Euro Bike 2023 – Bosch eBike Systems dla e-rowerzystów

Euro Bike 2023 – innowacje produktowe do minimalistycznych rowerów eGravel, stylowych rowerów eUrban i lekkich rowerów eMTB. Bosch eBike Systems rozszerza portfolio inteligentnego systemu

 • Nowy kompaktowy napęd Performance Line SX do rowerów eGravel, eUrban i lekkich rowerów eMTB
 • Większy komfort jazdy w mieście: Active Line i Active Line Plus teraz w ramach inteligentnego systemu
 • Purion 200: moduł obsługi i kolorowy wyświetlacz w jednym, Kiox 500: duży wyświetlacz na potrzeby wypraw trekkingowych lub codziennych przejażdżek
 • Zintegrowane elektryczne rozwiązanie zmiany biegu eShift do przerzutki w piaście
 • Wysoka wydajność przy niskiej wadze: nowe akumulatory CompactTube 400 i PowerMore 250

Stuttgart/Reutlingen — Lżejsze i cichsze napędy, w pełni połączone z siecią, kolorowe wyświetlacze, smuklejsze akumulatory — to tylko niektóre z licznych innowacji produktowych, które Bosch eBike Systems oferuje do rowerów elektrycznych z inteligentnym systemem. W roku 2024 firma rozszerza modułowe portfolio produktów w ramach inteligentnego systemu, jednocześnie dalej rozwijając jego cyfrowe możliwości. Czy to w mieście, czy poza nim, dzięki nowym produktom i funkcjom cyfrowym Bosch pozwala rowerzystom cieszyć się maksymalną swobodą we wszystkich sytuacjach podczas jazdy.

Inteligentny system reprezentuje cyfrową przyszłość eBików. Dzięki niemu fizyczne i cyfrowe wrażenia z jazdy rowerem ze wspomaganiem elektrycznym sprzęgają się ze sobą. Aby wciąż na nowo inspirować rowerzystów, nieustannie rozbudowujemy inteligentny system o nowe funkcje sprzętowe i cyfrowe” — wyjaśnia Claus Fleischer, prezes zarządu firmy Bosch eBike Systems.

Rubbee X – i każdy rower stanie się „elektrykiem”

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

W nadchodzącym roku wprowadzimy innowacyjne produkty do minimalistycznych rowerów eGravel, stylowych rowerów eUrban i lekkich rowerów eMTB — zapewniając jeszcze większy komfort i radość z jazdy”.

Jeszcze łatwiejsza jazda rowerem ze wspomaganiem elektrycznym

Lekkie rowery elektryczne są w modzie ­– na szlaku i podczas szybkich rund treningowych oferują lepsze prowadzenie i jeszcze większą zwinność, natomiast w mieście punktują dzięki eleganckiemu wyglądowi i dodatkowej zalecie, jaką jest łatwiejsze wnoszenie do piwnicy lub mieszkania. Nowa jednostka napędowa Performance Line SX została opracowana specjalnie do lekkich rowerów eMTB, eGravel i eUrban. Łączy wysoką wydajność z niską wagą — dzięki temu jest to napęd Bosch o największej gęstości mocy.

Dzięki wyjątkowo cichemu i naturalnemu wspomaganiu jednostka Performance Line SX łączy w sobie wrażenia z jazdy konwencjonalnym rowerem z zaletami roweru elektrycznego. W połączeniu z nowym trybem Sprint nadaje się zarówno do jazdy sportowej, jak i do szybkiego przemieszczania się po mieście. Potrzebną energię zapewnia nowy akumulator CompactTube 400, który jest również optymalnie dostosowany do jednostki Performance Line SX. Aby pokonywać większe odległości, można zwiększyć zasięg o 60 procent dzięki akumulatorowi PowerMore 250. Cały zestaw skłądający się z napędu Performance Line SX, akumulatora CompactTube 400 oraz komponentów System Controller i Mini Remote (Dropbar) waży tylko około czterech kilogramów.

Test Acer Swift Edge SFA16-41 R7N9 – dla domu i podróży

Napędy Active Line w inteligentnym systemie zwiększają komfort jazdy

Od lata 2023 roku w ramach inteligentnego systemu będą również dostępne jednostki napędowe Active Line i Active Line Plus przeznaczone do rowerów eCity i eTrekking. Jako najcichsze napędy w ofercie Bosch eBike Systems są one idealne do relaksujących przejażdżek. Dzięki koncepcji wrażliwych czujników nowe jednostki napędowe natychmiast reagują na zachowanie rowerzysty, zapewniając w ten sposób płynny start. Podczas gdy napęd Active Line jest zoptymalizowany do jazdy po mieście, mocniejszy Active Line Plus sprawdza się także podczas dłuższych wycieczek poza miasto.

Prostsza i wygodniejsza zmiana przełożenia dzięki eShift

Komfort jazdy podnosi również elektryczne rozwiązanie zmiany biegu eShift, które od jesieni 2023 roku będzie dostępne w rowerach elektrycznych z inteligentnym systemem wyposażonych w przerzutkę w piaście. Sprawia on, że zmiana przełożeń jest łatwiejsza
i wygodniejsza: można po prostu pedałować i wybierać żądany bieg. Inteligentny system zapewnia optymalną zmianę biegów przez cały czas. eShift w ramach inteligentnego systemu będzie początkowo dostępny z systemami zmiany biegów Rohloff, 3×3 i Enviolo.

Test Huawei WATCH 4 Pro – eSIM i 7-punktowy monitoring zdrowia

Lekkie akumulatory, wysoka elastyczność

Niezależnie od tego, czy chodzi o jazdę sportową, dojazdy do biura, czy spokojne wycieczki, dzięki nowym akumulatorom do inteligentnego systemu rowerzyści znajdą odpowiedni model do każdych wymagań. Nowy CompactTube 400, optymalnie dostosowany do lekkich rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, waży tylko około dwóch kilogramów, ale dzięki 400 watogodzinom zapewnia wystarczającą ilość energii na przejażdżki, treningi lub poruszanie się po mieście, wykorzystując nową jednostką Performance Line SX.

Dla rowerzystów planujących dłuższe wycieczki akumulator PowerMore 250 zwiększa zasięg o 250 watogodzin. Jest on wielkości butelki na wodę i może zostać zamontowany na ramie przez dystrybutora podczas serwisu. Nowością jest również najmniejszy i najlżejszy akumulator w ramie Bosch eBike Systems (400 watogodzin, ok. 2,2 kg) PowerPack 400 Frame oraz akumulatory na tylny bagażnik: PowerPack 400 Rack i PowerPack 500 Rack (odpowiednio 400 i 500 watogodzin). Te ostatnie wyróżniają się zwiększonym poziomem ochrony przed kradzieżą i smuklejszą konstrukcją, dzięki czemu nadają się do jazdy na rowerze eCity.

Test realme 11 pro+ 5G oraz realme 11 pro 5G – luksusowy design wsparty technologią

Ponadto wszystkie akumulatory w inteligentnym systemie będą w przyszłości stopniowo przystosowywane do pracy w trybie DualBattery. Oznacza to, że akumulatory będzie można łączyć ze sobą, aby uzyskać jeszcze większy zasięg przy dużych obciążeniach, podczas długich dojazdów do pracy lub najbardziej wymagających wycieczkach. Dla rowerzystów oznacza to większą elastyczność — decydują indywidualnie, zależnie od swoich potrzeb, czy potrzebują dodatkowej energii, czy też wolą utrzymać niską wagę roweru.

2A Charger to nowa kompaktowa ładowarka. Około 25 procent lżejsza i 40 procent mniejsza niż ładowarka 4A Charger, może być wygodnie transportowana i z łatwością przechowywana zarówno podczas wycieczek, jak i dojazdów do pracy.

Połączone w sieć moduły obsługi i wyświetlacze, które spełniają wszystkie oczekiwania

Purion 200 to kompaktowy moduł obsługi, który pełni również funkcję kolorowego wyświetlacza. Dzięki wysokiej rozdzielczości i zintegrowanemu czujnikowi światła wszystkie ważne informacje, takie jak procentowy stan naładowania, tryb jazdy, czas lub całkowita odległość można łatwo odczytywać podczas podróży — nawet w zmieniających się warunkach oświetleniowych. Kolejna zaleta: Purion 200 można w razie potrzeby połączyć z drugim wyświetlaczem. Rowerzyści mogą wyświetlać swoją kadencję lub prędkość na ekranie Purion 200, podczas gdy ekran nawigacji jest widoczny na drugim wyświetlaczu, np. Kiox 300 lub smartfonie umieszczonym w SmartphoneGrip. Wraz
z ergonomiczną obsługą przycisków zapewnia to jeszcze większy komfort i elastyczność podczas dłuższych wycieczek trekkingowych lub przejażdżek po mieście.

Kolejnym nowym dodatkiem do rodziny wyświetlaczy jest model Kiox 500. Przy przekątnej ekranu wynoszącej 2,8 cala kolorowy wyświetlacz jest o około 40 procent większy niż w modelu Kiox 300. Dzięki dużemu wyświetlaczowi Kiox 500 wszystkie parametry można bezpiecznie i szybko odczytywać nawet w wymagających warunkach. Szczególnie praktyczne są powiadomienia dźwiękowe, które m.in. sygnalizują podczas nawigacji zjechanie z zaplanowanej trasy lub czas dotarcia do celu. W przyszłości rowerzyści będą mogli za pośrednictwem aplikacji eBike Flow dostosować wyświetlacz w modelach Kiox 500 i Kiox 300, samodzielnie ustalając kolejność ekranów i ich zawartość.

Ponadto Bosch eBike Systems na rok 2024 przygotował kilka cyfrowych funkcji, które sprawią, że jazda rowerem ze wspomaganiem elektrycznym będzie jeszcze bardziej indywidualna i bezpieczna. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć
w dodatkowym komunikacie prasowym.

Dostępność produktu:

Od lata 2023 roku:

 • Performance Line SX
 • Tryb Sprint
 • Active Line
 • Active Line Plus
 • CompactTube 400
 • Purion 200
 • Kiox 500
 • Indywidualnie konfigurowalny wyświetlacz w modelach Kiox 300 i Kiox 500
 • 2A Charger

Od jesieni 2023 roku:

 • PowerMore 250
 • PowerPack 400 Frame
 • PowerPack 400 Rack
 • PowerPack 500 Rack
 • Mini Remote Dropbar
 • eShift do przerzutek w piaście
 • Funkcja DualBattery z wybranymi akumulatorami w inteligentnym systemie

https://www.bosch-ebike.com/pl/produkty/system-controller-mini-remote

https://www.bosch-ebike.com/pl/produkty/eshift-zintegrowana-koncepcja-zmiany-biegow-do-rowerow-elektrycznych

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl