IAA MOBILITY 2023: Samsung – kompleksowe rozwiązania motoryzacyjne

Samsung Electronics ogłosił dziś swoją wspólną obecność na bardzo oczekiwanych targach IAA MOBILITY 2023, zaplanowanych na 5-10 września w Monachium w Niemczech. Zaprezentuje kompleksowe rozwiązania motoryzacyjne

Samsung zaprezentuje rozwiązania półprzewodnikowe dostosowane do niemal każdej funkcji motoryzacyjnej; Samsung Display zaprezentuje zwiększone bezpieczeństwo i innowacyjne funkcje wyświetlaczy OLED; Samsung SDI zaprezentuje akumulatory do pojazdów elektrycznych nowej generacji

Samsung Electronics Co., Ltd., Samsung Display Co., Ltd. i Samsung SDI Co., Ltd. ogłosiły dziś swoją wspólną obecność na bardzo oczekiwanych targach IAA MOBILITY[1] 2023, zaplanowanych na 5-10 września w Monachium w Niemczech. Wspólnymi siłami trzy oddziały Samsunga zaprezentują pełną gamę rozwiązań motoryzacyjnych, które na nowo zdefiniują krajobraz połączonej mobilności i przyciągną konsumentów i przedsiębiorstwa z całego świata.

Samsung Electronics: Rewolucja na drogach przyszłości

Po raz pierwszy łącząc innowacje motoryzacyjne ze wszystkich swoich jednostek biznesowych zajmujących się półprzewodnikami, Samsung Electronics uwypukla symbiotyczny potencjał swojej różnorodnej oferty w zakresie technologii pamięci, systemu LSI (system large-scale integration), technologii półprzewodnikowych i LED. Ta unifikacja umacnia wiodącą pozycję Samsunga jako dostawcy kompleksowych rozwiązań mobilnych.

Targi IAA MOBILITY 2023 to niezrównana platforma umożliwiająca nam zademonstrowanie wspólnej siły i zaangażowania naszych poszczególnych firm, stworzonych w celu zrewolucjonizowania branży motoryzacyjnej dzięki naszemu rozbudowanemu pakietowi technologii półprzewodnikowych” – powiedział Dermot Ryan, Prezes Device Solutions Europe, Samsung Electronics. „Naszą wspólną wizją jest wspólne tworzenie bezpieczniejszych, bardziej zrównoważonych i głęboko połączonych doświadczeń motoryzacyjnych dla klientów i społeczności na całym świecie

Pionierskie rozwiązania w zakresie pamięci dla przyszłej mobilności

Z uwagi na to, że pojazdy przyszłości będą wymagać zaawansowanych możliwości obliczeniowych i pamięci masowej, sprawdzone technologie pamięci Samsung stają się podstawowym elementem procesu przyspieszania rozwoju mobilności opartej na danych. Na targach IAA MOBILITY 2023 Samsung zaprezentuje pełną gamę rozwiązań w obszarze pamięci precyzyjnie dostosowanych do nadchodzących zastosowań motoryzacyjnych.

Należą do nich takie produkty jak LPDDR5X[2], GDDR7[3], AutoSSD i UFS 3.1[4], które oferują wysoką wydajność i pojemność w takich obszarach, jak systemy informacyjno-rozrywkowe oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) – wszystkie z certyfikowaną niezawodnością typową dla branży motoryzacyjnej. Bazując na solidnym portfolio motoryzacyjnym i rozległych partnerstwach ekosystemowych, Samsung zamierza stać się największym dostawcą pamięci dla motoryzacji do 2025 roku, umożliwiając globalnym klientom osiągnięcie w pełni połączonej mobilności.

Test Samsung Galaxy Z Flip5, Galaxy Watch6 Classic – SuperDuet

Lepsze wrażenia w samochodzie dzięki innowacjom System LSI

W miarę jak krajobraz motoryzacyjny przesuwa się w kierunku elektryfikacji i cyfryzacji, rozrywka i bezpieczeństwo w samochodzie stają się coraz ważniejszymi atrybutami pojazdów nowej generacji. Podczas targów IAA MOBILITY 2023 Samsung zaprezentuje portfolio procesorów i czujników zaprojektowane w celu sprostania zmieniającym się wymaganiom tej branży. Procesor Exynos Auto V920 firmy Samsung, zoptymalizowany pod kątem najwyższej klasy samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych (IVI), umożliwia płynne odtwarzanie bogatych w grafikę filmów i gier na wielu wyświetlaczach jednocześnie.

Natomiast czujniki ISOCELL Auto firmy Samsung zapewniają pełną 360-stopniową widoczność samochodu, od przodu (ISOCELL Auto 1H1) po widok z tyłu i dookoła (ISOCELL Auto 4AC), zapewniając bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pasażerom. Rozszerzając funkcje bezpieczeństwa na wnętrze samochodu, Samsung zaprezentuje technologie czujników w kabinie przygotowane dla systemów monitorowania kierowcy i pasażerów, zdolne do wykrywania i ostrzegania o potencjalnie niebezpiecznych stanach kierowcy, takich jak senność, zmęczenie i rozproszenie uwagi.

Przesuwanie granic w dziedzinie półprzewodników samochodowych dzięki rozwiązaniom w produkcji półprzewodników

Odpowiadając na potrzeby prężnie rozwijającego się rynku półprzewodników samochodowych, dział produkcji półprzewodników Samsung Foundry strategicznie skupił się na innowacjach motoryzacyjnych i doskonałości produkcji. Na targach IAA MOBILITY 2023 firma zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania projektowe dla branży motoryzacyjnej, obejmujące układy SoC dla IVI i ADAS, układy zarządzania energią[5] (PMIC) i układy zarządzania baterią (BMIC), a także mikrokontrolery samochodowe (MCU), wszystkie wykorzystujące najnowsze technologie Samsung Foundry.

Samsung zaprezentuje również swoją mapę drogową technologii procesowych dla branży motoryzacyjnej, której celem jest osiągnięcie gotowości do rozpoczęcia masowej produkcji z wykorzystaniem procesu technologicznego 4 nm (SF4A[6]) do 2025 r. oraz procesu technologicznego 2 nm (SF2A[7]) do 2026 r. Wzmacniając tę inicjatywę, firma Samsung Foundry cementuje swoje portfolio praw własności intelektualnej (IP) w obszarze analogowym, interfejsu pamięci, szybkiego interfejsu, bezpieczeństwa i technologii die-to-die (D2D), a także wzmacnia swoją infrastrukturę projektową.

Test Samsung Galaxy S23 Ultra – to może zrobić smartfon

Technologie LED nowej generacji dla pojazdów przyszłości

Samsung zaprezentuje również swoje zaawansowane i wysoce konfigurowalne rozwiązania oświetleniowe LED, idealne dla przyszłych pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Opracowane przez firmę reflektory matrycowe PixCell LED[8] stanowią inteligentną innowację w zakresie adaptacyjnych świateł drogowych (ADB), która umożliwia producentom samochodów tworzenie mniejszych lamp z precyzyjnym i selektywnym sterowaniem oświetleniem.

Osiągając rozdzielczość Full HD na kompaktowym 0,25-calowym wyświetlaczu, technologia Micro LED nowej generacji firmy Samsung idealnie nadaje się do wyświetlaczy przeziernych (HUD) o ultrawysokiej rozdzielczości, umożliwiając wyświetlanie informacji dla kierowcy niczym przez okulary do rozszerzonej rzeczywistości (AR). Technologia Mini LED firmy Samsung, ewolucyjne rozwiązanie typu ‘pojazd-do-wszystkiego’ (V2X), odblokuje skomplikowane animowane efekty sygnalizacyjne, poprawiając komunikację z innymi pojazdami i pieszymi.

Samsung Display: Wyświetlacze OLED zwiększające komfort jazdy samochodem

 

 

Samsung Display bierze udział w imprezie IAA Mobility 2023, debiutując na targach motoryzacyjnych, podkreślając swoją wiodącą pozycję w dziedzinie wyświetlaczy dzięki wyjątkowej wystawie, która pozwala odwiedzającym doświadczyć wielu zalet technologii OLED. Jest to związane z dążeniem firmy, aby stać się wiodącym dostawcą wyświetlaczy OLED w samochodach nowej generacji, w miarę jak branża odchodzi od wyświetlaczy LCD.

Odwiedzający stoisko Samsung Display będą mogli skorzystać z Centrum Bezpiecznej Jazdy, gdzie będą mogli porównać różnicę między ekranami OLED i LCD. Uczestnicy odkryją, że ponieważ diody OLED mogą zagwarantować najwyższą głębię czerni w standardzie True Black (certyfikowanym przez VESA), mogą znacznie poprawić widoczność kierowcy – a tym samym bezpieczeństwo – w ciemnym otoczeniu.

Na stoisku zaprezentowane zostanie również niskie zużycie energii przez wyświetlacze OLED, które w przeciwieństwie do wyświetlaczy LCD podświetlają piksele tylko tam, gdzie pojawia się rzeczywisty kolor. Oczywiście cecha ta staje się jeszcze ważniejsza w świecie, w którym popularność pojazdów elektrycznych (EV) stale rośnie. Ponadto odwiedzający mogą dowiedzieć się, w jaki sposób technologia OLED wzbogaca wnętrze pojazdu. Ponieważ diody OLED można wyginać i zakrzywiać, aby dopasować je do wnętrza samochodu, a także są lżejsze i cieńsze niż wyświetlacze LCD, pozwalają one na znacznie większą elastyczność projektowania.

W przestrzeni Next Mobility Projects odwiedzający mogą rzucić okiem na przyszłe wyświetlacze OLED w różnych formach, takich jak Flex S, wielokrotnie składany wyświetlacz, który składa się w kształt litery S z jedną stroną urządzenia do wewnątrz, a drugą na zewnątrz. Można go nosić jak smartfon, a następnie powiększyć do 12,4 cala i używać jako deski rozdzielczej samochodu. Inne innowacyjne produkty prezentowane na wystawie obejmują zwijany wyświetlacz, który rozszerza się ponad pięciokrotnie w osi pionowej dla systemów rozrywki w zagłówkach siedzeń (RSE), a także rozsuwany wyświetlacz, który rozszerza ekran po obu stronach.

Samsung SDI: Najnowocześniejsze rozwiązania akumulatorowe dla pojazdów elektrycznych nowej generacji

 

 

Firma Samsung SDI po raz szósty pojawi się na targach IAA MOBILITY 2023, a producent akumulatorów jest gotowy zaprezentować rozwiązania akumulatorowe „super gap”[9] dla przyszłych pojazdów elektrycznych. Priorytetem firmy jest również angażowanie najlepszych talentów badawczo-rozwojowych z Europy.

Odwiedzający stoisko Samsung SDI będą mieli okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi firmy w strefie PRiMX[10], pod hasłem „PRiMX, Doświadcz najlepszego” W Strefie zostanie zaprezentowana linia produktów nowej generacji, w tym bateria półprzewodnikowa, bateria cylindryczna 46-phi, bateria niklowo-manganowa (NMX) i bateria litowo-manganowo-żelazowo-fosforanowa (LMFP), a także rozwiązania z segmentu Premium. W strefie ESG[11] Samsung SDI zaprezentuje bieżące inicjatywy firmy na rzecz zrównoważonej przyszłości w ramach długoterminowej wizji „Aby świat był zrównoważony dzięki naszej innowacyjnej technologii”

Aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby masowego rynku samochodów elektrycznych, Samsung SDI prezentuje również rozwiązania akumulatorowe niezawierające kobaltu, takie jak NMX i LMFP, jako strategiczną przewagę zapewniającą zarówno bezpieczeństwo, jak i opłacalność. Firma zaprezentuje również nową obudowę, w której zaciski katody i anody zostały przesunięte na bok, zapewniając maksymalną oszczędność miejsca oraz zwiększoną wydajność i bezpieczeństwo.

Na targach IAA MOBILITY 2023 obecny będzie Prezes i Dyrektor Generalny Samsung SDI Yoon-ho Choi, który spotka się z głównymi europejskimi klientami. Prezes Choi pojawi się również na Forum Tech & Career (T&C), targach kariery SDI, które przedstawiają jej technologiczne możliwości w branży i pozwalają firmie nawiązać kontakt z potencjalnymi pracownikami. Forum odbywa się w Monachium po raz pierwszy. Wcześniejsze forum miało miejsce w Seulu w zeszłym miesiącu. W zeszłym roku odbyły się one dwukrotnie w Seulu i Nowym Jorku.

Europa, będąca domem dla globalnych graczy branży motoryzacyjnej, w tym zarówno producentów samochodów, jak i części, jest kluczowym rynkiem, który będzie liderem przyszłej branży pojazdów elektrycznych” – powiedział Choi. „Korzystając z naszych niezrównanych technologii, będziemy nieustannie dążyć do dostarczania naszym kluczowym europejskim klientom produktów, które charakteryzują się najwyższym poziomem bezpieczeństwa i jakości

***

[1] Międzynarodowy Salon Samochodowy w Niemczech, czyli Internationale Automobil-Ausstellung (IAA), to jedne z największych na świecie targów mobilności. Impreza obejmuje dwa oddzielne wydarzenia targowe: IAA MOBILITY i IAA TRANSPORTATION. IAA MOBILITY koncentruje się na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie pojazdów osobowych, motocykli i rowerów.

[2] LPDDR5X: Low Power Double Data Rate 5X.

[3] GDDR7: Graphics Double Data Rate 7.

[4] UFS 3.1: Universal Flash Storage 3.1.

[5] IC: Integrated Circuit.

[6] SF4A: Samsung Foundry 4nm Automotive.

[7] SF2A: Samsung Foundry 2nm Automotive.

[8] PixCell LED to rozwiązanie o bardzo zwartej konstrukcji, które wykorzystuje wyjątkową precyzję, aby zapewnić lepszą widoczność dla bezpieczniejszej jazdę w nocy i w złych warunkach pogodowych.

[9] Super gap: duża przewaga lidera rynku nad konkurentami.

[10] W 2021 roku Samsung SDI wprowadził na rynek markę baterii PRiMX: Najlepsza bateria dla maksymalnych wrażeń.

[11] ESG: Środowisko, społeczeństwo i zarządzanie.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl