NVIDIA Studio – laptopy z Marmoset Toolbag do szybkiej nauki

Zbliża się czas powrotu do szkoły, a wraz z nim masa nowości w platformie NVIDIA Studio. W tym tygodniu zaprezentowano laptop, który napędzi kreatywne podróże i pilną naukę, omówiono potężną aktualizację do zestawu narzędzi Marmoset Toolbag, a artysta JiffyVFX otworzył drzwi do nowych światów dzięki karcie graficznej GeForce RTX 4070.

Uczniowie i studenci rozpoczynają przygotowania do nowego roku szkolnego i akademickiego. To doskonały moment, aby rozwinąć swoje możliwości w zakresie tworzenia treści, efektywnej nauki oraz gamingu z wykorzystaniem laptopów NVIDIA Studio zasilanych przez karty graficzne GeForce RTX z serii 40.

Laptopy z kartami graficznymi GeForce RTX z serii 40 to gwarancja niezawodnej wydajności w każdym kreatywnym projekcie. To sprzęt, który wspiera dziesiątki aplikacji w modelu STEM, który obejmuje dziedziny takie jak inżynieria, architektura, informatyka i więcej. Z tego względu proces modelowania 3D jest bardzo płynny, a symulowanie i trenowanie modeli SI jest niezwykle szybkie i precyzyjne.

Marmoset Toolbag

Marmoset Toolbag to kompleksowy zestaw narzędzi do tworzenia grafiki 3D. Opublikowano właśnie bezpłatną aktualizację oprogramowania do wersji 4.06. Nowe wydanie wprowadza wsparcie dla otwartego formatu plików OpenUSD, co gwarantuje integracje z platformą NVIDIA Omniverse. Oznacza to, że od teraz wszystkie właściwości obiektów takie jak materiał wykonania, siatka wielokątów, czy oświetlenie pozostają nienaruszone, a pliki mogą być przenoszone z łatwością pomiędzy aplikacjami związanymi z grafiką 3D.

Test Logitech MX Keys S – zamień mowę na tekst, wycisz/wyłącz mikrofon i menu z emoji

Aktualizacja wprowadziła także wsparcie techniki NVIDIA DLSS, odszumianie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji OptiX, a także przyśpieszyła czasy renderowania i zapisu, a wszystko to dzięki wykorzystaniu akceleracji RTX.

Twórz w JIFF

NVIDIA kontynuuje swoją ścisłą współpracę z wydawcami najpopularniejszych aplikacji kreatywnych w chmurze. Pozwala to twórcom takim jak James Luke (znany jako JiffyVFX) kreować niesamowite dzieła niezwykle szybko i sprawnie. JiffyVFX zaprezentował Doors to Reality, czyli krótki film inspirowany krajem wiśni. Jego kreatywny przepływ pracy został wsparty przez laptop ASUS Zenbook Pro 14 Studio z kartą graficzną GeForce RTX 4070. W rezultacie film rozprzestrzenił się po sieci i osiągnął zawrotną liczbę 1,2 miliona wyświetleń.

Test Lenovo Yoga Slim 7i Pro X

NVIDIA przypomina także o wyzwaniu społeczności #StartToFinish, które odbywa się na kanałach społecznościowych NVIDIA Studio oraz NVIDIA Omniverse.

Więcej informacji na temat laptopów z certyfikatem NVIDIA Studio, nowych możliwościach Marmoset Toolbag oraz twórcy JiffyVFX i jego przepływu pracy można znaleźć na blogu In the NVIDIA Studio.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl