Marketing mobilny dla twojej firmy — najważniejsze wskazówki

Nie każdy przedsiębiorca orientuje się w możliwościach, jakie oferuje mu współczesny marketing. Zajęty rozwojem swojego asortymentu i usług, możesz nie nadążać za zmieniającym się światem mediów społecznościowych i reklamy online. Dlatego powinieneś zainwestować w specjalistów ds. marketingu, którzy pokażą ci, jak wykorzystać dostępne narzędzia i zwiększyć swoją sprzedaż.

Marketing mobilny

Na czym polega marketing mobilny?

Wiele mówi się dzisiaj o internetowych reklamach, jednak czasami nawet one okazują się nie być wystarczające. Okazuje się, że przyszłością dla promocji biznesu jest marketing mobilny https://mprofi.pl/, oparty między innymi na wysyłce SMS, newsletterach i aplikacjach. Dostarczając w ten sposób komunikaty do swoich klientów, masz dużą szansę, że odczytają je oni natychmiast, jednocześnie zapamiętując twoją markę.

Co stoi za popularnością marketingu mobilnego?

Istnieje wiele powodów, dla których marketing mobilny cieszy się zainteresowaniem zarówno klientów, jak i samych przedsiębiorców. Aby to zrozumieć, powinieneś przyjrzeć się ewolucji mediów, komunikacji i marketingu, która miała miejsce w ostatnich latach.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Z pewnością pamiętasz czasy, w których największą popularność zdobywały telewizyjne spoty reklamowe dużych koncernów, a najświeższe wiadomości poznawałeś dzięki stacjom radiowym w drodze do szkoły lub pracy. Z odbiorników padały najbardziej rozpoznawalne slogany reklamowe, a wiele haseł potrafił powtórzyć każdy z nas. Chociaż media tradycyjne nadal znajdują swoje zastosowania i zwolenników, nie da się ukryć, że technologia bardzo się rozwinęła. To z kolei pociągnęło za sobą zmiany w codziennych nawykach i przyzwyczajeniach odbiorców.

W drodze coraz częściej słuchamy podcastów. Zamiast oglądać telewizję, scrollujemy serwisy społecznościowe, a najważniejsze informacje poznajemy dzięki mobilnym powiadomieniom. Plakaty i banery mijamy wpatrzeni w ekrany smartfonów. Teraz już rozumiesz, prawda? Tradycyjne reklamy nie wystarczą, aby osiągnąć zyski w dzisiejszym świecie.

Jak trafić z przekazem do dużej liczby odbiorców?

Aby zrozumieć potrzeby swoich klientów, postaw się na ich miejscu i zwizualizuj sobie przykładowego odbiorcę. Zastanów się, w jaki sposób sam konsumujesz treści i dostarczaj własne komunikaty kanałami, które na co dzień wybierasz.

Oto mała podpowiedź. Do marketingu mobilnego zaliczamy przede wszystkim:

  • mailing i newslettery,
  • masową wysyłkę SMS,
  • powiadomienia w aplikacjach mobilnych.

Czy zdarzyło ci się skorzystać z promocji, o której jedna z ulubionych marek poinformowała cię w wiadomości SMS? A może czekasz na zniżki, na które mogą liczyć użytkownicy jej aplikacji mobilnej? Czytasz wybrane newslettery, które są dla ciebie atrakcyjne wizualnie i przedstawiają kluczowe treści oraz informacje o konkretnych produktach? Jeśli twoja odpowiedź na przynajmniej jedno z powyższych pytań brzmi „tak”, zacznij wdrażać te rozwiązania we własnej firmie. Jak? Skorzystaj z mProfi!

Marketing mobilny w mProfi

Platforma mProfi pozwala przedsiębiorcom na mailing i wysyłkę SMS do klientów. Korzystając z niej, zyskujesz dostęp do planowania treści, atrakcyjnych szablonów i wielu udogodnień, takich jak integracje z różnorodnymi narzędziami, systemami i oprogramowaniami, na przykład pocztą Gmail, Google Drive czy Slackiem. Pokaż się klientom od jak najlepszej strony, inwestując w nowoczesne rozwiązania już dziś!

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl