Passkeys (klucze dostępu) już w Polsce

Passkeys – od dzisiaj PayPal wprowadza klucze dostępu dla pierwszych kwalifikujących się użytkowników korzystających z urządzeń Apple i Google Android także w Polsce. Technologia passkeys zapewnia użytkownikom łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób logowania się do systemu PayPal.

PayPal ułatwia klientom dokonywanie zakupów i płatności ze świadomością, że ich prywatność, pieniądze i zakupy są chronione na każdym etapie. Firma wprowadziła niedawno w Stanach Zjednoczonych klucze dostępu (passkeys) na urządzeniach Apple i Google z systemem Android jako nową, łatwą i bezpieczną metodę logowania dla uprawnionych klientów. Od dzisiaj PayPal wprowadza klucze dostępu dla pierwszych kwalifikujących się użytkowników korzystających z urządzeń Apple i Google Android także w Polsce.

Klucz dostępu umożliwia użytkownikom szybkie i bezpieczne logowanie się do konta PayPal bez konieczności wprowadzania hasła. Zamiast tego tożsamość jest weryfikowana za pomocą danych biometrycznych lub hasła przypisanego do urządzenia.

Czym jest technologia passkeys?

Passkeys to nowy standard na rynku opracowany przez FIDO Alliance i World Wide Web Consortium, który został zaprojektowany w celu zastąpienia haseł za pomocą par kluczy kryptograficznych i przy użyciu cyfrowych danych uwierzytelniających, takich jak czujniki biometryczne, w tym odcisk palca, rozpoznawanie twarzy oraz kod PIN lub wzór rysowany palcem. Klucze dostępu zapewniają użytkownikom prosty i bezpieczny sposób logowania się do PayPal w oparciu o technologię, która ułatwia ochronę przed atakami typu phishing.

Test Huawei WATCH 4 Pro – eSIM i 7-punktowy monitoring zdrowia

PayPal, będący członkiem-założycielem FIDO Alliance, jest jedną z pierwszych firm świadczących usługi finansowe, które udostępniły swoim użytkownikom uwierzytelnianie za pomocą technologii passkeys. Klucze dostępu są powszechnie uznawane za wyjątkowo skuteczne w przypadku ataków typu „phishing”, „credential stuffing” i innych tego typu zdalnych zagrożeń. Ten najnowocześniejszy standard bezpieczeństwa stanowi rozwiązanie kilku największych problemów związanych z ochroną w sieci, w tym ze słabością uwierzytelniania za pomocą haseł.

Test realme 11 pro+ 5G oraz realme 11 pro 5G – luksusowy design wsparty technologią

Jak utworzyć PayPal Passkey na urządzeniach Apple

Tworzenie i używanie klucza dostępu w systemie PayPal to szybki i łatwy proces na urządzeniach Apple. Po utworzeniu klucze są synchronizowane z pękiem kluczy iCloud, zapewniając silną, poufną relację między klientem a jego urządzeniem oraz łatwe logowanie dla użytkowników PayPal z urządzeniami z systemami iOS 16, iPadOS 16.1 lub macOS Ventura i ich późniejszymi wersjami.

Po zalogowaniu się do witryny PayPal.com za pośrednictwem przeglądarki internetowej Safari przy użyciu dotychczasowych danych logowania kwalifikujący się użytkownicy PayPal będą mogli wybrać opcję „Utwórz klucz dostępu”. Po pomyślnej weryfikacji istniejących poświadczeń za pomocą Face ID lub Touch ID klucz dostępu zostanie utworzony.

Jak utworzyć PayPal Passkey na urządzeniach z systemem Google Android

Użytkownicy mogą z łatwością utworzyć i korzystać z klucza dostępu w systemie PayPal na urządzeniu z systemem Android 9+.

  • Korzystając z przeglądarki Chrome na urządzeniu z systemem Android 9+, użytkownik powinien zalogować się do systemu PayPal przy użyciu dotychczasowych danych logowania.
  • Może zostać wyświetlona opcja „Utwórz klucz dostępu” z dodatkowymi informacjami na temat kluczy dostępu. Użytkownik zostanie następnie poproszony o uwierzytelnienie w taki sam sposób, w jaki zwykle odblokowuje urządzenie. Klucz dostępu zostanie utworzony.
  • W kolejnym kroku użytkownik zostanie przekierowany do interfejsu PayPal. Przy następnym logowaniu można rozpocząć korzystanie z klucza dostępu na urządzeniach z systemem Android 9+.

Po utworzeniu klucza dostępu użytkownicy systemu PayPal będą mogli korzystać z tej metody jako domyślnego sposobu logowania wszędzie tam, gdzie jest ona dostępna. Możliwe, że wymagane będą dodatkowe procedury uwierzytelniania.

Technologia passkeys zostanie udostępniona polskim użytkownikom PayPal w nadchodzących tygodniach. Więcej informacji dotyczących technologii kluczy dostępu w PayPal znajduje się na stronie PayPal.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl