Mozilla zainwestuje w start-up Mozilla.ai 30 mln USD

Mozilla

Mozilla ogłosiła uruchomienie start-upu Mozilla.ai. To społeczność, która stworzy wiarygodny i niezależny ekosystem sztucznej inteligencji na zasadzie open source.

start-up Mozilla.ai

W miarę jak produkty takie jak ChatGPT, Dall-E i Stable Diffusion stają się coraz bardziej popularne, społeczeństwo zaczyna sobie uświadamiać dwie sprawy: sztuczna inteligencja może czynić prawdziwe dobro, ale może też naprawdę szkodzić. Mozilla podkreśla to już od wielu lat, a teraz postanowiła poważnie zainwestować w przyszłość sztucznej inteligencji.

Kilka dni temu ogłosiła uruchomienie start-upu Mozilla.ai. To społeczność, która stworzy wiarygodny i niezależny ekosystem sztucznej inteligencji na zasadzie open source. Mozilla początkowo zainwestuje w tę firmę 30 mln USD – czytamy na stronie projektu.

Test Xiaomi 13 – jak najbardziej do rozważenia

Docelowo Mozilla.ai ma wpływać na branżę nie tylko poprzez odpowiednią politykę, ale również budując technologię.

Mozilla.ai to przestrzeń do współpracy — poza środowiskiem gigantów technologicznych i obszarem akademickim — dla fundatorów, deweloperów, naukowców, kierowników produktu i twórców, którzy myślą w podobny sposób.

To oczywiste, że kolejny etap działalności Mozilli powinien uwzględniać kształtowanie przyszłości sztucznej inteligencji w zgodzie z wartościami określonymi w naszym Manifeście. W tym celu Mozilla musi zaangażować oba swoje oblicza: rynkowe i społecznościowe. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz – zachęca Mozilla.

Dla zainteresowanych Ogłoszenie w witrynie TechCrunch

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl