ELECTRIC FIT – w znajdowaniu opon dla samochodów elektrycznych

Nokian Tyres przedstawia nowy symbol ELECTRIC FIT, aby pomóc kierowcom coraz liczniejszych samochodów elektrycznych w znajdowaniu odpowiednich opon dla swoich pojazdów

ELECTRIC FIT
ELECTRIC FIT

To, co zaczęło się jako rynek niszowy, wzbudza teraz masowe zainteresowanie, w miarę, jak liczba samochodów elektrycznych (electric vehicles – EV) kupowanych co roku wzrasta na całym świecie. Przy rozrastaniu się rynku EV, elektryfikacja samochodów wpływa również na projektowanie opon. Nokian Tyres od ponad 10 lat projektuje i testuje opony z myślą o samochodach elektrycznych. Jako dowód kompatybilności z EV, Nokian Tyres wprowadza nowy symbol ELECTRIC FIT dla swoich opon klasy premium marki Nokian Tyres .

Aby pomóc kierowcom samochodów elektrycznych w znajdowaniu kompatybilnych opon, Nokian Tyres wprowadza nowy symbol ELECTRIC FIT dla swojego portfela aktualnych i przyszłych produktów klasy premium. Symbol wskazuje, że opony Nokian Tyres® nadają się równie dobrze dla samochodów z silnikiem spalinowym i elektrycznym, zapewniając bezpieczne i jakościowe wyniki niezależnie od rodzaju napędu.

Przez lata opracowywaliśmy i testowaliśmy nasze produkty tak, aby były kompatybilną ofertą klasy premium, spełniającą potrzeby kierowców samochodów elektrycznych, ponieważ rynek samochodów elektrycznych rozwija się coraz szybciej, a nowy symbol ELECTRIC FIT™ stanowi dowód tych trwających od dekady wysiłków – mówi Jukka Kasi, Starszy??? Wiceprezes ds. Produktów i Innowacji (Senior Vice President of Products & Innovations) spółki Nokian Tyres.

Nowy symbol ELECTRIC FIT™ będzie stosowany globalnie w celu komunikowania, że oferta opon typu premium jest kompatybilna z pojazdami elektrycznymi i dystrybuowana za pośrednictwem wszystkich istotnych kanałów, aby pomagać osobom zawodowo zajmującym się oponami oraz konsumentom w rozpoznaniu produktów Nokian Tyres jako wysokiej jakości opon nadających się dla samochodów elektrycznych.

 Nowe obuwie Nokian Tyres dla mojej Alfy już jest

Bezpieczna jazda niezależnie od rodzaju samochodu

Opony dla EV muszą przenosić większe obciążenia, ze względu na dodatkową wagę akumulatora. Muszą także natychmiast reagować na wysoki moment obrotowy samochodu i być niezawodnie sterowalne w każdych warunkach i sytuacjach.

Punktem wyjścia jest to, że wszystkie nasze produkty sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza, niezależnie od rodzaju samochodu. Testowanie pozostało kluczem służącym do zapewnienia, że praca opony integruje się płynnie z samochodami elektrycznymi. Zmiany w rodzaju napędu samochodów niezbyt zmieniły nasze najważniejsze cele. Oprócz rozwoju bezpieczeństwa, zawsze pracowaliśmy nad innymi cechami opon, jak niski opór toczenia, wytrzymałość i najwyższej klasy komfort. Przy samochodach elektrycznych cechy te stały się jeszcze ważniejsze, ponieważ kierowcy stają się ich coraz bardziej świadomi – mówi Kasi.

Oprócz wysokiej jakości produktów klasy premium, odpowiednich dla samochodów z każdym rodzajem napędu, wybrane specjalne opony EV Nokian Tyres wyposażone są w technologię pochłaniania dźwięku Nokian Tyres SilentDrive®, co sprawia, że hałas w kabinie jest mniejszy, dopasowując się do cichej pracy silnika samochodów elektrycznych. Jest to najwyższy poziom, dla najbardziej wymagających kierowców samochodów elektrycznych.

 Nieustanne innowacje gwarantują doskonałe dopasowanie dla EV

Spółka Nokian Tyres wynalazła pierwszą na świecie oponę zimową w 1934 roku. Od tego dnia firma poszukiwała innowacji zapewniających bezpieczniejszą jazdę o każdej porze roku – i dla każdego samochodu. Prace badawczo-rozwojowe dla EV rozpoczęły się już ponad dziesięć lat temu.

Od najwcześniejszych dni elektryfikacji spółka Nokian Tyres testowała swoje opony i prototypy opon we współpracy z wieloma rodzajami samochodów elektrycznych oraz z potężnymi i wchodzącymi na rynek producentami pojazdów elektrycznych, poddając je testom w najbardziej wymagających warunkach i sytuacjach drogowych, aby przyspieszyć rozwój osiągów opon niezależnie od zmieniających się układów napędowych – kontynuuje Kasi.

W rezultacie przełomowych prac badawczo-rozwojowych firma Nokian Tyres wprowadziła pierwszą na świecie zaprojektowaną specjalnie dla samochodów elektrycznych oponę zimową już w 2014 roku. W tamtym czasie była to również pierwsza na świecie opona zimowa z oceną wydajności energetycznej A za opór toczenia. W 2012 roku – tym samym, w którym Tesla wprowadziła Model S – Nokian Tyres osiągnęła światowy rekord za najszybszą jazdę na lodzie (252.09 km/h (156.64 mph) samochodem elektrycznym. W 2020 roku spółka wprowadziła pierwszą na świecie oponę z kolcami zaprojektowaną dla samochodu elektrycznego.

Naszą motywacją, jako najbardziej wysuniętej na północ firmy oponiarskiej na świecie, zawsze było umożliwienie bezpiecznej jazdy przez cały rok. Dlatego chcieliśmy zapewnić pierwszym kierowcom samochodów elektrycznych najbardziej zaawansowane i najbezpieczniejsze dostępne opony zimowe. Zima jest dla nas wiecznym i ostatecznym wyzwaniem, a to, czego nauczyliśmy się w najostrzejszych i szybko zmieniających się formach zimy, napędza rozwój całego naszego portfela – mówi Kasi.

Portfolio samochodów testowych Nokian Tyres w zakresie badań i rozwoju jest stale aktualizowane, aby nadążać za szybko rozwijającą się technologią samochodową i zapewniać kierowcom równie zaawansowane opony. Jako pionierzy w przemyśle oponiarskim, jesteśmy przyzwyczajeni do wyprzedzania konkurencji i w miarę, jak technologia samochodowa robi błyskawiczne postępy, to samo robią nasze opony.

 

Niedługo samochody elektryczne staną się zwykłymi samochodami

Wczesne samochody elektryczne kupowali entuzjaści technologii i koneserzy samochodów, ale pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej powszechne i przyciągają coraz większą liczbę konsumentów. Wiele znanych marek samochodowych skupia się coraz mocniej na EV jako alternatywie dla silników spalinowych, szczególnie przy wzroście marek zajmujących się wyłącznie samochodami elektrycznymi.

Niedługo większość nowo sprzedawanych samochodów będzie elektryczna. Odchodzimy od określania samochodów elektrycznych jako elektryczne. Kiedy nie będzie dla nich alternatyw, znowu będą po prostu samochodami. Norwegia to znakomity przykład tego rozwoju – ponad 80% sprzedawanych nowych samochodów to samochody elektryczne. Norwescy kierowcy samochodów elektrycznych okazali przez lata dużą satysfakcję z naszego portfolio opon premium. Pokazuje to, że naprawdę jesteśmy w pełni Electric Fit™ i gotowi na czasy, kiedy reszta świata dogoni Norwegię – mówi Kasi.

 Opony przyszłości będą jeszcze bardziej ekologicznie zrównoważone

Samochody elektryczne często postrzegane są jako jedno z rozwiązań zmniejszających emisję CO2 podczas jazdy i łagodzących skutki globalnego ocieplenia.

Nacisk coraz bardziej dotyczy nie tylko niskich oporów toczenia i efektywności energetycznej, ale także zrównoważonych materiałów i produkcji. Budujemy w Rumunii pierwszą na świecie fabrykę opon o zerowych emisjach CO2 i wierzymy, że ustanowi nowy standard dla całego przemysłu oponiarskiego – mówi Teppo Huovila, Wiceprezes ds. Jakości i Zrównoważenia (Vice President, Quality & Sustainability) spółki Nokian Tyres.

Nokian Tyres już zaprezentowała Nokian Tyres Green Step, z najlepszym wynikiem na świecie: 93% jej materiałów to materiały recyklowane lub odnawialne. Celem jest, aby do roku 2030 dotyczyło to 50% wszystkich materiałów używanych w produktach firmy.

 ELECTRIC FIT

Produkty Nokian Tyres spełniają wymagania samochodów elektrycznych i nowoczesnych kierowców. Płynna kompatybilność ELECTRIC FIT™ oznacza, że można polegać na bezpiecznych, trwałych osiągach opon niezależnie od warunków jazdy albo samochodu. I nigdy nie przestajemy się rozwijać. Jak zwykle, my testujemy, żebyście wy nie musieli. Wybór dopasowanego bezpieczeństwa zapewnia spokój na czekającą nas podróż.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl