OnePlus Open – dzieło Michała Anioła dokończone smartfonem

Ta nieszablonowa współpraca dowodzi, że na OnePlus Open można pracować z każdego miejsca na świecie. Philip Colbert i OnePlus Open – historia o tym, jak za pomocą smartfona dokończyć dzieło Michała Anioła

Philip Colbert i OnePlus Open

Marka OnePlus nawiązała współpracę ze współczesnym twórcą pop-art, Philipem Colbertem, w ramach której artysta podjął się niezwykłego wyzwania – ukończył słynne niedokończone dzieło Michała Anioła „Madonna z Manchesteru”. To pionierskie osiągnięcie było możliwe dzięki innowacyjnym możliwościom najnowszego otwieranego smartfona OnePlus Open.
Dzięki OnePlus Open, Philip Colbert, londyński artysta znany ze swoich kultowych serii z motywem homara, podjął się niezwykłego zadania, aby ukończyć dzieło Michała Anioła po 500 latach i zarazem uwolnić prawdziwy potencjał dzieła sztuki dla współczesnej publiczności. To wyjątkowe połączenie stylu Michała Anioła, Philipa Colberta i OnePlus integruje w sobie błyskotliwość i inspirację z przeszłości z innowacyjną technologią przyszłości, otwierając potencjał klasycznego arcydzieła na współczesność.
„Gotowe” dzieło Colberta, wykonane przy użyciu wyłącznie OnePlus Open, zaprezentowano na interaktywnym wernisażu w National Gallery w Londynie. Podczas projekcji, która również odbyła się przy pomocy OnePlus Open, przedstawiono cały proces tworzenia zmodernizowanego dzieła sztuki. Praca Colberta znalazła się obok oryginalnego obrazu Michała Anioła, który pozostaje nieukończony.
Otwierana konstrukcja OnePlus Open w kontekście tej współpracy staje się pewnego rodzaju metaforą – urządzenie otwiera się na kreatywność w każdym miejscu na świecie. Starannie zaplanowany i zrealizowany za pomocą otwieranego smartfona OnePlus proces twórczy artysty, dzięki swojej wielozadaniowości, zachodził nie tylko w jego londyńskim studio. Artysta był w stanie pracować nad dziełem z innych miejsc i środowisk, m.in. z National Gallery, domu, samolotu, czy podczas podróży samochodem. Umożliwiło mu to spojrzenie na dzieło z nowych perspektyw i dokładnie w momencie, kiedy pojawiła się inspiracja, ponieważ swoją mobilną pracownię miał zawsze w kieszeni.
– To prawdziwy zaszczyt, by tchnąć nowe życie w kultowe dzieło Michała Anioła za pomocą OnePlus Open. Ta współpraca pokazuje, że można w ciekawy sposób połączyć sztukę, historię i technologię, która dzięki swoim nieskończonym możliwościom, w tym przypadku mając konkretnie na myśli otwierany smartfon od OnePlus, kształtuje niejako przyszłość kreatywności.
OnePlus Open umożliwia swobodę pracy i tworzenia w dowolnym miejscu i czasieUkończenie tego arcydzieła było niezwykłą podróżą, możliwą tylko dzięki temu, że praktycznie przez cały czas w kieszeni nosiłem swoją pracownię – mogłem zajmować się obrazem zawsze i wszędzie – zauważa Philip Colbert.
Technologia, na której bazuje OnePlus Open, pozwala użytkownikom na pracę i tworzenie w dowolnym miejscu i czasie. Użytkownik ma do swojej dyspozycji podwójny ekran, który umożliwia wyświetlanie do trzech aplikacji jednocześnie. Wydajność wielu okien i potrójny podział ekranu oznaczał, że Philip był w stanie przełączać się między swoimi dziełami, niedokończoną „Madonną z Manchesteru” i notatkami. Pozwoliło to przenieść kreatywną wielozadaniowość na wyższy poziom – miało to kluczowe znaczenie dla szybkiego i dokładnego ukończenia dzieła.
Dzięki paskowi zadań przypominającemu pulpit Open Canvas, wyświetlaczowi wysokiej rozdzielczości i opcji podzielonego ekranu, urządzenie jest nieocenionym narzędziem dla artystów i twórców, oferując niezrównane wrażenia z realizacji twórczych procesów. Wszystko to jest dostępne w urządzeniu, które z łatwością mieści się w kieszeni.
– Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy przyczynić się do ukończenia „Madonny z Manchesteru” Michała Anioła we współpracy z Philipem Colbertem. Charakterystyczna dla Philipa zabawna, żywiołowa perspektywa tchnie nowe życie i uwalnia potencjał oryginalnego dzieła sztuki. OnePlus Open uosabia nasze zaangażowanie w innowacje, przesuwając granice technologii.
Tak właśnie wygląda przyszłość pracy – w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu na świecie będzie można wykonać dowolne zadania, w tym tworzenie arcydzieła. Mamy nadzieję, że OnePlus Open pozwoli wszystkim – również artystom i twórcom – uwolnić prawdziwy potencjał, pozwalając na precyzyjną pracę – zarówno w obliczu terminów, jak i pod wpływem pojawiającej się inspiracji – podkreśla Celina Shi, Chief Marketing Officer na Europę w OnePlus.
To niezwykłe partnerstwo zbiega się z publikacją wyników ogólnoeuropejskiego badania przeprowadzonego przez OnePlus na rynku brytyjskim. Okazuje się, że aż 79% Brytyjczyków czuje, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału w życiu z powodu braku czasu i niskiej produktywności. Prawie połowa (47%) stwierdza, że chciałaby lepiej wykorzystać swoją pracę, karierę i umiejętności. Aż 62% respondentów przyznało, że ma trudności z ukończeniem konkretnych zadań.
Na pytanie, co może pomóc zwiększyć produktywność, 35% badanych stwierdziło, że jest to umiejętność ustalania priorytetów zadań. Prawie jeden na trzech (29%) respondentów akcentował większą otwartość w podejściu do samych zadań. Jedna czwarta (25%) badanych uznała, że najważniejsza byłaby swoboda wykonywania swoich obowiązków z dowolnego miejsca. Rozwiązania proponowane przez OnePlus Open pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystać swój potencjał dzięki uwolnieniu ich kreatywności i produktywności.
Ukończenie obrazu „Madonna z Manchesteru” pokazuje siłę pracy w nowych środowiskach i sposób, w jaki pozwala to użytkownikom podchodzić do zadań z nowej perspektywy: wydajniejszej i bardziej kreatywnej. Współpraca Philipa Colberta i OnePlus jest świadectwem nieustannie ewoluującej natury sztuki i nieograniczonego potencjału kreatywnych umysłów wyposażonych w odpowiednie narzędzia wspierające produktywność.
Oficjalne wideo dokumentujące współpracę i powstawanie nowej wersji obrazu zobaczyć można w serwisie YouTube na kanale marki OnePlus.
„Madonna z Manchesteru” – obraz dokończony przez Philipa Colberta przy użyciu OnePlus Open

„Madonna z Manchesteru” – obraz dokończony przez Philipa Colberta przy użyciu OnePlus Open

„Madonna z Manchesteru” – obraz Michała Anioła (niedokończony)

„Madonna z Manchesteru” – obraz Michała Anioła (niedokończony)


OnePlus

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl