Reklamy

Test Xiaomi Mi Mix 3 – telefon ze sliderem, czy warto?

Koncern „Mały Ryż” wyposażone urządzenie w m.in. pełnowymiarowy ekran o przekątnej 6,39 cala. Zajmuje on niemal cały przedni panel urządzenia. Mi MIX 3 wyposażono w wyświetlacz FHD+ Samsung AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080, przekątnej 6,39 cala i proporcjach 19.5:9. Ekran pokrywa 93,4% frontu smartfona, zapewniając niesamowite wrażenia wizualne. Tak imponujący wynik był możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnego, magnetycznego suwaka ekranu. Wyświetlacz oferuje rewelacyjne kąty widzenia, świetne odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobry współczynnik kontrastu kontrast 60000:1. Jasność maksymalna 600 cd/m² pozwala na komfortową pracę w oświetleniu słonecznym. Wyświetlacz oferujee zagęszczenie na poziomie 403 pikseli na cal. Daje to znakomitą ostrość wyświetlanego obrazu i wszelkie drobne czcionki oraz detale są bardzo dobrze widoczne i ciężko jest doszukać się pojedynczych pikseli na ekranie.

Xiaomi Mi Mix 3

Mi MIX 3 konsekwentnie kontynuuje tradycję serii Mi MIX – do wykonania tylnej obudowy urządzenia została wykorzystana ceramika. Ceramiczna obudowa sprawia, że smartfon wygląda niezwykle elegancko, a zarazem bardzo nowocześnie.

Po raz pierwszy marka Xiaomi dodała także dedykowany przycisk Al, który został umieszony po lewej stronie telefonu. Przytrzymanie go aktywuje Asystenta Google, a jednokrotne lub dwukrotne kliknięcie może uruchomić skonfigurowane przez użytkownika funkcje.

Front urządzenia został wykonany z zaoblonego na bokach szkła hartowanego Gorilla Glass (nieokreślona wersja), natomiast tył, na którym mieści się czytnik linii papilarnych pokryto warstwą ceramiczną. Zaletami tego rozwiązania jest niewątpliwie uroda urządzenia, gdyż ceramiczne plecki pięknie mienią się w słońcu, a także zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość na zarysowania. Zmiany w designie i znaczne zmniejszenie rozmiaru smartfona względem poprzednika przyczyniły się do rezygnacji ze złącza Mini Jack. Jeżeli komuś zależy na przewodowym słuchaniu muzyki, może liczyć na dołączoną do zestawu przejściówkę z USB typu C. Do dyspozycji otrzymujemy również slot Dual SIM.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

2 replies

  1. Piekny

Trackbacks

  1. Xiaomi Mi MIX 3 – wideorecenzja flagowego slidera – TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: