Logitech MX Anywhere 3S, to świetna bezprzewodowa myszka do zastosowań biurowych/domowych. Jest mała, cicha, nie posiada żadnych kabelków (pełne naładowanie wystarczy nawet na 2 miesiące pracy). A jak myszka wypadła w codziennym użytkowaniu?
Test (3 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie
W moje ręce niedawno trafiła nowa mysz od Logitech – MX Anywhere 3S, którą producent tak określa:
„Szybkość, dokładność i bardzo ciche działanie elektromagnetycznej rolki MagSpeed wyróżniają najbardziej zaawansowaną, kompaktową i bezprzewodową mysz Logitech. MX Anywhere 3S jest idealna dla zaawansowanych użytkowników, którzy szukają najlepszej wydajności, wygody i mobilności, gdziekolwiek są. Technologia Quiet Click sprawia, że klikanie jest cichsze niż u poprzednika (MX Anywhere 3). Mysz MX Anywhere 3S jest wyposażona w czujnik optyczny o rozdzielczości 8000 DPI, który śledzi ruch praktycznie na każdej powierzchni, w tym na szkle, dzięki czemu można ją przenosić w różne miejsca pracy w domu lub biurze”
Cena sugerowana to 439 zł, ale jak dobrze poszukamy, to możemy trafić na czasowe promocje w nieco niższej cenie.
A jak myszka wypadła w codziennym użytkowaniu? Zapraszamy do testu.
Dane techniczne:
- Wymiary: 100,5 mm x 65 mm x 34,4 mm
- Masa: 99 g
- Technologia czujnika:
-
- Darkfield o wysokiej precyzji
- Wartość nominalna: 1000 DPI
- Rozdzielczość (wartość minimalna i maksymalna): 200–8000 DPI (możliwość ustawienia co 50 DPI)
- Przyciski
- 6 przycisków (lewy/prawy przycisk myszy, przycisk Wstecz/Dalej, przełącznik trybu kółka przewijania, środkowy przycisk myszy)
- Kółko przewijania: Tak, z automatycznym przełączaniem
- Przewijanie w poziomie: Tak, poprzez przytrzymanie przycisku bocznego z równoczesnym obróceniem kółka
- Baterie
- Akumulator Li-Po (500 mAh)
- Zasilanie do 70 dni po jednym pełnym naładowaniu. Jednominutowe szybkie ładowanie starcza na trzy godziny użytkowania. Żywotność baterii może zależeć od intensywności użytkowania i warunków pracy komputera.
- Zrównoważony rozwój
- Tworzywo sztuczne w kolorze grafitu: 78% materiału pochodzącego z recyklingu używanych produktów konsumenckich. Z wyłączeniem tworzyw sztucznych w zespołach przewodów drukowanych (PWA), odbiorniku, przewodzie, kablu FFC i opakowaniach.
- Jasnoszary/różany plastik: 61% materiału pochodzącego z recyklingu używanych produktów konsumenckich. Z wyłączeniem tworzyw sztucznych w zespołach przewodów drukowanych (PWA), odbiorniku, przewodzie, kablu FFC i opakowaniach.
- Opakowanie papierowe: Posiada certyfikat FSC
- Certyfikat neutralności emisyjnej
- Dwuletnia, ograniczona gwarancja na sprzęt
- Aplikacja: Tutaj
Opakowanie i jego zawartość:
Mysz została opakowana w czarne kartonowe pudełko, które posiada certyfikat FSC™ (Certyfikat neutralności emisyjnej). Na froncie umieszczono zdjęcie produktu, a po otwarciu pudełek w środku znajdziemy:
- gryzonia w wybranym kolorze (różowy, jasnoszara, grafit)
- kabelek USB A- USB C do ładowania akumulatora,
- standardową papierologię.
Zatem nie powinno być problemu przy jej transporcie. Widać, że producent zadbał, aby urządzenia było solidnie zapakowane.
Budowa i użytkowanie
Cała konstrukcja myszki wykonana jest z lekkiego tworzywa sztucznego w kolorze jasnoszarym, różowym lub grafitowym. W moje ręce trafiła wersja różowa. Producent podkreśl, że w tej wersji (oraz jasnoszarej) urządzenie zostało wykonane z 61% materiału pochodzącego z recyklingu używanych produktów konsumenckich. Z wyłączeniem tworzyw sztucznych w zespołach przewodów drukowanych (PWA), odbiorniku, przewodzie, kablu FFC i opakowaniach. Wersja grafitowa zawiera 78% materiału pochodzącego z recyklingu.
Powierzchnia pod dłonią to matowy plastik, na którym nie widać żadnych odcisków. Przynajmniej w mojej wersji kolorystycznej. Ponadto na bokach dodano żłobione wstawki z gumy, dzięki czemu gryzoń nie wyślizguje się z ręki. Całość konstrukcji jest symetryczna, ale przyciski boczne znajdują się po lewej stronie (pod kciukiem od prawej dłoni), co sugeruje, że mysz jest przeznaczona bardziej dla osób praworęcznych.
Na obudowie znajdziemy w sumie 6 przycisków (lewy/prawy przycisk myszy, przycisk Wstecz/Dalej, przełącznik trybu kółka przewijania, środkowy przycisk myszy) oraz srebrne kółko przewijania z automatycznym przełączaniem. Oznacza to, że możemy przewijać również w poziomie jeżeli przytrzymamy przycisk boczny z równoczesnym obróceniem kółka. Wszystkie przyciski są stosunkowo ciche i dobrze reagują na kliknięcia, a rolka działa szybko i poprawnie (szczególnie w trybie ultraszybkim).
Kółko przewijania zostało wyposażone w technologię MagSpeed. Producent deklaruje, że dzięki temu jego szybkość zwiększyła się o 90% w porównaniu ze standardową myszą Logitech Master 2S z zainstalowanymi funkcjami Logitech Options i włączoną funkcją gładkiego przewijania. Mamy do dyspozycji dwa tryby w rolce: przewijanie skokowe oraz ultraszybkie. W skokowym czuć delikatne przeskoki pod palcem, w ultraszybka rolka sunie pod palcem gładko i bardzo szybko. Tryb możemy zmienić na przycisku nad kółkiem.