Viaplay wycofa się z polskiego rynku – Oświadczenie

3 sierpnia 2021 roku NENT Group uruchomił platformę Viaplay w Polsce. Nie minęły dwa lata, a spółka poinformowała  na prezentacji podsumowującej II kwartał 2023 roku o tym, że wycofa się m.in. z polskiego rynku.

Oferta Viaplay w Polsce (www.viaplay.pl) obejmuje cztery kategorie: transmisje na żywo najważniejszych wydarzeń sportowych, treści Viaplay Originals, filmy oraz seriale, a także programy dla dzieci.

W raporcie Viaplay wskazano plan wycofania się z kilku rynków, w tym m.in. polskiego. Nie podano daty zaprzestania działalności Viaplay w Polsce.

Jako Viaplay Group ogłosiliśmy dziś nową strategię biznesową i zapowiedzieliśmy wprowadzenie nowego planu strategicznego, w ramach którego planujemy skoncentrować się na rynkach skandynawskich, Holandii oraz działalności Viaplay Select. Zainicjowaliśmy również strategiczny audyt pozostałych rynków międzynarodowych, w tym Polski, gdzie będziemy dążyć do wypracowania optymalnych rozwiązań, obejmujących również obszar współpracy partnerskiej. Do tego czasu będziemy kontynuować naszą działalność, a nasi klienci będą mogli korzystać z pełnej oferty platformy Viaplay. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informować na bieżąco – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Viaplay

Informacja może okazać się niezbyt przyjemna dla polskich subskrybentów platformy streamingowej. Na koniec roku Viaplay poinformował, że ma już w Polsce ponad milion subskrybentów. 

Serwis dostępny jest w szerokiej gamie urządzeń oraz platform, takich jak telewizory smart marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL; smartfony i tablety wyposażone w systemy operacyjne iOS oraz Android; urządzenia Chromecast oraz Apple TV, konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One, a także komputery PC oraz Mac.

Grupa Viaplay (Viaplay Group AB) to czołowy gracz na rynku międzynarodowego streamingu. Serwis Viaplay jest dostępny dla użytkowników we wszystkich krajach nordyckich oraz bałtyckich, a także w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Każdego dnia Viaplay zapewnia milionom widzów wyjątkową ofertę rozrywkową, w tym uznane oryginalne filmy i seriale Viaplay i inne treści rozrywkowe, a także bezkonkurencyjną ofertę transmisji sportowych na żywo. Ponadto, innowacyjna formuła Viaplay Select umożliwia udostępnianie naszych unikatowych treści partnerom z całego świata. Usługi Grupy Viaplay obejmują serwis streamingowy, kanały telewizyjne i radiowe, a także firmy produkcyjne. Naszym celem jest opowiadanie historii, które poruszają widzów oraz poszerzają horyzonty.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl