Test Xblitz R5 Power – sprytne urządzenie, które zasili (nie)tylko wideorejestrator w samochodzie

Największą wadą większości obecnych na rynku wideorejestratorów jest wbudowana bateria o niewielkiej pojemności, która starcza na maksymalnie kilkadziesiąt minut pracy, po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Xblitz R5 Power rozwiązuje ten problem w bardzo prosty i inteligentny sposób.

Xblitz R5 Power

Recenzowane urządzenie zakończy Wasze dylematy, czy pozostawić samochód bez ochrony na parkingu, wyłączając wideorejestrator, czy ryzykować rozładowanie akumulatora, w trybie parkingowym (G-sensor, detekcja ruchu itp.).

Różnorodność gadżetów, które co rusz podpinamy do instalacji samochodowej USB, wzrasta wraz z rozwojem technologii mobilnej. Często też potrzebujemy naładować naszego smartfona, tableta, laptopa, posłuchania muzyki, gdy nasza piękniejsza połowa, akurat na „minutkę” wyskoczyła do butiku, przymierzyć sukienkę. Xblitz R5 Power podłącza te urządzenia bezpośrednio do akumulatora pojazdu, dzięki czemu mają one dostęp do zasilania nawet, gdy auto stoi zaparkowane z wyłączonym silnikiem.  Moduł ten chroni akumulator pojazdu przed całkowitym rozładowaniem, kontrolując jego pozostały czas pracy i napięcie, a akumulator odpali po całej nocy czuwania.

Dane techniczne:

 • Całkowita długość przewodu: 1 metr
 • Ochrona przed nadmiernym napięciem i ciepłem: TAK (w obu wejściach USB)
 • Napięcie wejściowe: 12V – 24V
 • Moc wyjściowa dla 12/24V: 36W maks.
 • Moc wyjściowa dla USB 2.0: 10W
 • Moc wyjściowa dla USB 2.0 QC: 24W maks.
 • Wspólna moc wyjściowa: 5V 2A
 • Gniazdo zapalniczki: 1 szt.
 • Bezpiecznik: 10A SMD
 • Dodatkowy bezpiecznik: 5A 32W
 • Temperatura pracy: -20° C do 70° C
 • Wymiary: 48 x 45 x 33mm
 • Waga: 75g

 

W zestawie do urządzenia Xblitz R5 Power dołączone są cztery różne rodzaje bezpieczników do bypass’u, pozwalając na instalację zasilacza w każdym samochodzie.

Xblitz R5 Power

Zasilacz jest niewielkim pudełkiem, połączonym do skrzyni z bezpiecznikami pojazdu z użyciem metrowego przewodu. Zajmuje mało miejsca i nie przeszkadza kierowcy w trakcie jazdy. Instalacja zestawu jest prosta – wystarczy podążać dokładnie za poleceniami opisanymi w instrukcji.  Kto nie czuje się na siłach, aby podłączyć urządzenie do instalacji elektrycznej samochodu, może poprosić o pomoc w montażu wyspecjalizowany zakład elektromechaniki samochodowej – koszt montażu to 50 – 80 zł.

Xblitz R5 Power to jednak urządzenie inteligentne. Wszyscy wiemy, że zbyt długotrwałe obciążenie akumulatora, szczególnie w okresach niskich temperatur powoduje jego szybsze rozładowanie. Xblitz znalazło odpowiedź na ten problem.

Po instalacji nasze urządzenie chroni akumulator pojazdu przed całkowitym rozładowaniem, kontrolując jego pozostały czas pracy i napięcie. Adapter automatycznie wyłączy zasilanie rejestratora, gdy napięcie na zaciskach akumulatora spadnie do określonej wartości lub upłynie czas ustawiony przez użytkownika (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Xblitz R5 Power pozwala nam skonfigurować zarówno licznik Czasu Parkowania, jak i Napięcie Przed Odcięciem Zasilania, dzięki tej funkcji nie musimy przejmować się stanem akumulatora. Jeśli napięcie spadnie do progu wyznaczonego przez czujnik napięcia przed upływem wyznaczonego czasu, zasilanie również zostanie odcięte – liczy się tylko to, który mechanizm zadziała pierwszy. Licznik Czasu Parkowania może być nastawiony na okres od 5 minut do nieskończoności.

Co ważne, adapter zasilania można używać zarówno w samochodach osobowych, w których stosowane są akumulatory 12V, jak i ciężarowych, u których standardem są akumulatory 24V. Testowany zasilacz do kamery samochodowej funkcjonuje w temperaturach sięgających od minus dwudziestu do siedemdziesięciu stopni Celsjusza.

One thought on “Test Xblitz R5 Power – sprytne urządzenie, które zasili (nie)tylko wideorejestrator w samochodzie

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: