Jak zminimalizować zużycie energii i zadbać o planetę!

Oszczędzanie energii to nie tylko zmniejszenie wydatków, ale także przyczynianie się do ochrony środowiska i redukcji emisji CO². Jak zminimalizować zużycie energii i zadbać o planetę! Osiem funkcji, które minimalizują zużycie energii i pomagają planecie

zużycie energii

Newline Interactive, dostawca monitorów interaktywnych pracujących w szkołach i firmach na całym świecie zachęca swoich użytkowników do korzystania z funkcji pozwalających zmniejszyć zużycie energii. Jest to element szerokiego pakietu możliwości i działań podejmowanych przez firmę dla zdrowszej planety.

Monitory interaktywne oferują liczne funkcje, które pomagają we wdrożeniu dobrych praktyk służących zadbaniu o środowisko.

Zakrzywiony monitor iiyama G-Master GCB3280QSU-B1 RED EAGLE – nie tylko do gier – recenzja

Kontroluj jasność

Głównym elementem monitora interaktywnego, który zużywa energię jest ekran LCD. Obniżenie poziomu jasności bezpośrednio wpływa więc na zmniejszenie zużycie energii. Dobrą praktyką jest ustawianie wyświetlacza na najniższą jasność, jaka jest potrzebna w danej chwili. Można to zrobić korzystając z menu szybkiego uruchamiania lub użyć pilota zdalnego sterowania.

Zamykaj aplikacje

Korzystanie z wielu aplikacji w tle znacznie obciąża procesor i pamięci monitora – ma też bezpośredni wpływ na poziom zużycia energii. Menedżer zadań umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami. Dobrą praktyką jest zamykanie wszystkich nieużywanych aplikacji i zadań w tle.

Tylko dźwięk

Funkcja „Sound only” umożliwia korzystanie z dźwięku bez wyświetlania efektów wizualnych. Ponieważ wyświetlacz pobiera najwięcej energii, w sytuacjach kiedy jest to możliwe warto ograniczyć użytkowanie wyłącznie do odtwarzania dźwięku.

Recenzja Philips Momentum – monitor 4K HDR z technologią Ambiglow

Korzystaj z chmury

Dobrą praktyką jest korzystanie z pamięci masowej w chmurze. Newline wykorzystał technologię QR, aby usprawnić możliwość zapisywania i odczytywania plików na kontach w chmurze.

Korzystaj z bluetooth

Bluetooth jest znakomitym rozwiązaniem do wymiany danych w pobliżu monitora Newline. W ten sposób eliminujemy potrzebę stosowania kabli lub innych urządzeń, a co za tym idzie nie zużywamy energii i ograniczamy koszty ich produkcji.

Osiem funkcji, które pomagają planecie

  1. CZUJNIK ŚWIATŁA OTOCZENIA (LYRA / ELARA / VEGA)

Interaktywny monitor Newline wyposażony jest w czujnik światła, który umożliwia automatyczne dostosowanie jasności do oświetlenia otoczenia. Jeśli jest to możliwe jasność ekranu zostanie automatycznie zmniejszona co również zmniejszy zużycie energii.

 

  1. TRYB UŚPIENIA (LYRA / ELARA / VEGA)

Tryb uśpienia to „tryb niskiego zużycia energii”, który może być aktywowany automatycznie, gdy monitor nie jest używany przez określony czas. Tryb ten można włączyć/wyłączyć i ustawić czas. Można tez monitor wybudzić poprzez dotknięcie go.

 

  1. AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE/WYŁĄCZANIE ZASILANIA (LYRA / ELARA / NAOS+ / VEGA)

Ta funkcja pozwala na zaprogramowanie dni i godzin, w których monitor ma się automatycznie włączać i wyłączać.

 

  1. OPCJE PRZYCISKU ZASILANIA (LYRA / ELARA / VEGA

Przycisk zasilania (ON/OFF) można skonfigurować tak, aby natychmiast przechodził w tryb uśpienia. Zużycie energii w trybie czuwania lub uśpienia jest niższe niż 0,5 W.

 

  1. WAKE ON LAN (LYRA / ELARA / NAOS+ / VEGA)

Ta funkcja umożliwia zdalne włączanie interaktywnych monitorów Newline w celu wsparcia lub konserwacji.

 

  1. WAKE ON SOURCE (LYRA / ELARA / NAOS+ / VEGA)

Dzięki funkcji CEC, interaktywny monitor włączy się automatycznie po podłączeniu komputera do HDMI lub OPS. Jest to zdecydowanie najszybszy i najbardziej energooszczędny sposób na rozpoczęcie pracy z urządzenia zewnętrznego.

 

  1. CZUJNIK RUCHU (ELARA / VEGA)

Czujnik ruchu wykryje każdy ruch w pomieszczeniu w promieniu 8 metrów od monitora i włączy go.

 

  1. FILTR TRYBU PISANIA (LYRA / ELARA / VEGA

Po włączeniu filtra trybu pisania czujnik światła wykryje, czy ktoś pisze. Funkcja ta działa razem z funkcją ochrony oczu i zmniejsza jasność wyświetlacza podczas pisania na tablicy.

Dobre praktyki i inteligentne wybory

Zamiast komputera lub innego urządzenia dobrą praktyką jest używanie komputera, takiego jak OPS lub SDM. Dzięki zastosowaniu jednego z nich monitor interaktywny staje się urządzeniem all-in-one . W ten sposób eliminujemy dodatkowe kable. Komputery OPS czy SDM to urządzenia znacznie mniejsze  niż klasyczne komputery, wymagające mniej materiałów do produkcji, potrzebujące mniej energii niż urządzenia zewnętrzne. Urządzenia te tworzą też mniejszy ślad węglowy w transporcie.

Dobrą praktyką jest też ograniczanie używania dysków do lokalnego przechowywania plików. Newline wspiera korzystanie z rozwiązań chmurowych dając użytkownikom liczne aplikacje – w tym Newline Cast do udostępniania plików i możliwość korzystania z QR kodów.

Monitory interaktywne Newline są wyposażone w najnowocześniejsze, certyfikowane technologie WiFi i Bluetooth gwarantujące wydajną i błyskawiczną łączność. Dzięki temu można zrezygnować z kabli i urządzeń zewnętrznych eliminując związane z tym złożycie energii.

 

Urządzenia Newline budowane są w sposób modułowy, pozwala to ograniczyć użycie materiałów, które nie będą wykorzystywane. Produkty można modernizować co daje dłuższy cykl życia i jest ważne dla środowiska i budżetu. Newline oferuje akcesoria dostosowane do oferowanych monitorów, które nie wymagają dodatkowych kabli czy urządzeń. Firma dba o energooszczędność. Uzyskała certyfikaty ISO 9001; ISO 14001; ISO 27001; ISO 45001; RoHs; Reach.

Wśród działań służących ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko znalazło się również zmniejszenie ilości materiałów potrzebnych do opakowania produktów. Wszystkie opakowania w 100% nadają się do recyklingu. Zmniejszenie opakowań pozwoliło na znaczną redukcję emisji CO2 w transporcie ponieważ wzrosła liczba urządzeń, którą można jednorazowo przewieźć aż o 46%.

Newline Interactive wybrało jako swojego partnera w regionie EMEA firmę transportowo -logistyczną DSV ponieważ zmniejszy on swój całkowity ślad CO2 o 40% do 2030 roku.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl