Test Xiaomi Mi Mix 3 – telefon ze sliderem, czy warto?

Xiaomi Mi MIX 3 napędzany jest przez bardzo wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 845 (8 × Kryo 385, taktowanie do 2.8 GHz), który działa pod kontrolą 6 GB pamięci RAM. Do dyspozycji, w testowanej waersji mamy 128 GB pamięci wbudowanej. Takie połączenie zapewnia urządzeniu wzorową płynność pracy w codziennych zastosowaniach, jak i pozwala uzyskać topowe wyniki w benchmarkach. Zastosowanie tak dużej ilości pamięci RAM, zapewnia błyskawiczny multitasking. Duży ekran w połączeniu z pokaźną mocą obliczeniową sprawiają, że Mi Mix 3 świetnie spisuje się również jako przenośne urządzenie do grania. Zintegrowana z procesorem grafika Adreno 630 zapewnia poziom wydajności, dzięki której nawet najbardziej wymagające gry będą działały bez przycięć. Pomimo wysokiej wydajności, urządzenie nawet podczas intensywnego grania pozostaje przyjemnie chłodne.

Urządzenie działa na systemie Android 9.0 Pie z autorską nakładką MIUI w wersji 10.0.11. Dodatkowo, nakładka MIUI zapewnia szerokie możliwości konfiguracji ustawień, więc osoby które lubą spędzać godziny personalizując urządzenie pod swój własny styl będą zachwycone. Niewątpliwą zaletą nakładki MIUI jest fakt, że pomimo, wydawać by się mogło, natłoku opcji, nakładka pozostaje bardzo przejrzysta i przyjazna użytkownikowi.  Pozbawiona jest również zbędnych funkcji i „śmieciowych” aplikacji. Po dwóch tygodniach spędzonych z MI Mix 3, muszę przyznać, że używanie takiego smartfona jest po prostu bardzo komfortowe.

Czas pracy na baterii również wymaga pochwały, gdyż urządzenie bez problemu jest w stanie wytrzymać do dwóch dni użytkowania w cyklu mieszanym, a jeden do półtora dnia kiedy damy mu konkretny wycisk. Na czuwaniu ubytek energii jest znikomy.  Mi MIX 3 wyposażony jest  w baterię o pojemności 3200mAh ze wsparciem Quick Charge 4+.

Xiaomi Mi Mix 3

Ponadto telefon można ładować bezprzewodowo w standardzie Qi. W zestawie klienci znajdą bezprzewodową ładowarkę 10W – duży plus dla producenta. Przeprowadzony test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał 7 godzin i 28 minut.

2 thoughts on “Test Xiaomi Mi Mix 3 – telefon ze sliderem, czy warto?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: