iPhone 15 – czy technologia zaskoczy nas tym razem?

Wrzesień 2023 roku to bardzo ważna data dla miłośników firmy Apple. Jak co roku, do obiegu oddany zostanie nowy iPhone – tym razem serii 15. Marka od lat jest pionierem w dziedzinie technologii, dlatego nie ma wątpliwości, że nowy flagowiec nie zawiedzie oczekiwań użytkowników. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czy technologia zaskoczy nas w przypadku iPhone’a 15?

iPhone 15

Zmiana interfejsu i sposobu ładowania

Nowy, flagowy model bez dwóch zdań zaskoczy użytkowników pod wieloma względami. Pierwszą kwestią, jest pierwsza w historii zmiana sposobu ładowania. Złącze Lightning odchodzi w zapomnienie i zostanie zastąpione przez sławne USB-C. Wszystko ze względu na wprowadzenie nowych przepisów dotyczących e-odpadów. Zmiana obejmować będzie także brak przycisków bocznych. Zawsze służyły one regulacji głośności i blokadzie ekranu. Natomiast teraz mają zniknąć i zostać zastąpione płaską płytką, jaka występuje w Macbookach. Według producenta ma to usprawnić serwisowanie oraz zniwelować ryzyko uszkodzeń przycisków.

Obudowa i ramka

Apple planuje zmienić także design urządzenia w dość znacznym stopniu. Obudowa iPhone’ów od samego początku wejścia marki na rynek była wytwarzana ze stali nierdzewnej. Natomiast teraz będzie ona składać się z tytanu. Producent zdecydował się na tę zmianę, aby obudowy były łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Tytanowa powłoka powinna zapobiegać zostawaniu odcisków palców i tłustych plam, co może zniwelować potrzebę zakupu etui. Jak bowiem będzie, przekonamy się już wkrótce! Sama ramka będzie znacznie okrąglejsza niż w przypadku poprzedniego modelu. Bowiem elementy narożne mają prezentować większe krągłości, dzięki czemu ramka częściowo nie będzie nachodzić na ekran. Zapewni to większą powierzchnię przeznaczoną do wyświetlania obrazu.

Więcej zmian w iPhone 15

Apple zaplanowało także powiększenie wyświetlacza w swoich urządzeniach. Zmiana nastąpi z 6,1 cala na 6,2. Model iPhone 15 Pro Max także ma zaskoczyć użytkowników nowością. Bowiem ma się w nim pojawić aparat peryskopowy. Ma posiadać on 2x większego zooma niż miało to w przypadku poprzednich urządzeń. Może to znacznie zrewolucjonizować robienie zdjęć za pomocą iPhone. Ta opcja jednak pojawi się tylko w wersji Max Pro, gdyż będzie charakteryzował się większym wyświetlaczem – 6,7 cala. Względem starszych modeli ma się różnić także procesor. Nowy A17 Bionic ma oferować znacznie więcej niż starsze komponenty.

Konferencja Apple

12 września ma odbyć się wyczekiwana przez wielu użytkowników konferencja marki Apple. Media Expert jako autoryzowany sprzedawca będzie udostępniać całe wydarzenie na swojej stronie. Ponadto, po zapisaniu się do newslettera, sklep RTV będzie wysyłać powiadomienia o dostępności iPhone’ów z serii 15.

Seria 15 iPhone’ów od marki Apple z pewnością budzi wiele kontrowersji wśród użytkowników, pozostawiając wiele niewiadomych i trzymając napięcie aż do samej premiery. Fani flagowców są skazani na życie bez odpowiedzi na nurtujące ich pytania – niebawem jednak wszystko się okaże po najbliższej konferencji, która odbędzie się 12 września. Wówczas Apple rozwieje wszelkie wątpliwości swoich klientów, ukazując nową serię iPhone 15, która z pewnością zaskoczy wszystkich swoją technologią.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl