Netatmo Weathermap – na zmienną pogodę

Netatmo Weathermap – inteligentna stacja pogodowa bada dane atmosferyczne zewnętrzne i wewnętrzne w czasie rzeczywistym i wysyła powiadomienia na smartfona użytkownika, szczególnie w przypadku pogorszenia jakości powietrza.

Netatmo Weathermap

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami wiele osób zamierza wypocząć poza miejscem zamieszkania. Podczas planowania wyjazdu zbieranie informacji pogodowych jest jednym z najważniejszych zadań, zwłaszcza w intensywnym sezonie burzowym. W okresie letnim zeszłego roku IMGW odnotowało w Polsce ponad 400 000 wyładowań. Jednym z narzędzi, które pozwala sprawdzać hiperlokalne dane pogodowe, jest Netatmo Weathermap

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Inteligentne planowanie wypoczynku

Inteligentna stacja pogodowa bada dane atmosferyczne zewnętrzne i wewnętrzne w czasie rzeczywistym i wysyła powiadomienia na smartfona użytkownika, szczególnie w przypadku pogorszenia jakości powietrza. Umożliwia również śledzenie zmian w środowisku przy użyciu danych historycznych. Informacje dotyczące temperatury, wilgotności, opadów i wiatru są udostępniane w czasie rzeczywistym na publicznej mapie pogody dostępnej w internecie – Netatmo Weathermap. Narzędzie to zbiera dane ze 170 krajów, co czyni je jedną z największych na świecie sieci połączonych stacji pogodowych. Dzięki temu użytkownicy mogą sprawdzać dane historyczne oraz bieżące warunki atmosferyczne w miejscu docelowego wypoczynku.

Hiperlokalne dane w służbie użytkowników

 Hiperlokalne dane pogodowe mogą pomóc w optymalnym planowaniu aktywności i przygotowaniu się na różne scenariusze w trakcie wakacji. Pozwalają dostosować harmonogram do przewidywanych warunków pogodowych i dają świadomość ewentualnych zmian, które zachodzą w danym miejscu. Wiedza o temperaturze, wilgotności i innych czynnikach atmosferycznych umożliwia również dostosowanie aktywności, planowanie wizyt w miejscach klimatyzowanych w czasie upałów czy zabezpieczenie przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Recenzja Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach Netatmo – czy warto?

Netatmo w EUMETNET
W 2022 roku Netatmo nawiązało współpracę z organizacją EUMETNET (European Meteorological Network), która jest europejskim stowarzyszeniem skupiającym narodowe służby meteorologiczne z 31 krajów, w tym Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W ramach tej sieci państwowej, dane pogodowe są zbierane, wymieniane i wykorzystywane do wspólnych projektów. Dostarczane przez Netatmo dane umożliwiają dokładniejsze badania klimatyczne oraz coraz bardziej precyzyjne prognozowanie pogody. Jednym z aktywnych programów jest inicjatywa „Pogoda z Netatmo”.

W ramach tego projektu francuski producent urządzeń smart home wspiera meteorologów i instytucje zrzeszone w EUMETNET, dostarczając dane meteorologiczne gromadzone przez swoje Inteligentne Stacje Pogodowe. IMGW również korzysta z analizy raportów pogodowych Netatmo z terenu Polski.

Narzędzie Netatmo Weathermap jest dostępne pod linkiem: www.netatmo.com/weathermap.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl