesteśmy zaangażowani we wspieranie naszych partnerów w napędzaniu wzrostu biznesu, jednocześnie będąc w pełni zaangażowanymi w przestrzeganie naszych celów zrównoważonego rozwoju – powiedziała Madeleine Hung, dyrektor generalny ds. biznesu komercyjnego w regionie EMEA w firmie ASUS

ASUS zaprezentował podczas edycji 2023 Business Summit swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w czterech głównych obszarach: gospodarka obiegu zamkniętego, działania klimatyczne, odpowiedzialna produkcja i tworzenie wartości dodanej.
W przypadku gospodarki obiegu zamkniętego ASUS podkreślił swoje podejście do całego cyklu życia produktu, ukierunkowane na zrównoważony rozwój w każdej fazie cyklu życia produktu i elementy zwiększające jego konkurencyjność.
Z kolei działania ASUS na rzecz klimatu opierają się na jasnej „mapie drogowej” do osiągnięcia poziomu zerowego netto oraz na celach redukcji emisji dwutlenku węgla. Co ważne firma zobowiązała się do wykorzystania 100% energii odnawialnej w swoich tajwańskich zakładach do 2030 roku, a w skali globalnej do 2035 roku.
Jak zauważa firma ASUS, indywidualne wysiłki nie wystarczą. Dlatego też promuje ona odpowiedzialną produkcję w całym łańcuchu dostaw, przystępując jako pełnoprawny członek do Responsible Business Alliance, aby wspierać wizję RBA i uwzględniać wyniki ESG swoich dostawców w decyzjach dotyczących zakupów i procesach zarządzania.
Na koniec, mając na uwadze budowanie wartości dodanej, od 2008 roku ASUS realizuje program cyfrowej integracji, w ramach którego rozdał ponad 20 000 komputerów ponad 1800 organizacjom non-profit. Firma stworzyła także 500 centrów nauki cyfrowej w 39 krajach – z wizją wyeliminowania cyfrowej luki i stworzenia równych szans dla wszystkich.
Sama organizacja tego wydarzenia nie jest wyjątkiem od reguły i doskonale wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju firmy. Co ważne, niemal wszystkie materiały użyte podczas ASUS Business Summit zostały wyprodukowane z materiałów nadających się do recyklingu lub zawierających składniki pochodzące z recyklingu, ze szczególnym uwzględnieniem przyjaznych dla środowiska farb i lakierów.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]