AOC i Philips – gaming z górnej półki, monitory i akcesoria zaprezentowane

Marka AOC zaprezentowała nowości produktowe na spotkaniu prasowym w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Wśród przedstawianych sprzętów znalazły się monitory i akcesoria komputerowe, w tym gamingowy wyświetlacz z matrycą typu OLED oraz biurowy ekran z wbudowaną kamerą.

AOC AGON PRO AG276QZD to monitor o nowoczesnym, asymetrycznym wzornictwie. Wyposażono go w 26,5-calową matową matrycę OLED o rozdzielczości Quad HD i odświeżaniu na poziomie 240 Hz. Wyświetlacz cechuje się niskim czasem reakcji (0,03 ms GtG) i umożliwia wyświetlanie aż 1,07 mld kolorów.

Monitor może przypaść do gustu graczom, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu z nasyconymi kolorami i głębokimi czerniami, a jednocześnie chcą cieszyć się dynamiką gamingowego panelu. W zestawie z monitorem znajduje się ergonomiczna podstawa, która umożliwia regulację pozycji ekranu, w tym obustronny pivot. Podstawa została zaprojektowana tak, aby bez straty stabilności zajmować niewiele miejsca na biurku.

Reklamy

Uniwersalny monitor z kamerką obsługującą Windows Hello

 Kolejną propozycją jest monitor AOC Q27P3CW, wyposażony w 27-calową matrycę IPS o rozdzielczości Quad HD. Odświeżanie ekranu w tym modelu wynosi 75 Hz, a zagęszczenie pikseli to 109 PPI. Wyświetlacz cechuje się pokryciem przestrzeni barwowej sRGB na poziomie 114,2% oraz 100,3% w przypadku Adobe RGB.

Recenzja Philips Momentum – monitor 4K HDR z technologią Ambiglow

Powyżej ekranu monitora umiejscowiono kamerę internetową ze zintegrowanym mikrofonem. Sprzęt ten wspiera funkcję Windows Hello, która pozwala na bezpieczne logowanie się do systemu na podstawie skanu twarzy użytkownika. Dla zwiększenia prywatności po zakończonej rozmowie kamerę można obrócić w dół. Poza złączami HDMI i DisplayPort w wyświetlaczu zintegrowano port USB-C, który wspiera zasilanie Power Delivery 65 W. Ergonomiczna podstawa monitora umożliwia pełne dostosowanie pozycji ekranu – pochylenie, zmianę wysokości, obrót oraz tryb portretowy.

 

Dla graczy dbających o budżet

AOC Q24G2A/BK to 23,8-calowy monitor dla graczy, wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości Quad HD i kontraście 1000:1. Takie połącznie przekątnej z rozdzielczością przekłada się na ponadprzeciętne zagęszczenie pikseli, które wynosi 123,4 PPI. Gdyby monitor wyświetlał obraz w standardowej rozdzielczości Full HD, zagęszczenie wynosiłoby jedynie 92,6 PPI. Model Q24G2A/BK jest kompatybilny z technologią Adaptive Sync oraz G-SYNC. Jego częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 165 Hz, a czas reakcji to 1 ms (MPRT). Sprzęt sprawdzi się m.in. w dynamicznych grach sieciowych i tytułach nastawionych na rywalizację. Jego atutem jest też sugerowana cena wynosząca niespełna 1 300 zł.

AOC AGON AGM600
AOC AGON AGM600

 

10 przycisków oraz NVIDIA Reflex

AOC AGON AGM600 to 10-przyciskowa mysz z metalową rolką oraz podświetleniem LED RGB. Zamontowano w niej sensor Pixart PWM3389 o rozdzielczości 16 000 DPI oraz częstotliwości próbkowania 1000 Hz. Z kolei za rejestrowanie naciśnięć głównych przycisków odpowiadają przełączniki Kailh o wytrzymałości 80 milionów kliknięć. AGM600 otrzymała certyfikację NVIDIA Reflex i wspiera NVIDIA Reflex Latency Analyzer. Urządzenie jest kierowane do graczy praworęcznych stosujący palm grip albo claw grip.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]