Test Reolink Go PT Ultra 4G LTE + Solar – niezbędnik na działki, garaże, domki, pola kempingowe…

Reolink Go PT Ultra – obsługuje sieć komórkową 3G/4G LTE oraz jest obrotowa 355° w poziomie i 140 ° w pionie. Ma również wyższą rozdzielczość 4K 8MP Ultra HD i inteligentne wykrywanie osób, pojazdów, zwierząt.

Test (3 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Możliwość sprawdzenia tego, co właśnie dzieje się w garażu lub na działce, jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim daje poczucie większego bezpieczeństwa.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Ponadto nie trzeba sięgać po skomplikowane i drogie rozwiązania alarmowe – prosty system monitoringu wideo zbudować może każdy, kto ma dostęp do Internetu i potrafi obsługiwać smartfona oraz zaopatrzy się w recenzowany zestaw do monitoringu Reolink Go PT Ultra – 4K 8MP 4G Pan & Tilt Battery Solar Camera.

Zewnętrzna kamera obrotowo-uchylna z zasilaniem na baterie Reolink Go PT Ultra 4G LTE z panelem solarnym Reolink 2 jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Oferuje proste, bezpieczne i wygodne monitorowanie terenu oraz sprawia, że splątane kable to już przeszłość.

Urządzenie na podstawie informacji podawanych przez producenta sprawia wrażenie rozwiązania wartego zakupu, czy ma to pokrycie w rzeczywistości? Zachęcam do przeczytania recenzji.

Firma Reolink powstała w 2009 roku i od tego czasu poświęca się tworzeniu produktów monitoringu wizyjnego dla osób indywidualnych oraz firm.

Firma posiada w swojej ofercie duży wybór kamer akumulatorowych, które zapewniają bezprzewodową łączność dzięki Wi-fi lub modemowi LTE. Ładowanie akumulatorów odbywa się poprzez przewód Micro USB lub przez panel solarny.

W ofercie znajdują się nie tylko kamery akumulatorowe, lecz również kamery POE i Wi-Fi o wysokiej rozdzielczości sięgającej do 12MP (ULTRA HD) oraz kamery z inteligentną detekcją Ludzi / Pojazdów, w której eliminowane są fałszywe alarmy wywoływane np. przez owady czy kołyszące się drzewa.

Reolink Go PT Ultra
Reolink Go PT Ultra

Kamery monitoringu domowego a polskie prawo

W Polsce wykorzystanie prywatnych kamer monitorujących nadzoruje Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO). Wytyczne Urzędu znacznie różnią się od tych obowiązujących w sektorze publicznym.

Jeśli kamera nagrywa obraz spoza prywatnej posesji w sposób pozwalający identyfikować osoby oraz przechowuje wideo, użytkownik, w świetle RODO, staje się administratorem danych osobowych i musi przestrzegać zasad wynikających z tego tytułu.

Posesja musi być, między innymi, odpowiednio oznakowana oraz konieczne jest wskazanie administratora danych, celów przetwarzania, zdefiniowanego obszaru pod obserwacją i okresu przechowywania nagrań. Wizerunek należy do nagranych osób, więc nie powinno się go udostępniać ani publikować.

Prawo chroni zatem wszystkich, którzy mogą znaleźć się w zasięgu prywatnych systemów CCTV – przechodniów, gości, sąsiadów, pracowników. W sytuacjach, w których monitoring obejmuje również obszar publiczny, np. ulicę, pomocne mogą okazać się kamery wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Przykładowo, dzięki funkcji definiowania strefy, użytkownik może ustalić przestrzeń, którą chce monitorować.

Oznacza to, że nawet jeśli jej pole widzenia wykracza poza posesję i kamera „widzi” przechodniów na ulicy, nie zostaną oni zarejestrowani. Podobnie, dzięki sztucznej inteligencji i funkcji rozpoznawania twarzy, osoby zatrudnione jako nianie czy sprzątaczki, które często odwiedzają posesję, nie będą nagrywane.

Reolink Go PT Ultra doskonale nadaje się na działki, garaże, domki i pola kempingowe, gdzie nie mamy możliwości podłączenia zasilania do kamery oraz Wi-Fi. Bardzo prosta konfiguracja kamery.

Kamera bowiem komunikuje się z siecią 4G/LTE, oferując obraz naprawdę świetnej jakości… a przy okazji można ją zabudować bez kucia ścian, prowadzenia przewodów itp.

Zasada funkcjonowania kamery jest prosta – wystarczy, że włożymy kartę SIM operatora mobilnego i zainstalujemy aplikacje na smartfonie poprzez zeskanowanie kodu QR i możemy się już cieszyć widokiem z kamery.

Dwustronna komunikacja umożliwia szybką identyfikację potrzeb i problemów, bez konieczności przebywania w monitorowanym miejscu. Zapewnia to swobodę i umożliwia efektywne wykorzystanie czasu.

Specyfikacja:

Kamera Reolink GO PT Ultra 4G/LTE
                                                      Obraz i dźwięk
Przetwornik Obrazu 1/2.7″ CMOS  Sensor
Rozdzielczość Wideo 3840 x 2160 (8 MP)@15fps
Kompresja H.265
Kąty Widzenia Poziomo 90° w pionie 47°, przekątna 110°
Kąty obrotu Pan & Tilt

Obrót 355°, pochylenie 140°

Noktowizor w podczerwieni Do 10 metrów (33ft) (LED: 2szt / 1.2W / 850nm)
Reflektor 2szt / 2.4W / 6500K
 Zoom 6- krotny Cyfrowy
 Dźwięk Dwukierunkowa komunikacja audio
Detekcja i powiadomienia czujnik PIR
 Detekcja Ruchu do 10m
 Kąt detekcji PIR  poziomo: 120°
Alarm
 • Inteligentny alarm
 • Wykrywanie PIR
 • Wykrywanie osób
 • Wykrywanie pojazdów
 • Wykrywanie zwierząt domowych
 Powiadomienia dźwiękowe
 • Spersonalizowane alerty dźwiękowe
 • Nagranie
 • Nagrywanie wyzwalane ruchem
Inne powiadomienia Email, powiadomienia PUSH
Pasmo  3G/4G
 Europa
 • LTE FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B20
 • WCDMA: B1/B5/B8
Transmisja Danych
 • LTE FDD: Max 10 Mbps(DL), Max 5Mbps (UL)
 • HSPA+: Max 42 Mbps(DL), Max 5.76Mbps (UL)
 • UMTS: Max. 384 Kbps (DL), Max 384 Kbps (UL)
 Zasilanie
 Akumulator 21,6 Wh (czas pracy na akumulatorze uzależniony jest od ustawień oraz temperatury otoczenia)
 Panel solarny Możliwość ładowania przez panel solarny Reolink 2 – port USB typu C
Zasilacz 5V/2A Micro USB typu B (brak w zestawie)
Zapis
 Lokalny zapis Karta microSD (w zestawie 32 GB, maks. 128 GB)
 Zapis w chmurze Tak (1 miesiąc za darmo)
Środowisko Pracy
 Temperatura Pracy -10°C C do 55°C
Odporność na warunki atmosferyczne IP64, wodoodporna
Wymiary i waga
Wymiary Ø98 x 122 mm
Waga(akumulator wbudowany) 496 g

Po informacji, że mam możliwość przetestowania kamery Reolink, a jak każdy mam obawy o swój majątek, który jest zlokalizowany w miejscu, dość oddalonym od miejsca zamieszkania, aby sprawdzić, co tam się dzieje stworzyłem za jej pomocą monitoring wizyjno głosowy

Kamera Reolink Go PT Ultra podpięta do sieci 4G/LTE może samoczynnie uruchomić alarm dźwiękowy lub świetlny, który w razie potrzeby odstraszy potencjalnego intruza. Miałem też nadzieję, że kamera zaalarmują mnie, kiedy wykryją niepożądany ruch w wybranych do monitorowania obszarach.

Sprzęt zapakowany został w dwa pudełka (z kamerą i panelem solarnym), na których umieszczono wszystkie najważniejsze informacje odnośnie oferowanych funkcji. W zestawie kamera, wspornik kamery, podstawa montażowa, kabel USB-C, antena, igła resetowania, skrócona instrukcja obsługi, znak nadzoru, zestaw śrub, szablon montażowy i klucz imbusowy.  Zatem zestaw wyposażony we wszystko to, co będzie potrzebne do zabudowy.

Kamera Reolnik wykonana została z materiałów, które zapowiadają długotrwałe użytkowanie. A co ważne w celu najlepszej ochrony zewnętrznej działa nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych (-10°C C do 55°C, stopień ochrony IP64).

Ma stosunkowo niewielkie wymiary (Ø98x122mm / 496 g).

Kamera:

 

 1. Głośnik
 2. Diody LED podczerwieni
 3. Reflektory
 4. Czujnik światła dziennego
 5. Soczewka
 6. Dioda LED stanu
 7. Czujnik ruchu
 8. Wbudowany mikrofon

Budowa kamery:

Reolink Go PT Ultra

 

 1. Antena
 2. Dioda LED stanu baterii
 3. Port USB-C
 4. Wyłącznik zasilania
 5. Reset
 6. Gniazdo karty Nano SIM
 7. Gniazdo karty microSD

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl