Lenovo Yoga Book 9i (13″, 8) – podwójny tryb krajobrazowy i podwójny tryb portretowy

Lenovo Yoga Book 9i – to pełnowymiarowy laptop z podwójnym ekranem OLED stworzony z myślą o hybrydowej produktywności i wielozadaniowości w podróży. Dwuekranowa konstrukcja umożliwia wykonywanie większej ilości czynności jednocześnie, niż w przypadku standardowego laptopa

Lenovo Yoga Book 9i
Lenovo Yoga Book 9i

Aby zapewnić bardziej tradycyjne wrażenia, dołączona klawiatura magnetycznie mocuje się do dolnej części ekranu, a wirtualny touchpad umożliwia łatwą nawigację w systemie Windows 11. Napędzany procesorami Intel 13. generacji i wyposażony w obrotowy soundbar Bowers & Wilkins, Yoga Book 9i z pewnością zrobi wrażenie zarówno pod względem wydajności, jak i rozrywki.

Podsumowanie funkcji

 • Dwa wyświetlacze OLED 13,3″, 16:10, 2,8K, 100% DCI-P3, Dolby Vision
 • Dołączona podstawka folio, klawiatura Bluetooth i pióro w zestawie
 • Kolor Tidal Teal z ergonomiczną, zaokrągloną i wypolerowaną krawędzią
 • Procesor Intel 13. generacji
 • Obrotowy soundbar Bowers & Wilkins z Dolby Atmos
 • Akumulator o mocy 80 W z funkcją szybkiego ładowania

 

Udoskonalona konstrukcja i produktywność multimodalna

Oprócz dwóch ekranów, dołączonej podstawki folio i magnetycznie dołączanej klawiatury Bluetooth, Yoga Book 9i oferuje kilka dodatkowych sposobów na produktywność w porównaniu do standardowego laptopa. Użytkownicy mogą ustawić Yoga Book na podstawce folio, aby uzyskać produktywność na dwóch ekranach lub odłączyć go, aby używać go jako standardowego laptopa z wirtualnym touchpadem.

Yoga Book 9i ma całkowicie aluminiową obudowę typu unibody. Rogi i boki urządzenia oferują błyszczące, zaokrąglone wykończenie, które prezentuje elegancką estetykę przypominającą biżuterię. Z praktycznego punktu widzenia, konstrukcja eliminuje ostre krawędzie i poprawia komfort chwytu podczas korzystania w trybie tabletu.

Test Lenovo Yoga Slim 7 – świetny do codziennej pracy 

Podwójny tryb krajobrazowy i podwójny tryb portretowy

Umieść Yoga Book 9i w dołączonej podstawce folio, aby uzyskać produktywność na dwóch ekranach. Tryb “Dual Portrait” doskonale nadaje się do treści pionowych, takich jak kodowanie, pisanie lub przeglądanie treści internetowych. Z kolei tryb “Dual Landscape” jest najlepszy do treści poziomych, takich jak oglądanie filmów, konferencje internetowe lub przeglądanie prezentacji PowerPoint. Gdy potrzebujesz pełnej pojedynczej strony w trybie poziomym, po prostu dotknij wyświetlacza pięcioma palcami, a wybrane okno zostanie wyświetlone na obu ekranach. Niezależnie od orientacji, klawiatura Bluetooth może być używana oddzielnie lub magnetycznie przymocowana do dolnej części podstawki folio.

Tryb laptopa

Aby uzyskać bardziej tradycyjne wrażenia z korzystania z laptopa, dołączona klawiatura Bluetooth magnetycznie mocuje się do górnej lub dolnej połowy dodatkowego wyświetlacza. Po umieszczeniu wzdłuż górnej połowy dolnego wyświetlacza, automatycznie pojawia się wirtualny touchpad, zapewniając konwencjonalne wrażenia z korzystania z laptopa. Tryb ten umożliwia nawet tworzenie szybkich notatek, które można przypiąć do ekranu blokady w celu łatwego przypominania. Gdy klawiatura jest przymocowana do dolnej połowy wyświetlacza, użytkownicy mogą wybierać spośród szeregu widżetów z najważniejszymi treściami.

Oprogramowanie Yoga Book 9i User Center

Aplikacja Lenovo User Center została stworzona, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości Yoga Book 9i. Wyświetla przydatne funkcje, samouczki i ustawienia.

 • Sekcja interakcji na dwóch ekranach przedstawia wiele różnych trybów, w które może przekształcić się Yoga Book.
 • Sekcja Funkcje zawiera różne samouczki i wskazówki dotyczące korzystania z Yoga Book. Wyświetla również szereg animacji, które pomagają użytkownikom przyzwyczaić się do dostępnych skrótów i gestów.
 • Sekcja ustawień dla dwóch ekranów daje użytkownikom możliwość przełączania ustawień wirtualnej klawiatury, wirtualnego panelu dotykowego, paska widżetów, jasności ekranu i tapet dla dwóch ekranów.

Niezależna jasność

Jasność każdego wyświetlacza można regulować niezależnie za pomocą oprogramowania User Center lub poprzez automatyczne wyskakujące okienko. Aby aktywować wyskakujące okienko, dostosuj jasność ekranu za pomocą ustawień Windows lub skrótu klawiaturowego. Następnie dotknij i przeciągnij wyskakujące okienko jasności na ekranie, który chcesz dostosować.

Ekran Cross-screen

Podczas korzystania z Yoga Book w podwójnym trybie poziomym można łatwo rozwinąć pojedyncze okno lub aplikację na obu wyświetlaczach. Jest to szczególnie przydatne podczas czytania artykułów lub tworzenia dokumentów. Aby aktywować tę funkcję, wybierz okno, które chcesz rozszerzyć, i dotknij ekranu pięcioma (5) palcami.

Przenoszenie okien między ekranami

Yoga Book 9i zawiera prostą funkcję przenoszenia okien między wyświetlaczami za pomocą dotyku lub pióra. Przeciągnij pasek tytułu okna, które chcesz przenieść, a pojawi się małe wyskakujące okienko.

 • Zwolnienie przycisku podczas najechania kursorem na ikonę spowoduje przyciągnięcie okna do przeciwległego ekranu.
 • Dłuższe najechanie kursorem na ikonę spowoduje wyświetlenie większej liczby opcji przyciągania okien dla przeciwległego ekranu.

Wirtualna klawiatura

Jeśli nie potrzebujesz pełnej fizycznej klawiatury, możesz łatwo aktywować wirtualną klawiaturę i wirtualny touchpad Yoga Book.

 • Aby aktywować klawiaturę, dotknij dolnego wyświetlacza ośmioma (8) palcami.
 • Aby aktywować touchpad bez klawiatury, dotknij dolnej części wyświetlacza trzema (3) palcami.

 

 

Aktywacja paska widżetów i “Sticky Notes”

Wirtualna klawiatura ma pełen zakres dodatkowych ustawień i funkcji. Gdy wirtualny touchpad jest widoczny, dotknij ikony pióra w prawym dolnym rogu, aby napisać szybką notatkę. Klawiaturę można przesuwać w górę i w dół, aby odsłonić wirtualny touchpad lub pasek widżetów. Działa to podobnie do sytuacji, gdy fizyczna klawiatura jest umieszczona na górnej lub dolnej połowie wyświetlacza.

Obrotowy soundbar Bowers & Wilkins

Zawias Yoga Book 9i mieści wysokiej klasy głośniki Bowers & Wilkins. Są to dwa 1-watowe głośniki wysokotonowe umieszczone w soundbarze i dwa 2-watowe głośniki nisko tonowe umieszczone w dolnych rogach urządzenia. Głośniki te zostały zoptymalizowane pod kątem Dolby Atmos, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku. Dzięki rozciągnięciu basów w głośnikach niskotonowych i większej głośności głośników wysokotonowych uzyskasz lepszą, bardziej szczegółową jakość dźwięku.

Podwójny wyświetlacz PureSight OLED 16:10

Yoga Book 9i posiada dwa wyświetlacze OLED o proporcjach 16:10, które oferują więcej miejsca na ekranie dla aplikacji zwiększających produktywność. Każdy z wyświetlaczy posiada żywy panel 2.8K, 400nit ze 100-% pokryciem DCI-P3. Panele OLED oferują bogatsze wrażenia wizualne i doskonale nadają się do wyświetlania treści Dolby Vision. Każdy panel spełnia wymagania PureSight z 13,3″, 2,8K OLED, 400 nitów, 100% DCI-P3, 60 Hz, 16:10, ekranem dotykowym i obsługą pióra.

Dolby Atmos i Dolby Vision

Ulepszenia Dolby Atmos przenoszą wysokiej klasy zestaw głośników Yoga Book 9i na inny poziom, tworząc wciągający dźwięk przestrzenny, podczas gdy Dolby Vision zapewnia żywe kolory i oszałamiającą wyrazistość filmów. Możesz skorzystać ze wszystkich tych funkcji Dolby, oglądając treści stworzone specjalnie dla Dolby z kompatybilnych usług przesyłania strumieniowego.

WYPRÓBUJ: Otwórz sklep Microsoft Store i pobierz aplikację Netflix. Zaloguj się i wyszukaj słowo kluczowe „Dolby”. Dostępna będzie pełna lista obsługiwanych treści.

Test Lenovo Tab P11 Pro 2. gen – dla pracy i rozrywki

Dołączona aplikacja Dolby Access umożliwia niestandardowe dostosowanie profili dźwięku lub ustawień wizualnych. W przypadku Dolby Atmos można wybrać jeden ze wstępnie dostrojonych profili dźwięku w aplikacji lub po prostu dotknąć przycisku funkcyjnego 1-Click, aby szybko zmienić profile audio.

 Procesor Intel 13. generacji

Mobilne procesory Intel® Core™ 13. generacji zapewniają next-genową wydajność w laptopach. 13. generacja obsługuje 16 linii PCIe 5.0, pamięć DDR5 i do 4 portów Thunderbolt 4. Intel Wi-Fi 6/6E jest teraz obsługiwane, podobnie jak Bluetooth 5.2, zapewniając prawie 3-krotnie szybszą łączność.

Więcej szczegółów na temat nowej generacji procesorów Intel 13th :

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/docs/processors/core/13th-gen-core-mobile-brief.html

Yoga Book 9i posiada również certyfikat Intel Evo™, który oferuje konkretne rozwiązania dla nowoczesnych smukłych i lekkich komputerów PC. Kwalifikujące się laptopy muszą spełniać nowe wymagania, aby zapewnić najwyższą wydajność i lepsze wrażenia użytkownika. Więcej szczegółów na temat Intel Evo: https://download.intel.com/newsroom/2023/client-computing/Intel-Evo-13th-Gen-Core-Fact_Sheet.pdf

Większa bateria + szybkie ładowanie

Yoga Book 9i posiada baterię o pojemności 80 watogodzin. Zastosowano w nim wersję naszej technologii Rapid Charge, która zapewnia naładowanie urządzenia do 80% po zaledwie 30-minutach podpięcia do ładowarki. Zapewnia to większy spokój ducha podczas przemieszczania się między kawiarnią, biurem i domem.

Lepsza kamera internetowa

Yoga Book 9i jest wyposażony w hybrydową kamerę internetową FHD 1080p + IR. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy dołączasz do spotkania w pracy, uczestniczysz w wirtualnych zajęciach, czy po prostu chcesz porozmawiać z członkiem rodziny, Yoga Book 9i zapewnia najlepszą jakość dzięki wyposażeniu w kamerę o wysokiej rozdzielczości. Dla bezpieczeństwa wbudowano elektroniczną przesłonę kamery, która fizycznie odcina zasilanie kamery internetowej.

Dodatkowo, funkcja podczerwieni kamery internetowej umożliwia wygodne logowanie do systemu Windows i kompatybilnych z nim aplikacji. Oprogramowanie Lenovo Smart Assist wykorzystuje zaawansowaną kamerę do oszczędzania baterii poprzez wyłączanie wyświetlacza lub wspomagania bezpieczeństwa urządzenia poprzez automatyczne blokowanie urządzenia, gdy się od niego oddalisz. Wypróbuj niektóre z tych funkcji, włączając je za pomocą aplikacji Lenovo Vantage.

SPRÓBUJ TEGO: Otwórz Lenovo Vantage i przejdź do Urządzenia à Smart Assist.

Porty i łączność

 • 3 x USB-C Thunderbolt
 • Przycisk zasilania
 • Przełącznik zasilania kamery internetowej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl