Perspektywy Women in Tech Summit 2023 – podsumowanie

Firma informatyczna SOFTSWISS na Perspektywy Women in Tech: pełna sala na warsztatach poświęconych karierze kobiety-kierownika

Perspektywy Women in Tech

W polskiej stolicy dokonuje się podsumowania największej europejskiej konferencji dla kobiet, pracujących w sferze technologii – Perspektywy Women in Tech Summit. Jest to wielkie wydarzenie światowe, któremu w tym roku udzieliła wsparcia międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS, posiadająca oddziały w Poznaniu i Warszawie.

Na Women in Tech wpływowe kobiety-liderki współczesnego świata, które osiągnęły sukces w sferze technologii i IT, dzielą się swoimi historiami, doświadczeniem, osiągnięciami zawodowymi i naukowymi, wizją przyszłości technicznej oraz kobiety w tej przyszłości.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 

Wśród nich była także Natalia Perkowska, Head of Talent Acquisition w SOFTSWISS, która przeprowadziła warsztaty na temat awansu kobiety-kierownika w hierarchii zawodowej. Temat kobiecego przywództwa w świecie technologii i IT zawsze jest aktywnie dyskutowany w społeczeństwie i jest ona bliska także wiodącemu światowemu twórcy oprogramowania. Przedstawiciele firmy zauważają, że w kwestiach parytetu płci skład ich zespołu w dostrzegalny sposób wyróżnia się na tle innych ze sfery iGaming – pracuje tu ponad 1400 osób i stosunek kobiet do mężczyzn wynosi mniej więcej 50 na 50. Przy tym żeńska część zespołu zajmuje stanowiska nie tylko w działach usługowych, ale także na stanowiskach technicznych i kierowniczych.

Na warsztatach była pełna sala, były one najchętniej odwiedzanym wydarzeniem pod względem liczby uczestników. Żeby zmieścić wszystkich chętnych, trzeba było kilkakrotnie powiększyć listę słuchaczy.

 

– Dla naszej firmy bardzo istotne było wzięcie udziału w takim wielkim wydarzeniu, udzielenie wsparcia kobietom na stanowiskach kierowniczych w branży technologicznej oraz opowiedzenie im o możliwościach, które SOFTSWISS stwarza kobiecej części swojego zespołu, –  powiedziała Natalia Perkowska.

– Na swoich warsztatach opowiadałam o kobiecej drodze do przywództwa, o problemach, z którymi przychodzi się mierzyć, o pewności siebie. O tym, jak ważne jest postawienie sobie osiągalnych celów w karierze, aby odpowiadały one wartościom, wyznawanym przez danego człowieka. Spotkanie odniosło ogromny sukces! Jestem naprawdę pod wrażeniem, do jakiego stopnia była zmotywowana publiczność, jak wiele energii i chęci rozwoju poczułam od każdej uczestniczki. Wszystko to jest dowodem na to, że obecnie kobiety bardziej niż kiedykolwiek interesują się tematem liderstwa i rozwoju zawodowego.

 Słowa Natalii potwierdza także rozmach konferencji Women in Tech. W tym roku w kobiecym szczycie wzięło udział 11 200 uczestników, spośród których 9 500 osób było obecnych offline w sali centrum wystawienniczego EXPO XXI w Warszawie. W ramach bogatego dwudniowego programu miały miejsce występy 500 referentów oraz 56 warsztatów, poświęconych technologii, karierze i umiejętnościom społecznym.

Test iiyama ProLite XU2493HS-B5 – 24″ na biurku młodszego pokolenia

Kilka wartościowych spotkań przeprowadzili także i inni przedstawiciele firmy SOFTSWISS. Natalia Melnikova, Business Analyst Team Lead, opowiedziała o zarządzaniu zespołem, a Margarita Komolova, Head of QA Department, o tym, jak zacząć karierę w branży zapewnienia jakości – jest to ten kierunek w firmach IT, który odpowiada za poprawę procesu tworzenia oprogramowania i dostrzeżenie błędów w działaniu produktu.

Ważnym wydarzeniem na kobiecym szczycie były także targi pracy, na których specjaliści innowacyjnych firm przedstawiali swoje oferty pracy, byli gotowi omówić CV i udzielić swoich rekomendacji. A dla tych, którzy chcieli rozwiązać kwestie, związane ze swoją karierą, urządzono sferę mentorską, w której liderki w swoich sferach prowadziły indywidualne sesje, dzieliły się osobistymi historiami kariery i pomagały innym kobietom odnaleźć swoją ścieżkę zawodową.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl