Test Brother ADS-1200 – kompaktowy skaner do domu i małego biura

Budowa i użytkowanie

Skaner ADS-1200 to niewielkich rozmiarów urządzenie, które swoim wyglądem przypomina prostopadłościan. Jego wymiary, gdy jest złożony, to zaledwie: 300 x 103 x 8 mm.

Przy takich rozmiarach bez problemu znajdziemy dla niego miejsce na naszym biureczku. Po podniesieniu górnej klapy, która jednocześnie staje się automatycznym podajnikiem, również nie musimy się martwić o ilość zajmowanego miejsca – jego wymiary podczas rozłożenia to: 300 x 207,1 x 207,2 mm.

 

Na górze skanera (po otwarciu klapy) znajdziemy diodę informującą, włącznik/wyłącznik, przyciski rozpoczęcia skanowania do komputera oraz pendrive, przycisk przerwania skanowania oraz przełącznik podajnika pomiędzy kartkami a plastikowymi kartami/wizytówkami. Na tylnej ściance znajdziemy natomiast gniazdo zasilania, USB do podłączenia pendrive,  gniazdo do podłączenia kabla z interfejsem USB 3.0 (standard A/Micro B) oraz automatyczny podajnik na kartki. Na przedniej ściance znajduje się wyjście dla kartek oraz wejście do skanowania kart wielkości wizytówek.

 

Przygotowanie urządzenia do pracy jest bardzo proste i intuicyjne. Dokładnie tak jak powinno być. Pobieramy sterownik ze strony https://www.brother.pl/scanners/ads-1200, podłączamy urządzenie i instalujemy oprogramowanie, a chwile później możemy rozpocząć skanowanie.

Brother ADS-1200

 

W dołączonym oprogramowaniu możemy oczywiście zarządzać parametrami skanowania między innymi takimi jak rozmiar dokumentu, typ zeskanowanego pliku, rozdzielczość czy sposób skanowania (jednostronny / dwustronny…) itp. Ponad to podczas instalacji możemy również pobrać dodatkowe oprogramowanie do edycji: Nuance Power PDF.

 

Warto tutaj podkreślić jeszcze fakt, że urządzenie możemy podłączyć do zasilania na 2 sposoby: kablem zasilającym lub do USB w komputerze. To dobra wiadomość, gdyż jadąc w podróż lub np. do pracy w terenie wystarczy, że zabierzemy ze sobą urządzenie i kabel USB.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: