BenQ PhotoVue – dla fotografów i edytorów wideo

BenQ PhotoVue – dzięki technologii AQCOLOR SW272U (4K) i SW272Q (2K) zapewniają wierne i jednolite wyświetlanie szerokiej gamy kolorów oraz bezpłatny roczny dostęp do Pantone Connect Premium

BenQ PhotoVue
BenQ PhotoVue

Firma BenQ, znany i ceniony na świecie producent profesjonalnych urządzeń do wyświetlania obrazów, prezentuje dwa modele – SW272U i SW272Q – z najnowszej generacji profesjonalnych monitorów fotograficznych PhotoVue. Wyposażono je w 27 calowe matryce IPS o rozdzielczości odpowiednio 4K (3840×2160) i 2K (2560×1440) z unikatową powłoką Fine–Coating, nowy, bezprzewodowy przełącznik funkcji monitora Hotkey Puck G3 oraz złącze USB-C/Tunderbolt 3 z 90W zasilaniem, a także wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC/SDXC/MMC

Nowością jest nowa wersja oprogramowania do sprzętowej kalibracji kolorów – BenQ Palette Master Ultimate – prostsza i szybsza w użyciu oraz ułatwiająca łatwość i precyzję zarządzania kolorami. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie: https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/photographer/palette-master-ultimate.html).

„Nasze niekończące się dążenie do doskonałości zaowocowało powstaniem prezentowanej dziś nowej generacji monitorów BenQ PhotoVUE zapewniającej spektakularne wrażenia i możliwości, które przekraczają standardy branżowe” – powiedział Conway Lee, prezes BenQ Corporation.

Monitory PhotoVue wykorzystują opatentowaną przez BenQ technologię AQCOLOR, która zapewnia indywidualnie – dla każdego egzemplarza – fabrycznie skalibrowaną i potwierdzoną raportem, jakość kolorów, która jest dodatkowo ulepszona dzięki nowemu panelowi Fine-Coating. Panel ten jest certyfikowany przez TÜV Rheinland pod względem skuteczności tłumienia odbić – ma Anti-Reflection TUV Certificate, co w praktyce daje efekt ekranu przypominającego papier. W połączeniu z oprogramowaniem BenQ Paper Color Sync monitor zapewnia 99% pokrycie szerokiej gamy kolorów Adobe RGB, DCI-P3 i Display P3 z dokładnością ΔE ≤ 1,5, stanowiąc wiodącą w branży platformę do precyzyjnej edycji zdjęć i wiernej reprodukcji barw na wydrukach.

Trzeciej generacji technologie BenQ Uniformity i Colour Consistency wykorzystują precyzyjne rozwiązanie sprzętowej regulacji parametrów setek podobszarów ekranu. Zapewnia to jednolite wyświetlanie kolorów na całej powierzchni wyświetlacza i umożliwia doskonałe zgranie kolorów przy pracy na wielu monitorach.

Monitory PhotoVue SW272U i SW272Q posiadają certyfikaty Pantone® Validated, Pantone® SkinTone i CalMan Verified w zakresie wydajności kolorów i kalibracji. Sprzętową kalibrację monitorów ułatwia Palette Master Ultimate, potężne, a jednocześnie intuicyjne oprogramowanie do zarządzania kolorami, opracowane przez BenQ. Monitory oferują również pełne wsparcie dla Calman, Colorspace i innych rozwiązań firm trzecich do kalibracji wyświetlaczy.

Nowej generacji modele PhotoVue są wyposażone w dodatkowy łącznik (mostek) osłony przeciwsłonecznej ekranu (kaptura), co pozwala na łatwą budowę dwumonitorowego, szczelnie osłoniętego stanowiska pracy. Znajdująca się u podstawy podkładka z ekologicznej skóry może być wykorzystana do bezpiecznego umieszczania aparatów cyfrowych, kalibratorów i innych urządzeń czy akcesoriów.

Recenzja iiyama ProLite 32& – monitor XUB3293UHSN-B1

Zaangażowanie firmy BenQ w rozwiązania dla użytkowników, dla których kluczowa jest jakość i wierność prezentacji kolorów potwierdza partnerstwo z firmą Pantone®. Nowe monitory PhotoVue są dostarczane z roczną bezpłatną subskrypcją usługi Pantone® Connect Premium, która umożliwia fotografom, montażystom wideo i projektantom udostępnianie dokładnych palet kolorów oraz współpracę z członkami zespołu, klientami, marketerami i drukarzami za pośrednictwem chmury z poziomu aplikacji mobilnej.

Monitory SW272U dostępne są w sugerowanej cenie detalicznej 5959 zł, a SW272Q dostępne będą od połowy września w cenie 4559 zł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl