LG prezentuje LG CreateBoard – tablice interaktywne dla szkół i uczelni

Interaktywne wyświetlacze LG zaprojektowane z myślą o cyfrowych środowiskach edukacyjnych zapewniają dostosowane do potrzeb użytkownika funkcje i sprawiają, że nauka staje się wciągająca, a zarządzanie jeszcze łatwiejsze.

Firma LG Electronics z myślą o środowiskach edukacyjnych ogłosiła wprowadzenie serii cyfrowych tablic LG CreateBoard (modele 86TR3DK, 75TR3DK, 65TR3DK i 55TR3DK). Ta seria ekranów świetnie sprawdza się w cyfrowych klasach dzięki 40-punktowemu1 ekranowi dotykowemu, który umożliwia interaktywne pisanie i rysowanie przy jednoczesnym zachowaniu dużej płynności. Urządzenia zapewniają także bezproblemową współpracę ze specjalnie przystosowanymi aplikacjami do nauki cyfrowej oraz zdalne zarządzanie z zastosowaniem łatwego w obsłudze rozwiązania opartego na chmurze2.

Wszystkie najnowsze modele urządzeń LG CreateBoard zostały zaprojektowane z myślą o cyfrowych potrzebach uczniów i nauczycieli, dlatego wyposażono je w wyświetlacz o rozdzielczości 3840×2160 pikseli (UHD) posiadający funkcję dotyku 40-punktowego1. Te nowe i wszechstronne produkty ułatwiają interaktywną naukę i doskonale nadają się do gier edukacyjnych, a także działań opartych na rozbudowanej współpracy.
Wśród wielu wygodnych funkcji dla nauczycieli – dostępnych na nowych ekranach interaktywnych LG do nauki – znajdują się między innymi dostęp z poziomu kodu QR czy też funkcja Smart Viewing. Dzięki pierwszej funkcjonalności prowadzący zajęcia mogą w prosty sposób uzyskać dostęp do własnego dysku Google Drive i Microsoft OneDrive w urządzeniu LG CreateBoard, a następnie sprawnie udostępniać uczniom materiały dydaktyczne bez konieczności ich drukowania. Z kolei opcja Smart Viewing umożliwia wyświetlanie dwóch lub większej liczby materiałów na ekranie. Odbywa się to w oknach oddzielonych od siebie lub nałożonych w trybie obrazu w obrazie3. Funkcja ta pomaga uczniom lepiej zrozumieć przekazywane instrukcje i treści, pozwalając im na jednoczesne oglądanie wielu dokumentów, filmów lub innych materiałów.

LG CreateBoard

LG CreateBoard

Rozwiązania LG CreateBoard dla cyfrowych przestrzeni edukacyjnych dostarczane są wraz z aplikacją LG CreateBoard Lab wyposażoną w liczne narzędzia do pisania, które pozwalają zwiększyć poziom zaangażowania odbiorców. LG CreateBoard Share jest dostępna jako aplikacja4 i umożliwia bezprzewodowe, jednoczesne współdzielenie do 9 ekranów na tablicy LG CreateBoard. Dzięki temu uczniowie są w stanie sprawnie udostępniać pliki ze swoich urządzeń osobistych i oglądać własne prace wraz z nauczycielem, co stwarza okazję do konstruktywnej informacji zwrotnej i dzielenia się pomysłami.
LG ConnectedCare DMS (Device Management System)2 to oparte na chmurze rozwiązanie stworzone do zarządzania urządzeniami, przeznaczone dla szkół i innych środowisk edukacyjnych, w których istotne jest zdalne monitorowanie i zarządzanie wieloma urządzeniami LG CreateBoard. LG ConnectedCare DMS ma intuicyjny w obsłudze, zintegrowany pulpit nawigacyjny, który umożliwia menedżerom IT monitorowanie ekranów LG CreateBoard5 należących do instytucji edukacyjnych oraz pozwala na zdalne sterowanie ich prostymi funkcjami wyświetlania. Mogą oni również wysyłać do LG CreateBoard alerty w celu przekazywania komunikatów uczniom i nauczycielom lub przesyłania powiadomień typu push, aby przypomnieć wszystkim o nadchodzących wydarzeniach szkolnych.

LG CreateBoard

LG CreateBoard

LG CreateBoard gwarantuje nauczycielom i uczniom ciekawe, interaktywne doświadczenia i jest rozwiązaniem doskonale przystosowanym do współczesnych cyfrowych środowisk oraz metod nauczania. Wykorzystując opracowane przez nas, wyjątkowe technologie wyświetlania, będziemy nadal dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania, które zaspokajają zmieniające się potrzeby sektora edukacyjnego.

Paik Ki-mun, starszy wiceprezes i szef jednostki biznesowej Information Display w LG Electronics Business Solutions Company

Więcej informacji na temat rozwiązania LG CreateBoard można znaleźć w witrynie LG.com.
Kliknij i dowiedz się więcej o ekranach informacyjnych LG

1 W środowisku Windows rozpoznawane jest maksymalnie 40 punktów, a w środowisku Android maksymalnie 32 punkty.

2 Dla rozwiązań opartych na chmurze LG ConnectedCare DMS wymagana jest subskrypcja.

3 Tryb wielookienkowy może nie działać w przypadku niektórych aplikacji, a tryb obrazu w obrazie jest dostępny dla zewnętrznych ekranów źródłowych.

4 Zobacz share.lgcreateboard.com.

5 System LG ConnectedCare DMS pozwala zarządzać nawet 100 zgodnymi urządzeniami wyświetlającymi.

Firma LG Business Solutions jest zaufanym partnerem oferującym innowacyjne produkty i rozwiązania dla różnych branż na całym świecie. Dzięki wachlarzowi niepowtarzalnych ofert, od wiodących w branży technologii OLED i LED, firma LG cieszy się uznaniem klientów na całym świecie. Rozwiązania IT firmy LG obejmują monitory biznesowe, laptopy, projektory, urządzenia w chmurze, monitory medyczne i roboty komercyjne, wszystkie zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wydajność pracy i zapewnić klientom wysoką wartość dodaną. Najnowsze informacje na temat rozwiązań biznesowych LG można znaleźć na stronie pod adresem www.LG.com/b2b.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl