Aktywne mopowanie: jak odkurzacz bezprzewodowy zastępuje mopa?

Czy jedno urządzenie może zastąpić zarówno tradycyjny odkurzacz, jak i mopa? Jak najbardziej – przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czym jest odkurzacz ze stacją mopującą.

Aktywne mopowanie

Odkurzanie i mopowanie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej

Choć większość z nas ceni sobie ład i porządek, to jednak samo sprzątanie, odkurzanie czy mopowanie podłogi, delikatnie ujmując, nie należy do ulubionych czynności w czasie wolnym. Prędzej czy później jednak trzeba sięgnąć po odkurzacz, następnie po mop i doprowadzić podłogę w mieszkaniu do odpowiedniego stanu. Czy jednak wiesz, że do tych celów możesz korzystać z jednego urządzenia, które wyróżnia wygoda w obsłudze, a do tego cechuje się cichą i bardzo efektywną pracą? Chodzi tu oczywiście o nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopowania podłóg. Sprzęt tego typu określa się również mianem odkurzacza pionowego, odkurzacza ręcznego, czasem również wskazuje się na odkurzacz autonomiczny. Samo nazewnictwo schodzi jednak na dalszy plan – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę funkcjonalność odkurzaczy z funkcją mycia podłogi. To swoisty robot sprzątający, który pomoże Ci nawet w doprowadzeniu do porządku powierzchni takich jak podłogi twarde, podłogi z dywanami i inne powierzchnie w domu czy biurze.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Dlaczego odkurzacz z funkcją mycia to dobry pomysł?

Żyjemy w czasach, kiedy nowoczesne technologie wciąż dążą do tego, aby w maksymalny sposób ułatwić wiele codziennych czynności – w tym również sprzątanie. Odkurzacz pionowy z funkcją mopowania to swoisty zestaw do sprzątania w Twoim domu. Łączy w sobie wysoką moc ssania odkurzacza, szczotki do różnorodnych powierzchni, wygodną w użytkowaniu konstrukcję oraz oczywiście moduł służący do czyszczenia podłóg. W efekcie rezultat osiągnięty po skończonej pracy jest naprawdę wyjątkowy, warto jednak w tym miejscu zatrzymać się na nieco dłużej. Dlaczego? Otóż zastosowanie unikalnych technologii sprawiło, że urządzenia takie jak Electrolux PH800 doskonale radzą sobie zarówno na twardych powierzchniach, jak i wykładzinach, tapicerkach czy dywanach. Warto też zauważyć, że korzystanie z takiego sprzętu może znacząco skrócić czas całego sprzątania.

To nie wszystko – odkurzacze pionowe takie jak wspomniany model PH800 polecane są również do gospodarstw domowych zamieszkanych przez alergików. Niesamowity, pięciostopniowy poziom filtracji pozwala usunąć aż do 99,99% mikropyłów, a wykorzystanie elektroszczotki z systemem UV usuwa nie tylko kurz, ale też pyłki, bakterie i alergeny. Nie chcesz tracić zbyt wiele czasu na sprzątanie? A może masz dość korzystania z tradycyjnego odkurzacza, nie chcesz się nieustannie schylać do tego urządzenia czy potykać się o splątany kabel podłączony do gniazdka? Wszystkie te problemy rozwiąże bezprzewodowy odkurzacz pionowy, a przecież pozostała jeszcze kwestia mycia podłóg, którą doskonale rozwiąże stacja myjąca (https://youtu.be/a8iVxqywVpo). Ale czy na pewno wiesz, co to znaczy?

Odkurzacz i mop elektryczny w jednym

Stacja mopująca dedykowana do odkurzacza Electrolux PH800 pozwoli Ci w prosty, wygodny i skuteczny sposób umyć podłogę – zanim jednak zabierzesz się do pracy, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. W ten sposób lepiej poznasz jego specyfikację oraz efektywny sposób użytkowania. Przed myciem dobrze też pozbyć się większych zabrudzeń i zanieczyszczeń z podłogi. Sama „praca na mokro”, czyli mycie podłogi, jest niebywale łatwa. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na uchwycie urządzenia, aby rozpocząć pracę. Następnie musisz postępować dokładnie tak, jak w przypadku tradycyjnego mopa – zatem wykonuj ruchy do przodu i do tyłu na kolejnych fragmentach powierzchni w taki sposób, aby stopniowo myć dalsze panele, części wykładziny lub podłogi wykonanej z innych materiałów. Odkurzacz wyposażony w innowacyjną szczotkę Power Pro Mop z łatwością pozbędzie się nawet zabrudzeń trudnych do usunięcia. Kompaktowe urządzenie posiada unikalne obrotowe dyski wykończone delikatną mikrofibrą, dzięki czemu nie dochodzi do zarysowania podłogi. Dyski obracają się z prędkością 260 obrotów na minutę – to ich praca pozwala na dokładne umycie różnych powierzchni. Po zakończeniu mopowania odczekaj 10 minut, zanim powtórzysz procedurę lub pozwolisz domownikom na stąpanie po świeżo umytej podłodze. Teraz wystarczy wypłukać nadmiar osadu z sitka filtra.

Odkurzacz i mop w jednym z wydajną baterią

PH800 to wysokiej klasy bezprzewodowy odkurzacz z funkcją mopowania. To urządzenie czyszczące dysponuje wygodną w użyciu konstrukcją, sprzęt ten cechuje przede wszystkim wydajność – dotyczy to zarówno dokładności pracy, jak i jakości działania. Akumulator pozwala na maksymalny czas pracy wynoszący 60 minut, pełne ładowanie zajmuje natomiast 2 godziny i 30 minut. Ponadto baterię można w razie potrzeby wymieniać (akcesorium należy osobno dokupić). Masz dość brudu, a czystość w domu czy pracy to dla Ciebie podstawa? Bezprzewodowy odkurzacz ręczny będzie rozwiązaniem tego typu problemów. Przecież dobry odkurzacz to taki, który w maksymalny sposób ułatwia sprzątanie, a jego działanie przynosi widoczne rezultaty – i właśnie taki jest PH800.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl