Sony LMD-XH550MD – nowy monitor chirurgiczny

Firma Sony ogłosiła dziś, że wprowadza nowy 55-calowy monitor chirurgiczny LMD-XH550MD zapewniający wysokiej jakości obraz HDR o rozdzielczości 4K. Model LMD-XH550MD to monitor klasy medycznej charakteryzujący się wysoką jasnością szczytową, dobrym współczynnikiem kontrastu oraz szerokim zakresem barw, umożliwiający wyświetlanie kolorowych obrazów wideo w trybie 2D, w jakości 4K HDR. Obrazowanie w rozdzielczości 4K zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż format Full HD, co przekłada się na większy poziom szczegółowości, przydatny w szpitalnych salach operacyjnych, centrach chirurgicznych oraz salach wykładowych.

Sony LMD-XH550MD

Znakomita jakość obrazu

Model LMD-XH550MD ma duży ekran o przekątnej 55 cali, który zapewnia wysokiej jakości obrazy w rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli), a do tego jest wyposażony w opracowany przez firmę Sony panel z technologią lokalnego przyciemniania, dzięki której szczytowa jasność monitora przekracza 1500 cd/m2, a współczynnik kontrastu osiąga poziom 1 000 000:1. W przypadku sygnałów HLG (Hybrid Log-Gamma) model LMD-XH550MD obsługuje format HDR, dzięki czemu zapewnia bardziej realistyczne odwzorowywanie obrazu, który charakteryzuje się większą szczegółowością i pozwala uchwycić zarówno jasne, jak i ciemne obszary, nie pomijając żadnych szczegółów.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Sony Xperia 5 IV – fajny kompaktowy smartfon

Zaawansowany panel LCD i technologia przetwarzania sygnału, jakie wykorzystano w tym nowym modelu, obsługują szeroki zakres barw (zgodny z normą BT.2020 wydaną przez ITU-R), co zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i realistyczną wizualizację. W monitorze LMD-XH550MD wprowadzono też technologię ograniczającą odbijanie światła od powierzchni ekranu nawet w jasno oświetlonych salach operacyjnych. Pozwala to na uzyskanie wyraźnych obrazów o wysokim kontraście, które są bardzo ważne dla chirurgów.

monitor chirurgiczny

Zaawansowane funkcje

W monitorze LMD-XH550MD wykorzystano unikalną technologię A.I.M.E.TM (Advanced Image Multiple Enhancer) firmy Sony, która poprawia wyświetlany obraz, dostosowując kolor, kontrast i widoczność zacienionych obszarów, a tym samym zwiększając komfort obserwacji. Ten nowy model wyposażono w złącze klonowania sygnału wyjściowego, co umożliwia powielanie wyświetlanego obrazu i przesyłanie go na dodatkowy monitor lub do zewnętrznych nagrywarek, nawet w przypadku korzystania z zaawansowanych ustawień, takich jak A.I.M.E. lub PIP (obraz w obrazie). Obraz wyjściowy może być wyświetlany w rozdzielczości 4K i HD, umożliwiając użytkownikowi zwiększenie lub obniżenie jakości obrazu w celu dopasowania go do możliwości nagrywarki lub dodatkowego monitora. Wprowadzono możliwość podłączenia modułu zdalnego sterowania, np. przełącznika nożnego, za pomocą gniazda stereo mini, co pozwala na przełączanie menu bez użycia rąk.

 Test Sony Xperia 1 IV – fotografowanie i filmowanie smartfonem

Łatwa instalacja i użytkowanie

Monitor LMD-XH550MD charakteryzuje się gładką powierzchnią i opływową częścią tylną, które pozwalają użytkownikom z łatwością ścierać płyny i żele z panelu LCD, przycisków sterujących i pokrywy tylnej, co zapewnia wysoki standard dezynfekcji i utrzymania czystości. Aby jeszcze bardziej poprawić dostępność tego monitora, wszystkie złącza skierowano w dół, co zapewnia porządek i ułatwia podłączanie przewodów.

Wiemy, że praca chirurga i personelu na sali operacyjnej jest sama w sobie stresująca, a technologia może być nieprzewidywalna, dlatego tworzymy monitory chirurgiczne, które zapewniają bezproblemowe działanie dzięki zastosowaniu najlepszych technologii i uwzględnieniu potrzeb chirurgów” — stwierdza Ludger Philippsen, kierownik ds. rozwiązań dla branży medycznej w dziale Healthcare Solutions Europe firmy Sony. „Model LMD-XH550MD zapewnia doskonałe wrażenia wizualne, które pomagają chirurgom w pracy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań, począwszy od unikalnej technologii A.I.M.E. firmy Sony po obrazy w jakości 4K”.

Monitor LMD-XH550MD jest dostępny od 5 października 2023 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie pro.sony/healthcare.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl