IFA 2023: TCL LED QD-Mini X955 – nawet do 5000+ stref FALD i 5000 nitów jasności szczytowej

Innowacyjne wyświetlacze TCL – nawet do 5000+ stref FALD i 5000 nitów jasności szczytowej. Na samym szczycie tej kategorii stoi flagowy telewizor LED QD-Mini X955, dostarczający bezprecedensowe ponad 5000 stref lokalnego wygaszania oraz szczytową jasność na poziomie aż 5000 nitów, oferując poziom szczegółowości i wyrazistości obrazu, który na nowo definiuje wrażenia z oglądania.

TCL LED QD-Mini X955
TCL LED QD-Mini X955

TCL zaprezentowała dziś imponującą linię bardzo dużych telewizorów LED QD-Mini wraz z najnowszymi zapowiedziami rozwiązań dla inteligentnego domu. TCL swoimi przełomowymi technologiami nieustannie inspiruje konsumentów na całym świecie.

Innowacyjne wyświetlacze TCL – nawet do 5000+ stref FALD i 5000 nitów jasności szczytowej

TCL na nowo definiuje pojęcie domowej rozrywki, wprowadzając nową linię telewizorów QD-MiniLED będącą potwierdzeniem ogromnego zaangażowania firmy w rozwój innowacji oraz zachowanie najwyższej jakości.

Na samym szczycie tej kategorii stoi flagowy telewizor LED QD-Mini X955, dostarczający bezprecedensowe ponad 5000 stref lokalnego wygaszania oraz szczytową jasność na poziomie aż 5000 nitów, oferując poziom szczegółowości i wyrazistości obrazu, który na nowo definiuje wrażenia z oglądania.

Test TCL MoveAudio S600 – słuchawki TWS premium

Wykorzystywana w telewizorze TCL X955 technologia QLED umożliwia generowania ponad miliarda kolorów (DCI-P3 na poziomie 98%). Za sterowanie telewizorem odpowiada procesor AiPQ 3.0 – w tym najnowsze, autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, które na bieżąco optymalizują jasność, kontrast, obsługę HDR, kolory, a także ruch w różnych scenach. Modelowi TCL X955 przyznano również certyfikat TUV Rheinland za realistyczne wrażenia wizualne.

Oprócz wyjątkowej jakości obrazu, X955 oferuje potężną, kinową wydajność audio i piękny design – 4.2.2-kanałowe rozwiązanie, maksymalnie 160 W mocy zestawu audio firmy Onkyo, a także obsługa Dolby Atmos. To wszystko w wyjątkowo eleganckiej, smukłej obudowie z ekranem bez ramki, z możliwością eleganckiego poprowadzenia niezbędnych przewodów.

Seria TCL X95 będzie dostępna w rozmiarach 85″ i 98″ na wybranych rynkach.

TCL zaprezentowało dziś też serię C95, czyli kolejną, wyróżniającą się w gamie telewizorów QD-Mini LED. Osiągając wartość 2000 zarówno pod względem liczby lokalnych stref wygaszania, jak i jasności szczytowej, seria C95 oferuje idealną równowagę między naprawdę dużym ekranem a wyjątkową jakością obrazu. System audio firmy Onkyo o mocy 120 W wspierany przez Dolby Atmos również zapewniają kinowe wrażenia dźwiękowe.

Seria TCL C95 będzie dostępna w modelach o przekątnej 65″, 75″, 85″ i 98″ na wybranych rynkach2.

Firma TCL pokazała również swój podstawowy model QD-Mini LED – C755 – (w Europie C805), o jasności szczytowej na poziomie 1300 nitów, oraz 144 Hz VRR. W przypadku telewizora 65-calowego, 500 stref wygaszania minimum jest w stanie zapewnić oczekiwaną przez klientów jakość obrazu Mini LED.

Model C755 (C805) będzie dostępny w wersjach: 50″, 55″, 65″, 75″, 85″, a także w rozmiarze 98″ na wybranych rynkach2.

Utrzymując pozycję światowego lidera wśród producentów dużych telewizorów, firma TCL zaprezentowała też najnowszy model 4K UHD serii P745, czyli przystępny cenowo telewizor dostępny w rozmiarach 85″ i 98″.

Zdrowa i inspirująca przyszłość dzięki klimatyzacji TCL oraz urządzeniom dla inteligentnego domu

TCL specjalizuje się również w kwestiach zarządzania klimatyzowanym, zdrowym i oczyszczonym powietrzem. Posiada ponad 3400 patentów, 5 wiodących na świecie technologii, do tego tysiące ekspertów ds. badań i rozwoju na całym świecie. TCL wciąż angażuje się w rozwój innowacyjnych technologii w branży klimatyzacji poprzez ciągłe ulepszanie serii FreshIN, GentleCool i innych modeli klimatyzatorów, a także wprowadzenie w 2023 roku pierwszego na świecie klimatyzatora FreshIN+ 2.0.

W tym roku firma TCL ogłosiła ukończenie I etapu budowy inteligentnego parku przemysłowego TCL w Wuhan o rocznej wydajności ponad 6 milionów sztuk klimatyzatorów klasy premium. Powstała tam pierwsza na świecie „bezpyłowa” linia montażowa dla serii TCL FreshIN. Park jest zarządzany cyfrowo, z wykorzystaniem technologii AIoT, big data i uczenia maszynowego w celu zwiększenia wydajności operacyjnej, najwyższej jakości produktów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

Czyste powietrze to jedno, ale ważne jest też, by klienci mieli dostęp do odpowiedniej technologii, która pomoże zadbać o długotrwałą świeżość żywności. Najnowocześniejsze technologie chłodnicze TCL, będące synonimem inteligentnych i oszczędzających przestrzeń rozwiązań, idealnie pasują do nowoczesnych kuchni. Dzięki technologii automatycznego uwalniania anionów (AAT), lodówki TCL oferują solidne funkcje oczyszczania, które skutecznie zwalczają pleśń i pestycydy, dzięki czemu żywność jest przechowywana w optymalnych warunkach i bezpiecznych dla zdrowia.

Pralki TCL również wyznaczają najwyższe standardy, jeśli chodzi o higienę – zastosowana antybakteryjna uszczelka, która jest odporna na 99,9% bakterii czy choćby funkcją prania parowego, która nie tylko pomaga usuwać plamy, ale i ułatwia późniejsze prasowanie. Co więcej, wybrane pralki TCL charakteryzuje klasa A pod względem efektywności energetycznej i poziomu hałasu, co minimalizuje wpływ na środowisko.

 * Produkty mogą różnić się specyfikacją i funkcjami w zależności od kraju/regionu. Dostępność nie dotyczy Ameryki Północnej.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl