Google Cloud Next ‘23 – sztuczna inteligencja i nowe narzędzia

Właśnie rozpoczyna się coroczna konferencja Google Cloud Next. Zostaną na niej przedstawione najnowsze ogłoszenia i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Nowe funkcje będą pomocne zarówno dla użytkowniczek i użytkowników, jak i dla programistek oraz programistów. Google Cloud przedstawi również nowości z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Google Cloud Next

Poniżej kilka wybranych nowości. Ich pełną listę znajdą Państwo na polskim lub angielskim blogu Google Cloud.

  • Duet AI w Google Meet: będzie robić notatki podczas połączeń wideo, wysyłać podsumowania spotkań, a nawet automatycznie tłumaczyć napisy w 18 językach. Dostosuje ekspozycję i natężenie dźwięku.
  • Duet AI w Czacie Google: użytkownicy będą mogli czatować bezpośrednio z Duet AI, aby zadawać pytania dotyczące treści, otrzymać podsumowanie dokumentów udostępnionych w przestrzeni i nadrobić zaległości w nieodebranych rozmowach.
  • Mandiant Hunt for Chronicle: usługa ta integruje najnowsze informacje ekspertów Mandiant na temat zachowań cyberprzestępców z możliwością szybkiego analizowania i przeszukiwania danych bezpieczeństwa przez Chronicle Security Operations.
  • A3 z układem GPU NVIDIA H100: superkomputer A3 z procesorem graficznym NVIDIA H100 będzie ogólnie dostępny w przyszłym miesiącu. Dzięki niemu organizacje będą w stanie osiągnąć trzykrotnie wyższą wydajność treningową w porównaniu z poprzednią generacją A2.

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem ogłoszeń na polskim blogu Google

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl