Messenger, Facebook i Instagram – nowe funkcje nadzoru rodzicielskiego

Messenger, Facebook i Instagram – nowe funkcje dla łatwiejszego zarządzania czasem dla rodziców i nastolatków. Nowe aktualizacje są oparte na poprzednim sukcesie funkcji takich jak Take a Break, Parental Supervision na Instagramie, oraz Quiet Mode (tryb cichy) wprowadzone na początku bieżącego roku.

Messenger, Facebook i Instagram

Meta wprowadza nowe funkcje na Instagramie oraz Facebooku, przede wszystkim dla najmłodszych użytkowników, aby umożliwić im oraz ich rodzinom zdrowsze zarządzanie czasem i aktywnością w aplikacjach Meta. Nowe aktualizacje są oparte na poprzednim sukcesie funkcji takich jak Take a Break, Parental Supervision na Instagramie, oraz Quiet Mode (tryb cichy) wprowadzone na początku bieżącego roku.

  • Dodatkowe funkcje nadzoru rodzicielskiego na Instagramie – oprócz możliwości sprawdzenia, które konta obserwuje ich nastolatek i przez jakie konta jest obserwowany, rodzice będą teraz również w stanie zobaczyć, ile wspólnych znajomych nastolatek ma z danymi kontami.
  • Quiet Mode (tryb cichy), który służy użytkownikom, aby mogli zaznaczyć, kiedy są niedostępni, zostanie wprowadzony globalnie w następnych tygodniach. Funkcja wyciszy powiadomienia i wyśle automatyczną odpowiedź na wiadomości prywatne od przyjaciół i obserwujących.
  • Nowe wskazówki pomagające nastolatkom zarządzać czasem na Facebooku i Instagramie – po sukcesie Quite Mode i funkcji Take a Break na Instagramie funkcje są teraz również dostępne na Facebooku.
    • Po spędzeniu 20 minut w aplikacji nastolatki zobaczą powiadomienie zachęcające ich do zrobienia sobie przerwy i ustawienia dziennych limitów czasowych.
    • Nowy rodzaj powiadomień, który sugeruje nastolatkom zamknięcie aplikacji, jeśli korzystają z niej w nocy.
  • Testowanie nowych funkcji prywatności wiadomości – użytkownicy będą teraz mogli wysłać tylko jedną prywatną wiadomość (Direct Message) do kogoś, kto ich nie obserwuje, i będą mogli kontynuować wysyłanie DM tylko wtedy, gdy odbiorca zaakceptuje ich prośbę. Te wiadomości będą również ograniczone tylko do tekstu – co oznacza, że ludzie mogą wysyłać zdjęcia lub filmy tylko do kogoś, kto ich nie obserwuje, po tym, jak odbiorca zaakceptuje ich prośbę o rozmowę. W praktyce oznacza to, że najmłodsi użytkownicy nie będą już otrzymywać niechcianych zdjęć lub filmów od osób, których nie obserwują.
  • Narzędzia nadzoru rodzicielskiego na Messengerze (niedostępna jeszcze w Polsce) – dzięki narzędziom rodzice mogą teraz sprawdzać, w jaki sposób ich dziecko korzysta z Messengera i jak dużo czasu spędza na wymienianiu wiadomości. Funkcja wspiera również dzieci w przypadku, gdy rozmowa z kimś wprawia je w dyskomfort. Narzędzia nie pozwalają rodzicom na czytanie wiadomości nastolatków.

Nowe funkcje na Instagramie, Facebooku i Messengerze służą również wzmocnieniu dialogu między rodzicami i nastolatkami na temat tego, z kim wchodzą w interakcje online. Meta będzie kontynuowała współpracę z rodzicami i ekspertami, aby stale wprowadzać dodatkowe funkcje wspierające nastolatków i ich rodziny.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Więcej o nowych funkcjach na Instagramie mogą Państwo przeczytać na stronie Meta.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl