Reklamy

Test Deerma VC40 – mocny, super lekki, bezprzewodowy odkurzacz

Budowa i użytkowanie

Deerma VC40, podobnie jak wcześniejszy model VC20, to niewielkich rozmiarów odkurzacz ręczny wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego o wadze 4,54 kg, w więc nieco cięższym niż VC20. Jego wymiary przy pełnym rozłożeniu to: 1246 x 230 x 212 mm. W skład odkurzacza wchodzi: jednostka główna z pojemnikiem na kurz i filtrami, wyjmowany akumulator, rura, uchwyt ze śrubkami oraz wymienne szczotki: szczotka z włókna węglowego, szczotka z miękkiego aksamitu, szczotka elektrostatyczna, 2w1 szczelinówka i szczotka do mebli  oraz miękka szczotka.

Clipboard01

Na górze jednostki głównej znajdziemy wygodny uchwyt oraz diodę informującą o stanie naładowania akumulatora np. podczas procesu ładowania. Jak już jesteśmy przy akumulatorze, to urządzenie zawiera wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 2500 mAh (VC20 posiada mniejszy: 2200 mAh), który pozwoli na ok. 35 minut pracy urządzenia trybie standardowym (pierwszy bieg) i ok. 10 minut w trybie wysokiej wydajności (2-gi bieg). Taki czas wystarczy nam spokojnie na wysprzątanie niewielkiego mieszkania, a po jego zakończeniu możemy podłączyć odkurzacz do zasilania. Czas naładowania pełnego akumulatora trwa maksymalnie 2,5h, to dużo krócej niż w przypadku VC20, gdzie pełne ładowanie trwało aż 4h. 

Zaletą odkurzacza Deerma VC40 jest nie tylko jego kompaktowy rozmiar czy brak przewodów, ale również modułowość. Dzięki modułowej konstrukcji może on działać jak standardowy odkurzacz do podłóg lub ręczny, który przyda się do czyszczenia mebli czy samochodu.

Clipboard02

Tyle z parametrów, a jak wygląda użytkowanie?

Co tu dużo pisać, urządzenie jest bardzo intuicyjne w użytkowaniu, podobnie jak VC20. Dokładnie tak jak powinno być. Po wyjęciu odkurzacza z opakowania montujemy, zasilacz, rurę ze szczotką lub samą szczotkę, włączamy przycisk i możemy rozpocząć sprzątanie.

Aby zweryfikować jakość urządzenia wykonałam kilka testów:

  • sprzątanie podłóg w mieszkaniu
  • sprzątanie sztucznej trawy na balkonie
  • sprzątanie mebli szczotką
  • czyszczenie podłogi korkowej miękką aksamitną szczotką
  • sprzątanie wysokiego dywanu
  • sprzątanie dywaników i siedzeń w samochodzie
  • sprzątanie maszyn do szycia
  • sprzątanie kaloryferów podłogowych

Reklamy

Pages: 1 2 3


Categories: AGD, Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Polecane, Sprzęt AGD, Testy, Zdrowie

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: