Test Xiaomi Redmi Note 8 Pro – poznajcie króla średniej półki i słuchawki Mi True Wireless Earbuds

I na koniec aparat, który budzi sporo kontrowersji ze względu na zastosowaną matrycę 64 MP i ilość obiektywów, bo aż 4. Co nie zdarza się raczej w tym przedziale cenowym. Ale zacznijmy od początku. W Redmi Note 8 Pro na tyle znajdziemy:

  • Zupełnie nowy aparat główny: ƒ/1,8, 1/1,7″, 0,8µm (64 MP), 9248×6936 – ultra wysoka rozdzielczość
  • Aparat ultra-szerokokątny ƒ/2,2, 13 mm, 1/4″, 1,12µm (8 MP)
  • Aparat macro: ƒ/2.4, 1/5″, 1,75µm (2 MP)
  • ƒ/2.4, 1/5″, 1,75µm (2 MP)
  • Podwójna lampa błyskowa LED

Na przodzie natomiast:

  • Aparat do selfie – 20 MP

Nie znajdziemy w nim zoomu optycznego, a tylko cyfrowy, a zdjęcia z głównego aparatu są domyślnie wykonywane w rozdzielczości 16 MP. 64 MP możemy wybrać jako jeden z trybów. Co ciekawe znajdziemy tutaj tryb macro, szeroki kąt, funkcję AI (w 64 MP jej nie ma) czy tryb nocny.

Specyfikacja brzmi dumnie i nawet nie jeden flagowiec by się nie powstydził. W końcu tryb macro czy tryb nocny nie jest czymś oczywistym, a jakże pożądanym przez wielu użytkowników. A jak zdjęcia wypadają w rzeczywistości? I tutaj już nie jest tak kolorowo jak w specyfikacji. Owszem zdjęcia w ciągu słonecznej pogody wychodzą świetnie. Zdjęcia mają ładne, naturalne kolory i są bardzo szczegółowe. Również zdjęcia nocne, gdy mamy ładne oświetlenie, wychodzą bardzo przyzwoicie. Cała magia jednak kończy się, gdy robimy zdjęcia przy brzydszej pogodzie i słabszym oświetleniu. Na pierwszy rzut oka zdjęcia wyglądają ok, ale przy przybliżeniu widać szumy i nieostrości. Czasami musiałam zrobić kilka zdjęć, aby efekt mnie zadowolił. Przy szerokim kącie również widać lekki spadek jakości, a tryb macro, to po prostu dodatek, który można potraktować jako ciekawostkę. Dlaczego? A mianowicie przy 2 MP otrzymujemy zdjęcia w rozdzielczości zaledwie 1600 x 1200 i również nie są idealnie ostre. Dużo lepsze zdjęcia wychodziły z głównego obiektywu i późniejszym wykadrowaniu zdjęcia.

A co z 64 MP? Zdjęcia z tego trybu wychodzą niemalże identycznie jak z 16 MP. Różnicę zauważymy w wielkości pliku, która może mieć spore znaczenie, gdy chcemy przechowywać zdjęcia na dłużej.

Aby nie zanudzać dłużej zapraszam do obejrzenia przykładowych zdjęć:

I na koniec jeszcze kilka filmów. Telefon pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości:

  • 4K@30fps
  • 1080p@120fps
  • 1080p@60fps
  • 1080p@30fps

Tak, możemy nagrać filmy w 4K, ale bez stabilizacji. Stabilizacja za to działa całkiem przyzwoicie w rozdzielczości FHD. Co do samych filmów, to wyglądają nie najgorzej i na pewno wystarczą nam przy codziennym użytkowaniu. Kilka przykładów + filmik z kamery macro jako ciekawostka:

2 thoughts on “Test Xiaomi Redmi Note 8 Pro – poznajcie króla średniej półki i słuchawki Mi True Wireless Earbuds

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: