TP-Link Tapo T300 – na wypadek zalania

TP-Link Tapo T300 – inteligentny czujnik zalania, dzięki któremu użytkownik w porę zostanie poinformowany o jakichkolwiek wyciekach wody.

TP-Link Tapo T300
TP-Link Tapo T300

Wyciek wody spowodowany np. nieszczelnością instalacji może spowodować wiele szkód. Dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze wykrycie obecności wody w monitorowanym pomieszczeniu. TP-Link wprowadza do sprzedaży inteligentny czujnik zalania Tapo T300, dzięki któremu użytkownik w porę zostanie poinformowany o jakichkolwiek wyciekach wody.

Urządzenie wyposażono w 6 sond o wysokiej czułości, które po wykryciu wody natychmiast powiadomią o tym użytkownika, wysyłając powiadomienie push na telefon. Oprócz tego Tapo T300 może aktywować również syrenę o głośności aż 90 dB.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Podobnie jak inne zasilane bateryjnie czujniki z serii Tapo T300 do poprawnego działania wymaga huba Tapo. To z kolei pozwala tworzyć tzw. sceny na wypadek wykrycia zalania. Przykładowo czujnik Tapo T300 oprócz wysłania powiadomienia na telefon i włączenia syreny, może także uruchomić alarm na samym hubie lub w przypadku integracji ze smart żarówką także uruchomić alarm świetlny w salonie. Dzięki temu odpoczywający na kanapie domownicy z pewnością nie przeoczą żadnego sygnału wysyłanego przez czujnik.

Recenzja Tapo L920-5 – smart taśma i magiczny nastrój na działce

Tapo T300 posiada klasę czelności IP67. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu najbardziej narażonym na zalanie np. w łazience, pod zlewem lub pod zmywarką. Dwie baterie AAA gwarantują do 3 lat nieprzerwanej pracy.

Wszystkie urządzenia od TP-Link wyróżnia niezwykle prosta instalacja i zarządzanie. Wystarczy pobrać darmową aplikację TP-Link Tapo na urządzenia mobilne z Android lub iOS, by mieć wszystko pod kontrolą.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w cenie ok. 70 zł. Czujnik został objęty dwuletnią gwarancją. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie internetowej T300 .

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl