Kurierzy GLS akceptują płatności PolCard Go

Fiserv Polska S.A., właściciel marki PolCard from Fiserv, wyposażył ponad 2000 kurierów GLS w aplikację płatniczą PolCard Go from Fiserv. Wcześniej GLS akceptował płatności za przesyłki za pobraniem gotówką lub BLIKIEM. Teraz klienci GLS mogą również płacić kartą, telefonem lub zegarkiem. Ta zmiana znacząco wpłynie na komfort zarówno kurierów, jak i odbiorców paczek.

Kurierzy GLS mogą teraz akceptować więcej metod płatności dzięki aplikacji płatniczej PolCard Go. Została ona zaprojektowana m.in. z myślą o przedsiębiorcach, ich partnerach oraz współpracownikach, którzy nie chcą nosić przy sobie dodatkowych urządzeń płatniczych. Bardzo dobrze sprawdza się ona np. w branży kurierskiej. Dzięki PolCard Go płatności zbliżeniowe kartą, telefonem lub zegarkiem są teraz akceptowane w bezpieczny sposób.

– Do tej pory za przesyłki pobraniowe nasi kurierzy mogli przyjmować gotówkę i płatności BLIKIEM. Jednak ze względu na bardzo dużą popularność tych przesyłek na polskim rynku, a także w odpowiedzi na liczne zapytania klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć możliwość płacenia innymi metodami. Z wprowadzeniem aplikacji PolCard Go, również nasi kurierzy mogą teraz cieszyć się większym komfortem i poczuciem bezpieczeństwa. Aplikacja płatnicza pozwala im przyjmować płatności w dowolnej wysokości, zawsze i wszędzie – mówi Kamila Siwek, senior finance manager GLS Poland.

Aplikację PolCard Go można zainstalować na smartfonie lub tablecie z funkcją NFC i systemem Android w wersji 8.1 lub wyższej. W ramach tej współpracy kurierzy GLS mogą korzystać z rozwiązania PolCard Go na ponad 2000 urządzeń.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 Kurierzy GLS mają od teraz ułatwione zadanie, ponieważ nie muszą oni nosić ze sobą dodatkowych urządzeń płatniczych, a wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzania transakcji mają na swoich telefonach – mówi Filip Szymański, dyrektor ds. sprzedaży w departamencie klientów korporacyjnych Fiserv Polska S.A. – Dodatkowo GLS skorzystał z możliwości integracji własnej aplikacji kurierskiej z PolCard Go. To zautomatyzowało cały proces opłacania przesyłki, który od teraz nie wymaga od kuriera m.in. ręcznego wpisywania kwoty pobrania. Takie rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza pracę oraz niweluje ryzyko pomyłki – podsumowuje Szymański.

Aplikacja PolCard Go jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska, ponieważ eliminuje konieczność drukowania papierowych potwierdzeń transakcji. Każde z nich jest dostępne na stronie internetowej GLS wraz z danymi przesyłki, której płatność dotyczyła. Nie ma też potrzeby okresowej wymiany terminala, czy towarzyszących mu akcesoriów, ponieważ aplikacja PolCard Go jest stale aktualizowana o nowe funkcje, metody płatności, a także standardy bezpieczeństwa.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl