PolCard from Fiserv – tokenizacja danych kart płatniczych

Od teraz na terminalach Fiserv Polska S.A., działającego pod marką PolCard from Fiserv, dostępna jest tokenizacja danych kart płatniczych. Nowe rozwiązanie chroni numer karty oraz jej datę ważności, zastępując te informacje unikalnym ciągiem cyfr, czyli tzw. tokenem. Tokenizacja, która obecnie obejmuje terminale w hotelach i wypożyczalniach samochodów, jeszcze bardziej podniesie poziom bezpieczeństwa transakcji w tych punktach.

Terminale płatnicze / PolCard From Fiserv / token

Do tej pory przeprowadzenie preautoryzacji, czyli czasowego zablokowania środków na rachunku klienta lub wykonanie zwrotu, wymagało przechowywania danych wrażliwych karty płatniczej: jej pełnego numeru, daty ważności, a także kodu CVV. Organizacje płatnicze, w tym Visa i Mastercard, dążą do tego, aby przechowywanie danych kart płatniczych w puntach sprzedaży nie było konieczne.

– PolCard from Fiserv współpracuje obecnie już z co trzecim hotelem w Polsce. Przetwarzamy ponad 150 milionów transakcji hotelowych miesięcznie i podnoszenie ich bezpieczeństwa od zawsze jest naszym priorytetem, dlatego wprowadziliśmy na terminalach opcję tokenizacji. Pomaga ona chronić numer karty i jej datę ważności zastępując te informacje danymi niewrażliwymi – w postaci unikalnego, losowego ciągu cyfr, jakim jest tzw. token. Używanie tokenów zdecydowanie zwiększa standard obsługi, wzmacnia ochronę danych kartowych i zmniejsza zakres wymaganej zgodności z normą PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) – mówi Mariusz Wilk, Dyrektor Sprzedaży w Fiserv Polska S.A.

Tokenizacja jest aktywowana na wszystkich terminalach obsługujących preautoryzację kart płatniczych, w sposób zdalny i automatyczny. Nie wymaga ona od przedsiębiorcy żadnych dodatkowych czynności.

Branża hotelowa narażona na transakcje oszukańcze

Połowa wszystkich zgłaszanych w PolCard from Fiserv transakcji oszukańczych ma miejsce w branży hotelowej. Bezpośrednią przyczyną tego stanu rzeczy jest przeprowadzanie dużej liczby płatności bez fizycznego użycia karty. Z tego powodu tak ważne jest wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań jak tokenizacja, które przeciwdziałają takim zdarzeniom. Innym wartym uwagi i całkowicie bezpiecznym narzędziem jest Generator Linków. Dzięki niemu hotel w prosty i szybki sposób może pobrać płatność od klienta wysyłając do niego unikalny link do płatności na wskazany adres e-mail. Co istotne, aby skorzystać z tego rozwiązania, hotel nie musi posiadać elektronicznej bramki płatniczej na swojej stronie internetowej, ani nawet tworzyć własnej strony internetowej.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl