Mozilla krytykuje dzwonki Amazon Ring

Mozilla informuję, że Amazon nadal ignoruje poważny problem dotyczący bezpieczeństwa dzwonków Ring Video Doorbell. Czy podpiszesz się pod naszą petycją? Żądamy w niej od Amazona rozwiązania problemu, który umożliwia hakerom wyłączanie dzwonków Ring.

Badania przeprowadzone na zlecenie Mozilli dowiodły, że hakerzy mogą łatwo przejąć kontrolę nad urządzeniami Ring, w tym nad kamerami, w trybie offline.

Mozilla poinformowała o tym firmę Amazon wiele miesięcy temu.

Pokazaliśmy jej nawet, jak rozwiązać ten problem, a gdy nie doczekaliśmy się żadnej reakcji, opublikowaliśmy wyniki naszych badań i udostępniliśmy je mediom. Niestety firma nadal nie zrobiła zupełnie nic, narażając na niebezpieczeństwo miliony osób, które kupiły ten produkt z myślą o ochronie swoich domów – podkreśla Mozilla.

Dzięki Twojej pomocy chcemy teraz wywrzeć jeszcze większą presję. Całkiem niedawno Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych nakazała Amazonowi zapłatę 5,8 mln USD z powodu problemów z prywatnością i bezpieczeństwem. Firma na pewno nie chce kolejnego wielkiego skandalu wokół kwestii ochrony prywatności. Wykorzystajmy ten moment i zażądajmy od Amazona naprawienia dzwonków Ring.

Podpisz petycję i powiedz Amazonowi, aby natychmiast rozwiązał problem dotyczący bezpieczeństwa dzwonków Ring Wireless Video Doorbell.

Ignorując tę lukę w zabezpieczeniach, Amazon podważa wiarygodność własnego produktu, a jednocześnie nadal sprzedaje go klientom, którzy najprawdopodobniej nie wiedzą, że nie działa on tak, jak powinien.

A tymczasem rozwiązanie jest proste:

  • Amazon może zwiększyć bezpieczeństwo urządzenia, wspierając bezpieczniejsze standardy Wi-Fi.
  • Firma może opracować mechanizm awaryjny, który dzwonki Ring będą uruchamiać, gdy wykryją nietypową aktywność w połączeniu.
  • Amazon może również zaprogramować dzwonki tak, aby informowały użytkowników o przejściu w tryb offline i wysyłały powiadomienia o powrocie do trybu online.

Mozilla od dawna krytykuje dzwonki Amazon Ring ze względu na nieodpowiednie podejście do ochrony prywatności, współpracę z organami ścigania oraz negatywny wpływ na społeczności, których życie i tak jest intensywnie monitorowane. Teraz okazuje się, że dzwonki Ring nie spełniają nawet swojej podstawowej funkcji, którą miało być zapewnianie bezpieczeństwa.

Jesteśmy przekonani, że produkty kupowane przez konsumentów powinny przynajmniej spełniać funkcje reklamowane przez producentów. Pomóż nam zmusić Amazona do zapewnienia absolutnego minimum — niepowołane osoby nie mogą mieć możliwości ingerowania w produkty oferowane przez tę firmę. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl