Test TP-LINK Neffos C9s – prostota z dużym wyświetlaczem i Face unlock

Neffos C9s nadaje się do mobilnego Internetu wspierając przesył danych 4G/LTE Kat4 (pobieranie do 150Mb/s /wysyłanie do 50Mb/s). Zastosowane sloty na dwie karty w standardzie Nano SIM oraz jedną kartę microSD, pozwalają użytkownikowi  na rozbudowanie pamięci wewnętrznej telefonu oraz jednoczesne korzystanie z dwóch numerów. Smartfon sprawuje się dobrze podczas korzystania z przeglądarki. Płynnie działa przewijanie i przybliżanie stron.  Do dyspozycji mamy także Bluetooth 5.0, dwuzakresowe Wi-Fi oraz moduł GPS. Oczywiście, niektórym zabraknie obsługi NFC. Udostępnianie połączenia jest możliwe za pośrednictwem funkcji Wi-Fi hotspot.  Wykorzystanie technologii TAS (Transmitting Antenna Switching) rozwiązuje problem blokowania sygnału przy nieodpowiednim trzymaniu smartfona. GPS W tym telefonie działa dobrze. Fixa poza budynkiem łapie w miarę szybko. Na trasie nie zauważyłem gubienia zasięgu.

TP-LINK Neffos C9s

Konstrukcja Neffos C9s kryje w sobie bardzo przeciętne podzespoły, ale wystarczające dla standardowych zadań.  4-rdzeniowy MediaTek Helio A22 (MT6761), (ARM Cortex-A53), pracuje z częstotliwością 2.0 GHz. Serce smartfona wspiera układ graficzny PowerVR GE8300. Na dane użytkownika przeznaczone zostały 16 GB, z czego dostajemy około 6  GB. Pamięć dodatkowo można rozszerzyć poprzez gniazdo microSD o kolejne 128 GB. Taka konfiguracja pozwala na uruchomienie mniej pamięciożernych tytułów dostępnych w ofercie Google Play.  Tylko 2 GB pamięci operacyjnej będzie odczuwalne, gdy zechcemy pograć w bardziej wymagające tytuły, mogą one powodować denerwujące lagi i odczuwalny brak płynności. Podczas testu dało się zauważyć delikatne spowolnienia w płynności działania także interfejsu. Z tego, co zauważyłem przy dłuższym przeglądaniu Internetu, o grach nie wspomnę, bo to raczej oczywiste, da się zauważyć podniesienie temperatury obudowy. Jednak nie zauważyliśmy, aby to miało jakikolwiek wpływ na działanie telefonu.

Wyniki testu przeprowadzonego w AnTuTu benchmark widać poniżej:

Neffos C9s ma na pokładzie system Androida Pie (9.0), z nakładką producenta. Nie znajdziemy menu aplikacji, które otwiera się dedykowanym, ekranowym przyciskiem. Wszystkie nowe aplikacje lądują na pulpicie.

TP-LINK postarało się o kilka przydatnych modyfikacji. To, czy uznamy je za przydatne – pozostaje inną kwestią, dość subiektywną. Na pewno „Zarządzanie systemem” to przydatne narzędzie dla każdego posiadacza smartfona z systemem Android. Program pozwala kontrolować wydajność urządzenia oraz zadbać o oszczędzanie energii. Dzięki asystentowi informacji, asystentowi migracji i możliwości wyboru motywu kolorystycznego korzystanie ze smartfona jest wygodne i przyjemne. Wyszukiwarka Neffos umożliwia szybki i prosty dostęp do różnych usług, takich jak wyszukiwanie, przeglądanie, sprawdzanie pogody czy najnowszych wiadomości. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie w lewo, aby Asystent informacji poinformował nas o pogodzie, nadchodzących wydarzeniach, najnowszych wiadomościach itp. Skanując kod QR, możemy szybko przenieść swoje dane, wiadomości, rejestr połączeń, zdjęcia, wideo, pliki czy aplikacje ze starego telefonu na nowy.  Menu Androida działa szybko i podczas testów ani razu się nie zawiesiło. Warto przy tym dodać, że producent nie siada na laurach i podczas testowania sprzętu dostarczył kolejną aktualizację systemu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: