Sezon strachu na kanale Sci Fi. Premiera głośnego „Uciekaj!” już w sobotę

Premiera Uciekaj! odbędzie się w ramach cyklu Sezon Strachu w sobotę 7 października o 22:00 na kanale Sci Fi. Dla spóźnialskich nocnych marków zaplanowano powtórkę w nocy z 8 na 9 października o 00:15.

Dni stają się coraz krótsze, więc o tej porze roku najlepiej spędzać weekendowe wieczory siedząc nerwowo na skraju fotela lub podskakując na nim ze strachu. Z tej okazji kanał Sci Fi zaprasza na swój nowy, październikowy cykl Sezon Strachu, w ramach którego w każdą sobotę o 22:00 prezentowane będą premierowe, przerażające filmy grozy. Na pierwszy ogień zapraszamy na pokaz niemal kultowego już Uciekaj! (Get Out) – brawurowego debiutu reżyserskiego Jordana Peele’a z 2017 roku i zdobywcę wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

Uciekaj!

Tego tytułu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Uciekaj! – ostra satyra społeczna zrealizowana z horrorowym sznytem – zrobiła wokół siebie sporo hałasu, gdy trafiła na ekrany kin przed sześcioma laty. Produkcja z Danielem Kaluyą (nominowanego za swoją rolę w Get Out do Oscara), Allison Williams (znana z Dziewczyn HBO), Catherine Keener (Być jak John Malkovich) i Bradleyem Whitfordem (Opowieści podręcznej) w rolach głównych zadebiutowała pierwotnie na festiwalu filmowym w Sundance, po czym – po zakupieniu praw do dystrybucji przez Universal Pictures – zrobiła zawrotną karierę w światowych kinach, zarabiając łącznie ponad 255 mln dolarów na zaledwie 4,5 mln budżetu.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Film Jordana Peele’a osiągnął też wielki sukces artystyczny, zdobywając m.in. statuetkę gildii amerykańskich krytyków Critics’ Choice za najlepszy film sci-fi lub horror, dwie statuetki Independent Spirit Award – najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla filmów niezależnych, nagrodę Saturn oraz wiele nominacji, w tym m.in. do Złotych Globów czy nagród BAFTA.

Test Motorola moto g14 – trochę luksusu, nie narażając budżetu

Uciekaj! opowiada historię czarnoskórego mężczyzny Chrisa Washingtona, który udaje się wraz z swoją białą dziewczyną Rose do posiadłości jej rodziców. Chris szybko orientuje się, że atmosfera panująca w domu jest co najmniej niepokojąca i zaczyna podejrzewać, że wynika ona z napięć na tle rasowym. Mroczna tajemnica skrywana przez rodzinę Artmitage’ów przekroczy jednak jego najśmielsze oczekiwania…

Premiera Uciekaj! już w sobotę 7 października o 22:00 na kanale Sci Fi. Film będzie wyświetlony w ramach jesiennego cyklu Sezon strachu. W kolejnych tygodniach w ramach tego samego cyklu zaprezentujemy również filmy: Istota (14 października), Diabelska plansza Ouija (21 października) oraz Ouija: Narodziny zła (28 października). Nie możecie tego przegapić!

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl