Właściciele mieszkań pod wynajem w kropce

Właściciele mieszkań pod wynajem w kropce. Do legislacji dołącza wysokie zadłużenie

Milluu - właściciele mieszkań pod wynajem w kropce

W miarę rosnącego popytu na wynajem mieszkań, coraz więcej osób w Polsce decyduje się na inwestowanie w nieruchomości. W polskim prawie dotyczącym wynajmu istnieją jednak znaczące luki, które narażają właścicieli mieszkań na brak odpowiedniej ochrony prawnej. 

  • Obowiązujące przepisy nie zabezpieczają w pełni właścicieli decydujących się na wynajem mieszkania.
  • Zgodnie z przepisami osoba wynajmująca nie może siłą wtargnąć do mieszkania czy nachodzić wynajmującego zalegającego z czynszem, gdyż grozi to konsekwencjami karnymi.
  • Eksmisji może dokonać jedynie komornik, lecz ten proces także jest obarczony ograniczeniami, a dokładniej tzw. okresem ochronnym. Według niego nie można pozbawić lokum dzikiego lokatora w okresie 1 listopada – 31 marca.
  • Sytuacji nie poprawiają rosnące koszty życia generujące coraz większe zadłużenia. W obszarze mieszkalnictwa to już ogółem 290,8 mln zł.
  • Średnie zadłużenie jednej osoby z powodu nieuregulowanych opłat za mieszkanie, wywóz śmieci czy ogrzewanie wynosi natomiast 15,6 tys. zł.
  • Liczby te robią wrażenie i stwarzają specyficzne warunki na rynku. Dostrzegło je Milluu – technologiczny startup działający od kilku miesięcy w Polsce, którego celem jest zniwelowanie zagrożeń przed którymi stoją zarówno wynajmujący jak i najemcy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl