Microsoft Surface Laptop Studio 2 z certyfikatem NVIDIA Studio

Microsoft Surface Laptop Studio 2 dołącza do oferty laptopów z certyfikatem NVIDIA Studio. Kolejne aplikacje kreatywne otrzymują wsparcie AI

Oferta laptopów z certyfikatem NVIDIA Studio powiększy się już 3 października. Firma Microsoft zaprezentowała najnowszą rodzinę urządzeń Surface Laptop Studio 2, wyposażonych w karty graficzne GeForce RTX 4060, GeForce RTX 4050 oraz NVIDIA RTX 2000, wykorzystujących architekturę Ada.

Chaos Vantage
Chaos Vantage

Dwie popularne aplikacje kreatywne, Chaos Vantage oraz Blackmagic DaVinci Resolve, otrzymały dodatkowe wsparcie sztucznej inteligencji, akcelerowane przez karty graficzne RTX.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
  • Chaos Vantage (podobnie jak Cyberpunk 2077) jest wspierana teraz przez technikę DLSS 3.5 i wykorzystuje funkcję Ray Reconstruction w tym popularnym narzędziu wykorzystywanym do tworzenia efektów specjalnych i wizualizacji architektury. Aktualizację DLSS 3.5 otrzymają już wkrótce kolejne gry i aplikacje, w tym NVIDIA Omniverse.
  • DaVinci Resolve została zaktualizowana do wersji 18.6. Wprowadza ona akcelerację TensorRT, przez co jej wydajność wzrasta nawet o 50% w porównaniu do poprzedniej iteracji, co pozwala użytkownikom kart RTX zaoszczędzić jeszcze więcej bezcennego czasu.

Więcej informacji:

  • Artykuł na temat urządzeń Microsoft Surface Laptop Studio 2 z kartami RTX:

https://blogs.nvidia.com/blog/2023/09/21/surface-studio-chaos-dlss-resolve-tensor-rt/

  • Artykuł o zastosowaniach wykorzystujących sztuczną inteligencję i uruchomionych na kartach GeForce RTX:

https://blogs.nvidia.com/blog/2023/09/21/ai-on-local-rtx-windows-pc/

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl