Reklamy

Test TP-Link Neffos X20 – tani smartfon, na którym można polegać

Z myślą o użytkownikach, którzy lubią przeglądać Internet mobilny TP-Link wyposażył Neffos X20 w obsługę łączności  4G/LTE (150 Mbps – downlink, 50 Mbps – uplink).  Nie zabrakło również Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS, wspierane przez A-GPS – wszystkie te trzy rodzaje komunikacji w trakcie testu sprawowały się bez zarzutu. Model X20 obsługuje dwa pasma sieci bezprzewodowej – 5GHz i 2.4GHz, zapewniając dostęp do najszybszych połączeń WiFi. Zasięg Wi-Fi był nie odbiegał znacząco od większości smartfonów. Niezawodne połączenia WiFi są zaprojektowane i przetestowane w zaawansowanych technologicznie laboratoriach TP-Link, lidera na rynku urządzeń sieciowych.

Neffos X20

Neffos X20 pracuje w oparciu o czterordzeniowy (Quad Core), 64-bitowy procesor MediaTek MT6761 Cortex-A53 o taktowaniu 2.0 GHz. W modelu tym zastosowano 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej – dla użytkownika dostępne jest nieco ponad 12 GB na dane oraz aplikacje, z możliwością korzystania z zewnętrznej karty pamięci microSD do 128 GB. Wydajność w grach możliwa jest również dzięki wspomaganiu układem graficznym IMG GE8300. W teście Benchmark Neffos X20 osiągnął 65,5 tys. pkt., co nie jest dziś wynikiem specjalnie imponującym, ale to tylko cyferki. W praktyce przewijanie ekranów czasem powoduje przycięcia w działaniu smartfona. Jednak należy pamiętać, ze taka specyfikacja wystarczy, aby telefon poradził sobie, podczas codziennej obsługi systemu operacyjnego i interfejsu. Niestety na bezproblemowe uruchomienie najnowszych tytułów dostępnych w Google Play nie możemy zbytnio liczyć. Na co należy zwrócić uwagę, to na delikatne nagrzewanie się smartfona podczas dłuższego grania i korzystania z nawigacji.

Poniżej, dla zainteresowanych wyniki testów benchmarkowych:

 

Neffos X20 pracuje na mobilnej platformie Android 9 Pie z przygotowaną dla niego wersją autorskiej nakładki NFUI 9.0, która dba o bezpieczeństwo, optymalizuje pracę i zwiększa wygodę codziennego korzystania z urządzenia.

 

Fabrycznie zainstalowanych jest kilka narzędzi od TP-Linka,  które usprawniają obsługę urządzenia i sprawiają, że na smartfonie  fajnie się pracuje.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: