Fitbit Charge 6 – wczuj się w rytm swojego serca

Fitbit Charge 6 zaprojektowano tak, aby pomagał Ci osiągać Twoje codzienne cele. Dlatego wyposażono go w zestaw najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych czujników do pomiaru parametrów zdrowotnych. Zadbaj lepiej o siebie i swoje treningi dzięki trackerowi Fitbit Charge 6, już dostępnemu w przedsprzedaży

Fitbit Charge 6 zaprojektowano tak, aby pomagał Ci osiągać Twoje codzienne cele. Dlatego wyposażono go w zestaw najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych czujników do pomiaru parametrów zdrowotnych[2], wspartych algorytmami uczenia maszynowego oraz zdolność łączenia się przez Bluetooth z kompatybilnymi urządzeniami treningowymi i aplikacjami fitnessowymi, by dać Ci możliwość monitorowania tętna na bieżąco podczas treningów[3]. Nie bez znaczenia, gdy wciąż jesteś w ruchu, jest też wygodny haptyczny, boczny przycisk, akumulator pozwalający na 7 dni pracy[4] oraz narzędzie do intuicyjnego sterowania YouTube Music, korzystania z Map Google i Portfela Google[5] wprost z nadgarstka.

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Oto kilka sposobów, w jakie Fitbit Charge 6 może pomóc Ci zadbać o zdrowie i kondycję.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Fitbit Charge 5 – ćwicz mądrzej i płać zbliżeniowo

Wczuj się w rytm swojego serca dzięki precyzyjnemu pomiarowi tętna

Dzięki zastosowaniu ulepszonych algorytmów uczenia maszynowego, Fitbit Charge 6 wyposażony jest w najdokładniejszy obecnie sensor tętna, znany z Pixel Watch i zoptymalizowany na potrzeby trackera. Śledzenie tego parametru podczas intensywnych ćwiczeń, takich jak treningi HIIT, spinning i wioślarstwo, jest nawet o 60% dokładniejsze niż wcześniej[6].

Jeszcze lepszy odczyt oznacza pełniejsze informacje o kluczowych wskaźnikach, począwszy od takich jak spalone kalorie, czy Aktywne minuty po Codzienną gotowość[7] i Ocenę snu. Aplikacja EKG[8] daje natomiast możliwość monitorowania i analizy rytmu serca pod kątem migotania przedsionków, informując Cię o niskich i wysokich odczytach. Wszystko to by stale mieć serce pod kontrolą.

Na żywo śledź swoje postępy, korzystając z aplikacji i urządzeń fitnessowych

Podłącz Charge 6 do kompatybilnych aplikacji i urządzeń, aby motywować się do dalszej aktywności tak w domu jak i na siłowni. Możesz teraz bezpiecznie i w prosty sposób zsynchronizować Charge 6 z urządzeniami treningowymi obsługującymi szyfrowaną technologię Bluetooth – takich firm jak NordicTrack, Peloton, Concept2 i Tonal[9] – by na bieżąco śledzić swoje tętno podczas ćwiczeń. W tym samym celu możesz też sparować Charge 6 z popularnymi aplikacjami na systemy Android oraz iOS, np. z Peloton[10].

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

 

Utrzymuj motywację i wzbogać swój program ćwiczeń dzięki nowym możliwościom śledzenia treningów

Za sprawą bardziej spersonalizowanych sposobów monitorowania treningu, łatwiej utrzymać motywację i poprawiać wyniki. Wybieraj spośród ponad 40 rodzajów ćwiczeń, z 20 nowymi aktywnościami takimi jak HIIT, treningi siłowe czy jazda na snowboardzie. Chcesz śledzić swoje aktywności na świeżym powietrzu? Zostaw telefon w domu[11]. Wbudowany w Charge 6 moduł GPS pozwala z łatwością monitorować trasę i inne parametry.

Test Fitbit Charge 3 – opaska dla osobistego monitoringu zdrowia

Zostań DJ-em i nadaj rytm swoim treningom. Sterując YouTube Music[12] przy pomocy trackera możesz włączać, zatrzymywać i pomijać ponad 100 mln utworów z poziomu swojego nadgarstka. Jeśli poczujesz, że czas na zmianę, YouTube Music Premium może Ci polecić listy odtwarzania, dopasowane do danego treningu.

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Korzystaj z przydatnych funkcji, gdziekolwiek jesteś

Po raz pierwszy wzbogaciliśmy tracker Fitbit o przydatne funkcje Google[13]. Dzięki aplikacjom takim jak Mapy Google i Portfel Google w Charge 6, możesz zaraz po treningu przejść do załatwiania codziennych spraw. Korzystając z Map Google wprost ze swojego nadgarstka otrzymasz wskazówki dotyczące trasy, a aplikacja Portfel Google umożliwi Ci wygodne korzystanie z płatności zbliżeniowych, dzięki którym zjesz szybką przekąskę zaraz po treningu. Sprytne rozwiązania pomagające w codziennych czynnościach sprawiają, że zbadanie nowej trasy biegowej czy kupienie regeneracyjnego koktajlu w drodze powrotnej do domu będzie jeszcze prostsze.

To jednak nie wszystko. Charge 6 to pierwsze z urządzeń marki Fitbit, w którym zastosowano funkcję przybliżania. Wystarczy dwukrotnie dotknąć dowolnego miejsca na ekranie, aby powiększyć np. tekst, gdy wydaje Ci się zbyt trudny do odczytania lub po prostu wolisz większą czcionkę

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Zadbaj o swoje samopoczucie z głową

Funkcje monitorowania zdrowia w urządzeniu Charge 6 oparte są na zaawansowanych czujnikach Fitbit, umożliwiających przeprowadzenie dogłębnych analiz. Oto jak pomogą Ci trzymać rękę na pulsie.

  • Codziennie po przebudzeniu zerknij na Ocenę snu, bazującą m.in. na czasie trwania faz snu, tętnie podczas wypoczynku i okresach wybudzenia.
  • Zarządzaj stresem wykorzystując wbudowany czujnik przewodnictwa skórnego (EDA) by zbadać reakcję Twojego organizmu w momencie stresu i otrzymać wskazówki, jak sobie z nim radzić. Sprawdź swoją Ocenę stresu, aby dowiedzieć się, jak Twoje ciało radzi sobie ze stresem i wyposażony w tę wiedzę przygotować plany na ten i kolejne dni.
  • Monitoruj też inne parametry, takie jak nasycenie (saturację) krwi (SpO2)[14], zmienność tętna, częstość oddechu i inne.
  • 6-miesięczny dostęp do Fitbit Premium[15] pomoże Ci jeszcze lepiej zadbać o kondycję, dzięki dostępowi do tysięcy sesji treningowych, takich jak HIIT, jazda na rowerze, taneczne sesje cardio czy cały wachlarz zajęć medytacyjnych.
  • Wszystkie nowo dostępne aplikacje Fitbit pomogą Ci skupić się na celach i zrozumieć najważniejsze wskaźniki, takie jak Wynik codziennej gotowości. To dostępna w opcji Premium funkcja informująca o tym, czy Twój organizm jest już gotowy na trening, czy też jeszcze potrzebuje odpoczynku. Na podstawie Codziennej gotowości tracker Charge 6 wyświetla rekomendacje dotyczące optymalnej aktywności[16].

Otwórz się na nowe możliwości jakie oferuje Fitbit. Od dziś możesz zamówić Charge 6 w przedsprzedaży online już za 799 PLN na Fitbit.com lub w wybranych sklepach stacjonarnych. Zamawiając Fitbit Charge 6 w przedsprzedaży w sieciach Media Expert, Komputronik, X-kom lub Fitbitsklep.pl (od 29 września do 11 października lub do wyczerpania zapasów) za dopłatą 1 PLN klienci otrzymają także dodatkową sportową opaskę. Nowe urządzenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, porcelanowym i koralowym.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl